Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - ІІ

  • 42 716
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 781
Отново благодарности за темата на Фата   bouquet
При нас има малко затишие , че малчо вади горни зъбки и често отказва да хапва.
И аз направих (вече няколко пъти) баничките на оффи , много вкусни станаха , и ние си хапваме и малкия тъпче с настървение в устата  Laughing
Хляба и при нас е номер 1  Peace
И при нас акото се сгъсти и доби един прияяятен аромат  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 401
Фата, благодарности за труда!  bouquet

Мата космата, моите и двете деца някъде около месец след захранването имаха нещо като запек(изхождаха се през ден и много трудно), не го свързвам с определена храна, по-скоро като че ли храносмилателната система се настройва към това, че и се дава твърда храна. При нас се оправиха нещата без някакви допълнителни усилия, след няколко седмици.

# 17
  • Мнения: 2 376
туп и ние тук, в очакване на големият ден  Simple Smile, ако каката не успее да го захрани преждевременно Simple Smile

# 18
  • Мнения: 63
 Фата, благодарности за темата!   bouquet

Моята мома е основно на корички и тя, но сега пък ново 20 Whistling много се сгъсти консистенцията на изхода smile3550 а тя течности освен кърма на практика не поема. Да сте се сблъсквали с подобен проблем?

Ние пък сме с обратния "проблем". Акаме по 3-5 пъти на ден. Въпреки захранването , консистенцията не се сгъстява особено (може би защото изядените количества са символични за сега - 1 месец след началото).

За желязото, явно в различните държави се прави по различно време. Тук в САЩ взимат кръв от пръстчето при 9 навършени месеца.

А отварата от коприва и шипка ми звучи като добра идея за набавяне на желязо, но имайте предвид, че шипката запича и е възможно да усложните нещата. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 735
Запис и от нас Simple Smile Благодарности, Фата, за прекрасната ни втора темичка   bouquet дано има все повече последователи  Peace

Липсвахме от темата, но ви четях, когато може Simple Smile известно време нищо не съм въвеждала, че на 2 пъти Габче боледува. И малко съм объркана с тия пестициди и чудеса (в био магазините част от продуктите ми изглеждат неестествено големи....  newsm78 ). Основно се кърмим, давам чат пат нещо, днес приложих идеята на Мента - залчета хляб с пюре - така яде, само пюре - не  Mr. Green

Ето 2 снимки - единственият път до сега опитала пиле и омазването с авокадо и банан  Crazy





Смятате ли, че мога да пробвам да сложа и малко масло, и малко обезсолено сиренце в кус-кус? Дадох й веднъж само с ню ню масло, е как не повърна това дете.. истинско отвращение  ooooh!

И тя с апетит хапва хляб (но не винаги е обикновен бял, в Кауфланд има едни страхотни "въздушни" хлебчета.. мммм...) и банан  Mr. Green малко маймунче  hahaha

Нари, признала съм те! Ати има късмет с такава майка  Hug

Вики-Пики
, и аз имам киноа, ама седи неотворен пакетът.. ти как я приготви? и какви зеленчуци сложи? Хареса ли ви (и на големите  Mr. Green )? Аз съм мераклийка да вкарам в нашето меню полезности, ама се мотам  Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 95
Ех, колко бързо сте изписали вече две страници  Grinning

Fata, включвам се и аз към благодарностите за новата тема   bouquet

Хлябът и при нас е любим, макар че в последно време открихме маслините и при наличие на масата на маслини и хляб първо се атакуват черните парченца, чак тогава хлябът наш насъщен  Mr. Green Иначе Алина редовно закусва с филията с масло на мама  Grinning
Грах моето момиче яде от може би 7-8 месец и общо взето се справя доста добре с хващането на зрънцата и поставянето им в устата. Голяма забава пада докато се опитва да хване грахчето с двете пръстчета. Е, има и някои неточно попадения, които след това събирам от пода или седалката на столчето й, но и това е в реда на нещата.

Мата Космата, някъде около месец след започване на захранването Али направи първо една пауза от пет дни и после от седем дни в изхождането си. Вторият път малко се притесних и я оставих на кърма два дни, след което й предложих пюре от сливи, което детето отказа и пюре от круши. Правих редовно гимнастика с крачетата, започнах да предлагам вода след всяко хранене. През цялия 7-дневен период Али си беше жизнена, енергична, без да проявява някакви обезпокоителни признаци, коремчето й не беше подуто или твърдо. На седмия ден детето се изходи без видими затруднения и изпражненията й бяха нормални. Тогава си мислех, че това стана заради ентусиазираното и често ядене на банан, но сега си мисля, че просто храносмилателната система на детето се е пренастройвала на новата вълна. След това нещата се регулираха и до момента всичко и нормално (чук-чук на дърво), дори и при честото ядене на банан, който продължава да е сред любимите храни. Иначе консистенцията на изпражненията постепенно започна да се сгъстява е да придобива по-"човешки" вид  Mr. Green  Но в процеса на захранването и увеличаване на количествата твърда храна, това е в реда на нещата  Peace

