Великденски пости -2011!

  • 65 007
  • 660
  •   1
Отговори
# 90
  • Градът на липите
  • Мнения: 5
Здравей те и от мен.Аз ви давам прошка,надявам се и вие да ми дадете Simple Smile

Темичката стана много хубава,доста хора са се включили,дано да останем всички до края на постите и да се подкрепяме взаимно.

Имам един въпрос мед може ли да се консумира по време на поста?

# 91
  • София
  • Мнения: 7 942
Здравей те и от мен.Аз ви давам прошка,надявам се и вие да ми дадете Simple Smile

Темичката стана много хубава,доста хора са се включили,дано да останем всички до края на постите и да се подкрепяме взаимно.

Имам един въпрос мед може ли да се консумира по време на поста?

Според мен няма никакви ограничения.

# 92
  • София
  • Мнения: 478
Имам един въпрос мед може ли да се консумира по време на поста?

Да, няма никакъв проблем. Медът се счита за постна храна. Дори и да изходим от това, че все пак пчелите са животни (като се абстрахираме от начина на получаване на меда), то те са безгръбначни, което според Типика на БПЦ пак се счита за постна храна. Така, че може да го консумирате без никакъв проблем.

# 93
  • Мнения: 355
Нощни очи, Честито Бебе! Да сте живи и здрави и двамата, и да имате много семейни поводи за щастие!  Hug
Не разбрах добре от поста ти дали ще спазваш Постите, но според мен е добре да се посъветваш със свещеник и да намерите вариант за теб. При кърменето се отделят много белтъчини и минерали, които трябва да наваксваш с храненето. Със сигурност не трябва да спираш млечните продукти - от някои липси ще страда не само твоя организъм, но и бебето. Ако съдя и по подписа ти, има още време докато напаснете кърменето. Нека не звуча обезкуражаващо, но кърменето е деликатен период и е хубаво да подходиш разумно.  Hug

# 94
  • Мнения: 107
Бразилка, и аз така си го представях - леща на манджичка, бобът на манджичка и салатка и картофите печени, но мислех на тава. Задължително ще пробвам печените, които ти си предложила. През деня на работата сигурно ще лапам гевреци и черно хлебче с домати и краставици...
А, че ще има много плодове, ще има Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 7 942
Бразилка, и аз така си го представях - леща на манджичка, бобът на манджичка и салатка и картофите печени, но мислех на тава. Задължително ще пробвам печените, които ти си предложила. През деня на работата сигурно ще лапам гевреци и черно хлебче с домати и краставици...
А, че ще има много плодове, ще има Simple Smile

Хубаво измити и необелени картофи стават досущ като печени на жерава в микровълновата печка за около 10-15 минути в зависимост от сорта на картофите.

# 96
  • Мнения: 107
Бразилка, и аз така си го представях - леща на манджичка, бобът на манджичка и салатка и картофите печени, но мислех на тава. Задължително ще пробвам печените, които ти си предложила. През деня на работата сигурно ще лапам гевреци и черно хлебче с домати и краставици...
А, че ще има много плодове, ще има Simple Smile

Хубаво измити и необелени картофи стават досущ като печени на жерава в микровълновата печка за около 10-15 минути в зависимост от сорта на картофите.

И това ще пробвам. Благодаря, Дядо Хаджия

# 97
  • Мнения: 0
       Аз също за първи път ще спазвам поста без олио. От тази вечер съм си накиснала нахут. Ще готвя за семейството, а за мен варени гевреци ако съм много гладна, хляб с орехи, кълнове от жито с орежи и мед, варени картофи и разбира се много плодове. Това са ми идеите за строгите дни, а за Тодоров ден смятам да спретна едни зелеви сармички.
       Лек пост на всички и дано на Великден сме с една идея по- добри !!!   bouquet Hug  bouquet

# 98
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни очи, честито бебче Grinning Да ти е живо и здраво и много да те радва  bouquet
Ще споделиш ли защо не можеш да ядеш леща и боб, нещо свързано с кърменето ли е или някакъв индивидуален проблем, за да знам от сега дали и аз ще трябва да ги изключа?

Благодаря ти, миличка!  Hug  bouquet
Заради кърменето, но е индивидуално. На Искрен не му понасят. При батко му нямаше проблеми с тях, но пък други храни не му понасяха.

Иначе много време много от манджите ги готвя без олио. Единственото, което не ми допада без олио е зелето (прясното). Иначе другите си стават екстра. Разлика не намирам особена.

Аз мисля на варени картофи и ориз да заложа, както и на печени зеленчуци.

Мишанка, благодаря за пожеланията!  Hug  bouquet
Не ми е за сефте да постя бременна или кърмешта. Специално млечни избягвам да употребявам по много причини, така че това, което ще консумирам по време на Постите не се различава много много от начина ми на хранене по принцип.  Wink

# 99
  • София
  • Мнения: 797
 Е, дойде време и аз да се запиша в тази темичка, на финала на кърменето сме, а и май единствено от мазнините и някои сладки изкушения ще се откажа, с месните и млечните не съм на ти, така че мисля, че ще се справя.
 Зелето го харесвам и без мазнина, но ориза не.

# 100
  • Мнения: 0
Здравейте!!

И аз се включвам ако може. Надявам се да има такива които да пишат редовно, за да може да се подкрепяме.

Има ли някой който ще е на строг пост само с вода първите три дни?

# 101
  • София
  • Мнения: 565
 Някой по- горе спомена орехи. Може ли по време на строгия пост да се ядат ядки и маслини? Нали от тях се прави олиото и зехтина? Ей това съм се зачудила аз. Днес даже си купих една голяма кутия с маслини, но като се прибрах и се размислих, реших че май съм сгрешила и ще си ги ям другата седмица. Какво ще кажете вие?
 Иначе за утре в работата си приготвих хляб, чубрица, компот от вишни и малко салата айсберг.

# 102
  • Мнения: 4 347
може да се консумират маслини и всякакви ядки.

# 103
  • Мнения: 4 392
Моля за прошка, момичета и момче! Laughing И вие да сте простени.  bouquet

      Аз също за първи път ще спазвам поста без олио. От тази вечер съм си накиснала нахут. Ще готвя за семейството, а за мен варени гевреци ако съм много гладна, хляб с орехи, кълнове от жито с орежи и мед, варени картофи и разбира се много плодове. Това са ми идеите за строгите дни, а за Тодоров ден смятам да спретна едни зелеви сармички.
       Лек пост на всички и дано на Великден сме с една идея по- добри !!!   bouquet Hug  bouquet

Чудесно, чудесно и здравословно меню! Grinning

И аз като Надето Simple Smile  питам за ядките, че ми стана интересно. Винаги съм си мислила, че няма проблем с тях.

На мен ми е трудно без мазнини, защото много отслабвам иначе. Затова наблягам на ядки и авокадо. Специално авокадото го препоръчвам горещо на всички, на които им е трудно да издържат без олио и зехтин. Peace
Аз си го обелвам, намачквам с вилица, добавям малко сол, чеснова пудра и подправки по избор и си го намазвам на филийка черен хляб. Или добавям парченца от него във вече сготвената леща Laughing, в салатата. Абе във всичко, общо- взето. Joy

П.П. 1. Аз докато напиша и ina15 е отговорила за ядките. Благодаря!

П.П. 2. Още един акъл от мен за заместване на мазнините- сусамов тахан!   Просто добавяте една супена лъжица в тенджерата с готовото ястие. Ще си оближете пръстите!!!!

# 104
  • Мнения: 355
Нощни очи, не съобразих, че вече си минавала по този път и имаш опит  Hug
Хубава седмица!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт