МИГРЕНА - ИМА ИЗХОД

  • 97 188
  • 454
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 373
Казаха ми за капки да др Бах, някой дали има впечатления?

# 181
  • София
  • Мнения: 4 572
Казаха ми за капки да др Бах, някой дали има впечатления?
Аз имам впечатления, какво за тях?

# 182
  • Мнения: 85
Здравейте,
от геловете започнах с праскова, но после съм пила и от другите видове, В комплекс на Евитал, магнезий - по 5 табл от Шуслерова сол #7
Ще е най полезно да дадете контакти на невролог с който сте се консултирали. 

Аз започвам да проучвам триптаните. Установих, че разрешени за деца под 16 години. Дали някой е коментирал с лекар ползата - вредата от тях. Установих, че беотказно действат и са много ефективни. Въпросът ми е до колко приема триптан на месец са оправдани.
Здравейте,
неврологът който ме консултира е д-р Поля Кучева, Плевен.
Отидох при нея и й казах, че искам да престана да пия обезболяващи Simple Smile

# 183
  • Хасково
  • Мнения: 993
Можете ли да споделите какви изследвания си направихте за да установят, че сте с мигрена. Невролога при когото ходих последно ми направи неврологичен преглед, насочи ме към доплер за да се видят съдовете, отхвърлиха проблеми с щитовидна жлеза и.....накрая казаха, че трябва да си направя ЯРМ със съдова програма за да се отхвърли съдов проблем в мозъка. Отново си тръгнах без диагноза, без решение на проблема с пиене на обезболяващи и Имигран.

# 184
  • Мнения: 373
Казаха ми за капки да др Бах, някой дали има впечатления?
Аз имам впечатления, какво за тях?

как влиаят на мигрената, имат ли ефект, всеки ден ли се приемат , или  при пристъп и т.н.

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте, дали някой е правил тест за хранителна непоносимост и дали.може да има връзка с мигрената. При една консултация при академик Петрунов той сромена че мигрената е като вид алергия. Това много ме впечатли да призная. При детето ми излезе непоносимост към млечните продукти от края и овче мляко и глутен.

# 186
  • София
  • Мнения: 4 572
Казаха ми за капки да др Бах, някой дали има впечатления?
Аз имам впечатления, какво за тях?

как влиаят на мигрената, имат ли ефект, всеки ден ли се приемат , или  при пристъп и т.н.
Капките на д-р Бах са за емоции. Мигрената е възможно да се провокира от стрес, поради особености на НС. Но по-скоро, те не са за мигрена.
Има доста инфо в нета за капките.

# 187
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Алегра, при мен е глутен.
Откак не ям и нямам мигрена. Но една трошичка хляб ме хвърля 24ч на легло с мигрена, повръщане, разстройство.

На мен един анестезиолог през първата бременност ми каза също, че е вид алергия. Каза, ако не отшуми след раждането, да ида ще ми направи акупунктура.
Аз ходих при китаец на акупунктура (за друго), но той един път ми сложи игли за мигрената, че отидах с лек пристъп и месеци наред бях без пристъпи.

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте, Много Ви благодаря че споделихте!!! Как установихте че глутена е причината при Вас. Една от невроложките ни убеди, че кофеинът  е в 90 процента от случаите спусък за пристъп.

Може ли да ми препоръчате опитен човек за акупунктура срещу мигрена?!

# 189
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Случайно установих!
Правиха ми куп изследвания, защото имах много дифузни симптоми, накрая бях мега зле, спях по 16 часа, едно изречение не можех да вържа, бях събрала ужасно много вода, тресях се като желе 🙈
Понеже беше пролет реших да почна диета, по-скоро житния режим.
Обаче нямах жито и първия ден сварих елда. Бях супер жизнена, даже и чувство за хумор имах. Купих си пакет жито, сварих и след първата порция се струпясах - мигрена с всичко: аура, повръщане и т.н
Като се стабилизирах започнах да обмислям откъде е проблема и единствената разлика между двата дена беше, че в единия ядах елда, другия жито. Яде се още ябълка, орехи и мед.
Та оттам се сетих за глутена, спрях го пробно за седмица и свалих всичката вода 😃 - 10кг!!!! За една седмица.