# 21
  • Мнения: 3 638
Сетих се за хемоглобина, че след раждането в Холандия ми бяха препоръчали един сироп Флорадикс, оказва се, че отскоро го има и в България. Той е изцяло на билкова основа, попитайте лекаря си дали може да предложите от него, пише, че се дава и от 6 месеца.  Peace Ето го тук:
http://salusbgcmp.com/products.html

Запека е нормален при въвеждането на твърдите храни. А с BLW най-често отначало всичко на изхода е както на входа, в това няма нищо нередно Crazy Повече кърма и разхлабващи храни и в менюто на мама и спиране със запичащите храни - ориз, морков, ябълка, бабан, хляб... Може да се предлагат круша, слива, тиквички, тиква, броколи, спанак, овесени ядки, които имат разхлабващо действие.  Портокалът също действа отлично, но не е подходящ за най-малките, става за майката обаче.  Simple Smile froh вече е казала са гимнастиката с краченцата, добявам и масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка и държене в поза за изхождане.  

Malini , как похапва само малката!  Heart Eyes Кус-кус камо с масло наистина не е сред най-вкусните неща  Crazy Може да опиташ и с несолена извара, освен с обезсолено сирене.  Simple Smile Повечето деца обичат много и доматения сос  с пастата Wink
Що се отнася до зеленчуците може и замразени или от консерва.  Peace

Фата, не само изследвания искат (куп глупави като например Сифилис на родителите), ами и за една камара ваксини настояват... офф топик, ама и мен ме дразни.

Мъжа ми като чу за Васерман за родителите щеше да стяга куфарите  Mr. Green Добре че в нашата ДГ май не искат.

# 22
  • София
  • Мнения: 95
Да добавя още нещо във връзка с изхожданията - опитвам се всеки ден да балансирам с храните, които разхлабват и запичат, тоест гледам да има и от двете в равностойни количества.
И още нещо - горе-долу с началото на захранването започнаха и нашите първи опити с изхождане на гърне. Али свикна много бързо - започнах да я слагам след всяко ставане от сън, после разширих диапазана с времето преди къпане вечер и преди излизане на разходка. Забележително е как организмът успява да се настрои и да заработи добре. Мога да кажа, че вече в поне 80% от случаите в сутрешното ни гърне освен пиши, има и аки  Grinning
Сори за тези подробности и отклонението от основната тема - тук все пак трябва да става дума най-вече за ядене  Embarassed

# 23
  • Мнения: 36
Malini, киноата я направих с масло и обезсолено сирене-както кус-кус горе долу стана. Освен това, част от сварената киноа я разбърках с малко пилешко, броколи и морков и го ядохме с лъжицата-моята калинка си бърка в купата, държи си лъжицата и всъщност ядем дружно. На мен ми беше вкусна киноата с масло и сирене, но мъжа ми такова нещо не яде и не поглежда дори Simple Smile. Имай предвид, че киноата увеличава обема си 4 пъти при варене и от една  почти пълна  ракиена чаша стана много голямо количество.
А за днес мисля да напълня една чушка с предварително сварено и накъсано на дребно пилешко, да добавя малко киноа и да го запека във фурната. Някъде четох, че този продукт може да се ползва както ориза. Ще ви уведомя за резултата после.
А за гърнето-froh, и при нас нещата се получават много добре. Всяка сутрин вече акаме в гърнето, но не забелязвам съществено сгъстяване и не сме имали пропуски досега. Аз слагам бебка 4 пъти на ден на гърне-след ставане от сън, на обяд - след като е спала, после след обяд и вечер преди къпане. Пишка всеки път - много съм горда с нея, макар че може и съвпадение да е, знам ли! Laughing

# 24
  • Мнения: 36
Ох, забравих най-важното-Честита Баба Марта на всички! Да сте живи и здрави и бели и червени вие, децата и семействата ви!

# 25
  • Мнения: 186
Хоп и ние тук, въпреки, че сме "захранени" вече (не че ядем всеки ден  Wink )
Честита баба Марта!

# 26
  • Мнения: 3 638
Честита баба Марта!

За всички едни специални мартенички напълно в дух с темичката  Simple Smile

http://boobamara.blogspot.com/2011/02/blog-post.html

# 27
  • Мнения: 186
Идейна какво винаги е таз' Шаманка! Браво на нея!

# 28
  • Мнения: 58
Здравейте! Влизам да споделя добрите новини- Силвена най-накрая прояви интерес да си хване сама храната   yes. Ето я и моята госпожица хранейки се  Mr. Green

.

А ето я и с краставицата.

Последна редакция: ср, 02 мар 2011, 15:35 от angelv

# 29
  • Мнения: 289
 Само ще се завъртя за един запис в новата темичка,че главата ми пуши от куп неща,но не искам да ви изпускам.  Hug Hug Hug
Фата мерсаж за труда!   bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт