За тези с тежък ПМС

  • 45 315
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 047
Една гинеколожка ми каза, че с напредване на възрастта (след 30 години), ПМС стават все по-силно изявени и все по-дълги докато не достигнем кулминацията в менопаузата, която вече често настъпвала на 40 години  #Crazy

# 181
  • Мнения: X
Бляхх. Вече започвам да чакам втората пролет ли, как беше...

# 182
  • Мнения: 3 114
Една гинеколожка ми каза, че с напредване на възрастта (след 30 години), ПМС стават все по-силно изявени и все по-дълги докато не достигнем кулминацията в менопаузата, която вече често настъпвала на 40 години  #Crazy
Е, не........При мен няма накъде повече.

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не знам, ама ако е вярно, съпруга ми ще се самоубие. Twisted Evil

# 184
  • Мнения: 3 317
Не знам, ама ако е вярно, съпруга ми ще се самоубие. Twisted Evil
hahaha  и моя  Joy

# 185
  • Мнения: 3 114
Моят ще ме върне.

# 186
  • София
  • Мнения: 1 127
Аз като се замисля съм кротка и не изпадам в някаква дива криза.Ама може само да си мисля така а пък мъж ми да е на друго мнение.Сега ще си поставя за цел да се самонаблюдавам дали буйствам при ПМС.

# 187
  • Португалия
  • Мнения: 4 436
ама вЕрно,че преди няколко години нямах ПМС,даже се смеех на имащите  Blush
сега ,на 33г,с такива темпове се засилва месец след месец,че ако ще чакам да еволюира до към 45-50/когато настъпва менопаузата в нашата рода/,значи ...не знам какво ще се случи  #2gunfire
в последните месеци комплекта се допълва /апетита,нервите,желанието за убийство няма да ги споменавам/   #Cussing out
 с възпаление на пик.мехур/изчезна с магична пръчка в деня на М./
с адско главоболие+гадене
редуване на ниско-високо-пак ниско кръвно/да не знаеш какво да предприемеш  #Cussing out/
втрисане,чак Тº
миналият месец ,се бях притеснила сериозно от загуба на зрение-слава Богу временно  Praynig
и всичко това в едни широки граници -от 2-3 дни преди М. до към седмица по-рано  #Cussing out

много ми помага спорта,но уви,не винаги има как,кога
гледам да не ям месо
ям бадеми ,орехи,стафиди,много ,ама много банани  Embarassedи по  килограм наведнъж,дори Embarassed Embarassed
самият факт,на осъзнаване,че тази поредна истерия е заради ПМС,мъъничко смекчава поведението ми Blush
този месец ще се опитам да си влияя и със су-джок,ако има резултати ще пиша/тази седмица още  Wink/

# 188
  • Мнения: 3 114
Като те чета, аз нямам право да се оплаквам  Shocked.

# 189
  • Бургас
  • Мнения: 6 527
Този път и аз спортувах до последно.Вземах и няколко пъти Спешни капки на Бах и положението беше много по-поносимо.

Забелязах,че започва да ми идва малко по-рано напоследък и последнита година получавам едно прецапване през предполагаемия  ден на овулация /около 10-12 ден от началото на цикъла/.На някой случвало ли му се е. Гинеколожката каза ,че това е на хормонална основа,но се чудя дали не е нещо друго ? Из нета намирам горе-долу същото.

# 190
  • София
  • Мнения: 1 127
Аз съм на 37г. от 6-7месеца  насам ми идва по 5 дена по-рано.Чудя се дали е нормално  newsm78 даже мислех да ходя на гинеколог , но нещо хич не ми се ходи.Мнооого мразя тия доктори.

# 191
  • Мнения: 305
Аз съм на 37г. от 6-7месеца  насам ми идва по 5 дена по-рано.Чудя се дали е нормално  newsm78 даже мислех да ходя на гинеколог , но нещо хич не ми се ходи.Мнооого мразя тия доктори.

Абе, и аз съм с подобно отклонение, само дето просто не ми идва навреме - все нанякъде бяга, което си е повод за силни емоции, докато дойде, да речем  Mr. Green

И май няма да се размина с чичо доктор Tired, тогава ще докладвам, какво се е произнесъл  Peace

# 192
  • Мнения: 17 546
Според ендокринолог с име, работещ в УБЕГ "Иван Пенчев", ако имате най-малко 8 пъти годишно цикъл, всичко ви е наред.

# 193
  • Португалия
  • Мнения: 4 436
тоя ендокринолог да си завре дипломата и името ...да не казвам къде  Peace ,без извинение!
и един месец да прескочи,значи има сериозни хормонални промени,които никак,ама никак не са естествени
за фертилни жени говоря
ако става дума за доказана менопауза-това вече е друг въпрос  Peace

# 194
  • Мнения: 17 546
...и един месец да прескочи,значи има сериозни хормонални промени,които никак,ама никак не са естествени...
Глупости! Съвсем нормално е един-два месеца годишно да има закъснение. Най-често се случва при рязка смяна на климатичните условия.

Общи условия

Активация на акаунт