Акупунктура не мога да препоръчам, не съм в Бг.

# 190
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Доста храни ги посочват, като провокиращи мигренозните пристъпи, не само глутенът. Например млечните и какаото много често се споменават по този повод. Нали мигрената се разглежда, като психосоматично забояване... Заради нея от доста години съм спряла напълно млечните продукти. От няколко години не консумирам и глутен и от тогава пристъпите ми са свързани с овулацията и менструацията (с излагането на течение също). Преди това имах по 2-3 пристъпа седмично и пиех доста обезболяващи... Детето, когато беше малко, като го вземах от детската градина питаше "Мамо, боли ли те главата?".... Sleepy

# 191
  • Мнения: 19 272
Алегра, къде правихте тест за непоносимости?

Аз връзка с храни засега не виждам. Нито кофеин, нито какао. Може би престояла храна малко и подозирам хустаминова непоносимост. Четох, пе се изследва ДАО, но още не съм събрала инфо.

Също подозирам вазодилатация на съдовете. Затова горещото време влошава.
Акупунктура правихме при др Михайлова.
https://homeoart-bg.com/d-r-emiliya-mihajlova-lekar-igloterapevt/
Тогава всеки ден я болеше глава. Успяхме да разредим с помощта на акупунктурата според мен.
Докторката е леко странна да предупредя.
Също спряхме глутена по същото време. Може и това да е оказало влияние, но след това като хапнеше, е нямало такива реакции като при Ася.

Моята дъщеря реши да става веге, което направо ме побърква. Та сега давам млечни и яйца на поразия.

Бахови капки ползвахме в деня, в който писах тук за съвет за Имигрина. Получи пристъп преди важен изпит. Бяхме го отписали вече. Дадох Рескю ремеди и парацетамол. Не знам дали е било случайност, но повърна само един път и някак успя да се съвземе. При такива пристъпи е като парцал в други случаи.

Не знам дали съм писала, но мелатонин при нас действаше много добре. Обаче не било хубаво да се дава дълго на деца, а невролозите си знаят само традиционното лечение и нашата каза, че няма смисъл от него.

# 192
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Вела, при мен също имаше връзка с цикъла, най-тежките пристъпи бяха 2я ден от МЦ.
Сега понякога ми се случва да ми прилошее, но като полегна и ми минава. Но е по-скоро общо неразположение, малосилие.

Ти била ли си на лекар и какво ти каза за връзката с МЦ? Или какво може да се направи?

# 193
  • Мнения: 19 272
Връзката с цикъла не е ли заради резките промени на естрогена и прогестерона?
От друга страна естрогеновата доминантност също казват, че е причина.
Естрогенът покачва хистамина, хистаминът покачва естрогена и става затворен цикъл. Също естрогенът влияе на  серотонина, а той може да е тригер.

Ася, на теб бобовите влияят ли ти зле? Колко млечни консумираш?

Последна редакция: пн, 31 май 2021, 14:23 от Дъждец

# 194
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не съм забелязала проблеми с бобови.
По-скоро трябва да следя въглехидратите.

Млечни ям всекидневно - кисело мляко, сирена, извара. Сега са ми поомръзнали и съм ги намалила, но не се ограничавам, просто не ми се ядат. Мляко не пия.
С хистамин също нямам проблеми - ям зрели сирена, банани, гъби.

Сега към киселото мляко слагам протеинов шейк. До сега ползвах с грахов протеин, но свърши и имах само със соев. Забелязах след това, че спрях да събирам вода покрай овулацията. То с водата, която събирам, е мега трудно да разбера от какво е, защото се получава и ако съм яла нещо замърсено с глутен.
Вкъщи все пак се яде...🤷♀

Общи условия

Активация на акаунт