Великденски пости -2011!

  • 65 000
  • 660
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 478
дядо хаджия, благодаря за съветите и рецептата  bouquet А фалафелите изглеждат невероятно Crazy Аз точно по - бухнали ги обичам Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 565


Неслучайно Христос е гладувал в пустинята. Но това е истинският пост- без храна, без вода..Защото като гладува човек несъзнателно почва да "точи " енергия от другите (крещенето е такова). Като се лишаваме от една или друга храна, преработваме една или друга хранителна възбуда. Това не е истински глад, а просто желанието ни за дадена храна, което е заробващо така или иначе. "Надраствайки" тези желания вървим по един път на самоусъвършенстване.  bouquet

В такива моменти не трябва да се възприемаме като жертви ( "Защо аз трябва да страдам?  На другите колко им е вкусно, а аз се мъча тук с някакви постни манджи?"), а да заместваме всички тези негативни мисли с положителни, напр.: "Щом някои могат да издържат без храна и вода, как аз няма да издържа с толкова много, разнообразна и вкусна храна!" Можем да си представяме как всеки един ден от поста изчиства по нещо лошо от нас. И т.н. 
Спирам, че станах досадна вече.  Joy


Благодаря ти, ~!!! . Миналогодишните Коледни пости бяха първите пълни пости за мен. Решението ми да постя е напълно осъзнато.  Причините ми съвсем не са егоистични и просто са в резултат на моята вяра и благодарност към Господ. Това е най- малкото, което мога да направя. И, повярвай ми, нямам спомен докато готвех пържолки на мъжа и децата, да съм изпитала съжаление към себе си. По- скоро бяха някакви бесове, които ми беше трудно да удържа. Знам, че в този момент трябва да съм смирена, но това сякаш бяха неща извън мен или поне на друго ниво в подсъзнанието ми. Надявам се този път да бъда по- въздържана и да нямам такива моменти. Мисля, че всяко начало е трудно, важното е да имаш стимул и желание да го направиш. Аз го имам. Приемам напътствия и съм много благодарна, че има хора като вас.   bouquet

# 47
  • Мнения: 4 392
Надето Simple Smile , дано не си се засегнала. Въобще не ми беше това целта.  bouquet
Просто примерът ти ме подсети за този феномен на гладуването, макар че не става дума точно за гладуване. При гладуване е още по- силно изразено. И тъй като някои хора ползват гладуване, за да се излекуват от някоя болест, в един определен момент могат да се проявят нормални човешки слабости (това е, за което в Библията се казва, че "дяволите изкушават човека"), защото в такива моменти се активира патологията в съзнанието. Всички имаме такава. Нали за това е борбата. Peace

# 48
  • Мнения: 356
страхотни идеи за постни манджички   bouquet аз постя от две години, от една съм вегетарианка и постите не са чак такава драстична промяна  за мен Laughing но ще ви следя за хубавите рецепти и груповата енергия Simple Smile успех на всички!

# 49
  • София
  • Мнения: 565
~!!!, разбира се, че не съм се засегнала Hug! Напротив, както казах, благодарна съм за всеки съвет и напътствие, защото имам много какво да уча. Само исках да обясня моите причини за поста. Защото, може би, оставих погрешно впечатление.

Да се включа и по темата кой какво е готвил тези дни- правих огретен, козунак, замесен в машинката, зеленчукова супа с топено сирене и крем супа от червена леща. Утре ще правя торта с вишни и пюре, което аз ще ям със сирене.

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 10:47 от Надето :)

# 50
  • Мнения: 4 392
Надето Simple Smile   bouquet Някоя снимчица ще пуснеш ли?

страхотни идеи за постни манджички   bouquet аз постя от две години, от една съм вегетарианка и постите не са чак такава драстична промяна  за мен Laughing но ще ви следя за хубавите рецепти и груповата енергия Simple Smile успех на всички!
Интересно, че и при мен почна долу- горе така преди 4 години.  Laughing Изкарах Великденските пости (за първи път)  и когато свърши постът просто продължих да се храня така- без никакви животински продукти. През последната година си позволих няколко пъти сирене и кисело мляко, но мога и без тях. Просто старите навици трудно се изкореняват. Embarassed

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 19:03 от ~!!!

# 51
  • София
  • Мнения: 478
Добър вечер  bouquet

Вчера се отказах да готвя това, което бях наумила, че ни донесоха хубави домашни яйца, сварих ги, направих шопска салата с много сирене и това вечеряхме. Днес приготвих супа от карфиол със сметана и сирене. Имаме останала и от тортата. За утре и други ден май няма да готвя, ще дояждаме супата и останалите продукти от хладилника.

# 52
  • Мнения: 356
Надето Simple Smile   bouquet Някоя снимчица ще пуснеш ли?

страхотни идеи за постни манджички   bouquet аз постя от две години, от една съм вегетарианка и постите не са чак такава драстична промяна  за мен Laughing но ще ви следя за хубавите рецепти и груповата енергия Simple Smile успех на всички!
Интересно, че и при мен почна долу- горе така преди 4 години.  Laughing Изкарах Великденските пости (за първи път)  и когато свърши постът просто продължих да се храня така- без никакви животински продукти. През последната година си позволих няколко пъти сирене и кисело мляко, но мога и без тях. Просто старите навици трудно се изкореняват. Embarassed


Ти си крачка пред мен - все още не съм веганка, но определено по време на първите ми пости (Коледни за мен) открих "топлата вода", че месото е по-скоро навик (или дори стереотип за пълноценна храна), отколкото истинска потребност на организма, както и че постната храна всъщност е много вкусна  Laughing (противно на масовите очаквания неядящите месо да умират от глад)  Laughing И оттам се почна - събиране на информация, експерименти, като цяло по-осъзнато отношение към храната, към самия теб, а оттам и към много други неща. Мисля си, че постите са добро начало за по-осъзнат живот като цяло Simple Smile Защото постепенно към чисто физическия елемент се добавя и духовен, какъвто е смисълът на поста. Хубава и усмихната вечер на всички!   bouquet

# 53
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Здравейте. Е много е приятно да видиш познати хора в темичката.
   Постарах се да подредя главната страница, но все още има какво да се до оправя по нея. ако нещо съм пропуснала моля Ви да ми помогнете да го допълня.

# 54
  • Мнения: 4 392


Ти си крачка пред мен - все още не съм веганка, но определено по време на първите ми пости (Коледни за мен) открих "топлата вода", че месото е по-скоро навик

Аз дори не го смятам за "крачка пред". Просто е част от пътя. И за мен беше осъзнаване. Но  това е само една "троха", защото храненето е само част от живота ни, макар и доста съществена. Просто трябва да се научим да се вслушваме в тялото си, от какво се нуждае то.  А то става мъдро като го лишаваме от нещо отвреме- навреме и го ориентираме към натурална храна. Здрав дух в здраво тяло!   bouquet
За месото- така е.  Peace


zhabche, страхотно оформление! Heart Eyes

# 55
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Записвам се, защото мисля за пръв път да пробвам с постите, ще ми е полезен вашия опит.

# 56
  • под дъгата
  • Мнения: 89
mama_vesi (zhabche)-Бравос!!!!Страхотно оформление!Много труд си хвърлила!  bouquet  bouquet  bouquet
Запис за сега да не ви изгубя,а  постите може би ще започна по-късно.
Лек и спасителен пост на всички! Hug

# 57
  • Мнения: 87
Zdraveite,izvinqvam se za latinecata.I az se prisyedinqvam kym vas.Vupreki,che imah malko zdravoslovni problemi prez kolednite posti,dano pri velikdenskite da nqmam i da poslq do kraq.Leki posti na vskichki ot men! Peace Peace

# 58
  • Мнения: 107
Сега само се записвам, че сега нямам временце, но ще се върна, защото много интересно започваше темата!!!

# 59
  • Мнения: 356
~!!!, напълно съм съгласна с казаното от теб - може да е начало на осъзнаване в доста отношения Simple Smile
zhabche, страхотна първа страничка - много компактно и информативно, представям си колко усилия си хвърлила, но резултатът определено е чудесен!   bouquet Даже може да помогне в убеждаването на непостили до сега да се присъединят към каузата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт