Великденски пости -2011!

  • 65 030
  • 660
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 355
Здравейте и от мен!  Hug
Много хубава тема, поздравления за авторката   bouquet Като уютен дом ми е.
Желая ведър и успешен пост за всички  Hug
Днес е Сирни заговезни, ден за прошка. Ще се възползвам от деня, за да помоля за прошка "старите муцуни", ако съм ги обидила или засегнала по някакъв начин  Hug
На новите приятели - Добре дошли при нас!  Heart Eyes
Наскоро опитах крем супа от целина - страхотна е. Ароматът на целината е вълшебен, а като си спомня как бягах от нея в детството си  Crazy.
Продуктите са - лук, морков - малко количество,
целина - половин глава от големите, задължително прясна
картоф - един, средно голям
Бих добавила и пащърнак следващия път.
По желание може да се добави маргарин, соево мляко.
Отгоре малко нарязан пресен магданоз.
Аз ще отсъствам няколко дена - правя разтоварителен режим по здравословни причини, но
по-късно ще се включа с пълна сила.  Heart Eyes

# 76
  • София
  • Мнения: 7 970
СКЪПИ ПРИЯТЕЛИ,

ПРОСТЕНО ДА ВИ Е ОТ БОГ И ОТ МЕН,

ПРОСТЕТЕ И ВИЕ НА МЕН !

# 77
  • София
  • Мнения: 478
Простено да ви е, простете ми и вие!

Мишанка Привет Hug И аз съм запалила по аромата на целина напоследък, дори на кучето готвя с нея Joy Мен мен връща точно там - в детството Crazy Ще чакаме включването ти след режима Grinning

Добре дошли на всички Hug

# 78
  • Мнения: 2 126
Добър ден!
Да ви простят всички днес и да имате един прекрасен ден Grinning
Аз приготвих снощи руска салата без месища вътре,стана страхотна.На закусващите им направих тостери с нея,много се хареса.Но днес за последно може да се яде от нея.
За утре боб ще сваря и сега събирам идеи за седмицата,че аз съм лесна,но мъжо за първи път пости в живота си и трябва да му осигуря комфорт Mr. Green

Много ценни съвети,бразилка,винаги те чета с интерес.а и толкова ти се радвам,че с бебчето в коремчето не се отклоняваш от постите  bouquet

# 79
  • Мнения: 38
 Привет и простете от мен!Ще съм щастлива да се присъединя към вашата група, ако ме приемете,въпреки че не съм много активна,поради липса на време(на кого ли му стига)!Постя от около 16 години.Ако е рекъл Господ ,ще постя и през този пост!Преди време имаше подобни теми в "диетичния" форум.Радвам се ,че ви открих, много добре оформена тема ,с приятни и интересни събеседници! smile3525 smile3501
На всички повжелавам да заговеят подобаващо,да си простят и леки пости!  bouquet  bouquet  bouquet

# 80
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
И аз идвам при вас, здравейте. Ще се опитам да попостя тази година ,ще видя докъде ще изкарам, макар че имам желание. Благодаря на всички, които поддържат тази темичка - страхотна е!  Hug

# 81
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Здравейте на всички!
  В деня на прошката искам и аз да ви помоля за такава. Ако с нещо съм ви обидила ПРОСТЕТЕ!
   Добре дошли на всички който се присъединиха към темичката ни.

# 82
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте, приятели! Вие от бая време сте събрали тайфата, а аз съм изтървала пак.  Laughing

Простете ми!

Простено да ви е!  Hug  bouquet

Тоя път ще ми е малко по-сложно постенето. Заради малкия не трябва да ям боб и леща, а аз обикновено на тях основно си изкарвам постите. Но съм сигурна, че ще намеря страхотни идеи тук както винаги, да не стоя гладна.  Mr. Green

Лек и ползотворен пост на всички!  Hug

P>S> Не знам защо, но този път много се вълнувам, че ще постя.  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 0
Здравейте, радвам се че ви открих . Страхотна групичка сте се събрали. Присъединявам се и аз. Хубаво е да има с кой да споделиш и от кой да се поучиш.  Nature Sun With Face  Днес денят за всички ни е специален. Да поискаме прошка и да простим /наистина/ не е толкова лесно. Нека се опитаме да го  направим от сърце. По време на поста да не забравяме и за молитвата, смирението...  Flowers Bouquet Да даряваме любов и щастие защото, каквото излъчваме такова получаваме.

# 84
  • Мнения: 138
Здравейте на всички!:)
Днес е сирни заговезни - още на никой не съм ислака проща, но ще почна от тук. HugПростете ми!
Като последен ден с млечни - за закуска направих една чудна баница, а вечерта ще хапвам любимо суши. Crazy
Искам да попитам..през идната седмица, всички ли ще спазят изискването да не се яде с мазнина.Аз мисля да опитам, но до сега никога не съм готвила по този начин - променя ли се съществено вкуса на храната.Примерно ако пробвам леща без олио?Като споменах за суши, става чудно и в постен вариянт, като при пригитвянето на ориза по принцип не се слага олио, за това е добре и за идната седмица...стига през нея да се разрешава соев сос?!?Споделете вие, какво мислите да хапвате? Hug Wink Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 565
Простете и на мен, приятели Grinning! Простено да е и на вас . Heart Eyes И аз изпитвам един такъв ентусиазъм преди поста... Но и малко страх дали ще се справя. С вяра в Бога и напред!

# 86
  • Мнения: 4 350

Понякога правим грешки без да ги искаме, осъзнаваме и мислим, но е човешко да се греши, благородно е да се прости, казват по-мъдрите от нас.
Да ги послушаме и да си простим, за да дадем възможност на Любовта да обсебва мислите и душите ни постоянно, да озарява дните ни и да стопля нощите ни.
благодаря ви,че ви има! Hug Hug Hug

# 87
  • Мнения: 107
Прощавайте и от мен!!! Господ да прощава, простени да сте!!!

За първи път ще постя без олио. Какво ядете в тази седмица. Трудно ли е. Ако си правя манджи, толкова по-различни ли са на вкус?

# 88
  • Мнения: 2 126
Ако постя без олио,бих яла плодове и някакви зеленчуци които стават да се хапват натюр(крастваица,домат,морков).Да се изтезавам да ям манджи без олио,никак не бих го направила.Със сигурност са много по различни,Гергана-а-а Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 478
Много се радвам, че се събираме все повече и повече Hug

Дес, благодаря ти за милите думи  bouquet

Нощни очи, честито бебче Grinning Да ти е живо и здраво и много да те радва  bouquet
Ще споделиш ли защо не можеш да ядеш леща и боб, нещо свързано с кърменето ли е или някакъв индивидуален проблем, за да знам от сега дали и аз ще трябва да ги изключа?

За строгия пост без олио - тази година няма да го спазваме по различни причини. С оглед на това, че са малко дни преди правих по една голяма тенджера боб или леща, за да има за няколко дни. При тези двете манджи не се усеща разликата, особено ако накрая ги "застроите" с брашно и вода. Повече сол и подправки, или приготвяне в гърне и няма никаква разлика. Другото, което правя е картофи с кора, добре измити, овъргаляни в сол и ги пека на решетката на фурната. Сервирам ги със салата.   


Общи условия

Активация на акаунт