Конкурс по декупаж за месец март - Жената-вечната загадка

  • 11 372
  • 161
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 24
 newsm20 за всички, които гласуваха за мен. Почувствах се пак като студентка на изпит. Хем напреженение, хем вълнение. Много се радвам, че моята работа ви хареса. Не се сърдя на никой за коментарите, напротив, с по-голям интерес чаках критиките, отколкото похвалите  Simple Smile. По-сложност не е нищо особено, това е ясно, все пак от скоро се занимавам и мноооого неща ми убягват. Моята идея беше точно това - да те грабне като я видиш и да те спечели. Донякъде явно съм успяла, за което си се радвам сама за себе си, че нещо направено от моите ръце се е харесало.  Blush
На мен също ми е малко неудобно да коментирам другите произведения, т.к. съм била участник и в ролята на жури няма да се чувствам удобно.

Още веднъж благодаря за високата оценка   bouquet (следващия конкурс сигурно много ще се изложа Joy) newsm51

# 136
  • Мнения: 7 412
ЧЕСТИТО НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ!
                     Понеже не съм смятала точки и нямам такова намерение поздравявам всички участници без значение на кое място са - всички творби са прекрасни и заслужават отлична оценка.Но на конкурс като на конкурс. Laughing Сега и аз да изкажа мнението си и мислите,които ме вълнуваха в този конкурс.Моля ,никой да не се засяга от изказаната оценка .Все пак мисля,че го правим за да разберем кой как възприема претворяването на определена тема.
№ 1 - Изключителна творба и страхотно изпълнение.Много добра техника и много добър релеф.Просто перфектна.Не гласувах за тази творба защото първата асоциация ,която пръкна пред мен беше за книгата "Не без дъщеря ми".Видях не вечната и загадъчна жена , а жената затворена в клетка /за това допринася и факта,че е направена върху 6 плоскости/ и очите и ме гледаха не загадъчно , а с известна тъга.
№ 2 - Отново невероятно изпълнение и нежност.Абсолютен фаворит за тема - романтика,но за загадъчност нещо ми бягаше.Малко наивно и лекомислено ми се струваше нежното девойче.
№ 3 - Отново твърде романтична и на мен също ми се стори малко недовършена.Не видях намек за загадъчност,а по скоро за аристократизъм.
№ 4 - Отново страхотно изпълнение,много техники,отлично съчетаване на картини,салфетка и техники.Пак ми дойде прекалено романтично,но не и загадъчно.
№ 5 - Това естествено е моята работа - разбита напълно от съпружеското тяло.Даже се обидих на тема "сини очи"  Mr. Green защото моите са сини. Wink Аз не мисклех да участвам в конкурса , а по-скоро правих опит да използвам картинка принтирана на мастилено-струен принтер и резултата е очевиден - самата картина изсветля след окончателното и изсъхване и обелване на картинката.Наложи се да търся роза подобаваща на тази от картинката и да я залепя върху обелената картинка за да подсиля цвета.От там идеята и да разпилея обгорели парченца от рози . Laughing Стана доста нежна и реших да участвам с нея.Защо пък да не чуя мнението ви.Човек се учи  докато е жив.Благодаря на Антом,Рали и Бони ,които забелязаха моите опити .  bouquet
№ 6 - Е,тук вече имах големи колебания защото страшно ми харесва идеята,предмета и както морето е вечно и изненадващо така и жената се вписва идеално в настроението.Поставих тази творба на трето място  ,защото ми се стори на места леко недовършена и ми се искаше да видя по-плавни преходи,но бях запленена от идеята.Кати,съпругът ми оцени работата ти и каза ,че е най-близко до темата и е  изключителна.
№ 7 - Много оргинална идея да се използват допълнителни декоративни елементи,но и на мен вестникът ми навя мисъл за нещо прочетено и отминаващо.И ми стоеше малко "студено" от белия фон.
№ 8 - Това ми е фаворитът.Много добра идея и добро изпълнение.Фонът ми подейства като лабиринт и жената в средата замислена и загадъчна сякаш обмисляше следващия ход. LaughingС една дума - вечната изменчивост и непостоянност на женската душа видях в тази творба.
№ 9 - Отново изключителна изработка и перфектност в изпълнението,добро съчетание ,но....видях само една танцьорка - страстна и отдадена на танца.Фаворит в тема "Танцът и страстта" или нещо подобно.
№ 10 - Много добра идея,много техники,и една жена наистина оплетена в мрежа от интриги.При това леко разсеяна и небрежна.Хареса ми и цветово - напомни ми ,че тази жена е вечна и дори посивелите коси  няма да променят женската и природа.
№ 11 - Поредната красота перфектно изпълнена /аз започнах една друга чиния с жена,но не успях да постигна ефекта на розовата рамка на тази кутия,при мен изглежда като намачкано  Embarassed/.Не гласувах за тази творба само защото тази жена за мен беше майката,а аз /може и да греша/ търсех изкусителка ,непредвидимата жена.Поне така разбрах темата.Изключително нежна и финна кутия.
№ 12 - Невероятна красота ,невероятно изпълнение и се любувах дълго на тази творба.Слънчева,огнена,перфектна,но.......африканска или екзотична.Не ми се върза точно тази жена с темата и само за това не гласувах за нея.
№ 13 - Моите аплодисменти за тази перфектна кутия.Стилна,изискана и много ретро - за това и не гласувах за нея.Беше ми прекалено романтична и щеше да ми бъде фаворит в ретро тема.Да не пропусна изключителната перфектност в изработката.
№ 14 - Е,тук вече стоях и гледах с часове.Само дето Нефертити не ми проговори. Laughing Страхотно изпълнена бутилка,много техники и труд.И въпреки,че Нефертити е символ на загадъчната жена ми доиде идеята мъъъъничко в повече.Малко преекспонирана ми се видя идеята да се използва Нефертити.Точно за това не гласувах за тази бутилка въпреки,че е перфектна откъдето и да я погледнеш. Peace
№ 15 - И мен ме затрудниха лошите снимки и не можах да видя подробностите.И тук обаче видях жената - майка , а аз явно друго съм разбрала от тази тема. Thinking Много ми хареса цветовото съчетание - мека топлина и нежност - това излъчват цветовете в моите усещания.
№ 16 - Много красива,нежна творба и ......много "студена " жена.За снежната кралица става и даже ще победи.Аз огненото кракле го възприех като опит да се омекоти бяло-сребърното , което навява усещане за зимна красота.Перфектно изпълнение,много добре дорисувани орнаменти....а бе направо си е красива чинията,ама ми е малко извън моите разбирания за вечната жена.
             Малеееее,изписах цял ферман.Сега като го прочетох се замислих  newsm78 дали пък аз не съм разбрала точно темата  newsm78 Както и да е  Wink Възхитена съм от изключителното изпълнение на всички творби.Конкурсът е вдигнал летвата много високо, а всеки разбира по различен начин вечната и загадъчна жена,че нали ако мислим и възприемаме еднакво тази жена просто няма да е вечна и загадъчна.

# 137
  • Мнения: 0
Момичета,възхитителни творби!

    ЧЕСТИТО на  победителките!!!
Аз и този път нямам смелост да коментирам .Ще кажа за моята керемидка-(първи опит за работа върху такава основа) бях приготвила  нещо като мото:

    Птица в небето и цвете в земята,
   
    вечна като морето - това е жената!
Стори ми се много дълго да го пиша заедно с материалите, но идеята беше това.
Благодаря за хубавите отзиви !

    Успех на всички,които ще участват в следващия конкурс!

# 138
  • София
  • Мнения: 0
Момичета мили! Да ви кажа, голямо вълнение беше за този конкурс! Нали участвам за първи път, пък и накрая докато разбера на кое място съм ... голямо чакане падна! Чудесни работи, браво на всички. Аз няма да коментирам всички творби, а само ще се обоснова защо гласувах за следните три:
№12 - Чудесно изпълнение! И наистина загадъчна жена, огнена и страстна.
№ 5  - Жена, огън, рози .... прекрасно съчетание. И моля Дидиа да разкаже как е направила гърба, направо е върхът!!!!!
№ 7 - Смело, нетрадиционно ... разчупено.

И специално искам да благодаря на Виванова за прекрасния коментар за творбата ми, както и на Дидиа и на Антом. Аз съм се учила от вас /и още се уча/ и думите ви значат много за мен! Щурчо, и на теб благодаря и само да ти кажа, че кутията отвътре е златна, боядисала съм я, ама явно на снимката не си личи Simple Smile))
Е, момичета, да се стягаме за новия конкурс. Хубав уикенд ви желая!

# 139
  • Мнения: 7 412
               Гърбът на чинията е елементарен.Трябваше да скрия по някакъв начин местата където се застъпваха обгорелите парченца и ми хрумна да оцветя латекса в светло бежово ,да е малко по-гъст и да го тампонирам с гъба.Само,че гъбата беше от тези релефните  за баня с големите шупли и когато тампонирах не повтарях там където вече съм нанесла латекса.След това стърчащите грапавини лекичко с плоска твърда четка позлатих.Наистина стана много ефектно,а и постигнах целта си.
               Пропуснах - златното проблясва на някой места /на лицето на чинията/ ,защото по същия начин тук таме нанесох със същата гъба златен акрил на гърба на чинията.

# 140
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Благодаря на Делфина,Антом и Дидиа,че дадоха своя глас и за моята бутилка  bouquet
Много ми харесват коментарите,чета ги с удоволствие и не би трябвало да има сърдити. PeaceКонструктивната критика е радост за ухото Wink

Честито на победителите  Hug

# 141
  • Мнения: 0
Честито на победителките  smile3501

Благодаря много на момичетата,които гласуваха за моята творба  Hug  bouquet.......също така и за безпристрасните коментари,прочетох ги с голямо удоволствие  Simple Smile

Аз участвам за първи път в конкурс и мога да кажа,че ми хареса вълнението  Simple Smile ...но незнам дали ще участвам пак,защото аз имам проблем когато трябва да правя нещо по тема или например да правя великденски неща,защото е Великден...не,че нямам идеи,просто не ми идва от вътре.
Когато беше обявена темата за този конкурс съвсем спонтанно реших да участвам......пред мен изникна образа на жената-майка  Simple Smile
   ЖЕНАТА аз я свързвам с думите : нежност,очакване,болка,любов,трепет,ласка,закрила,сълза,сила и най-вече МАЙКА
  Всички творби бяха прекрасни,интересни и оригинални  smile3501 и съм сигурна ,че всяка една от вас е преживяла прекрасни чувства,когато е творила  Hug

# 142
  • Мнения: 2 280
Данисио,беше казала,че ще се бориш за кратунката на Елинка и...успя   bouquetНа това му казвам аз сериозен състезател  Hug
Дидия,страхотен разбор..  bouquet Наистина темата за жената е безкрайна..И наистина е добре,че има такова многообразие от начина по който всяка от нас приема загадъчността й... (между другото...почти до края си мислех,че твоята творба е номер 13..,което..още веднъж ми показва, че на конкурсите някой от участничките са просто не-разпознаваеми..каквато  е всъщност и целта..)  Гърба на твоята чиния много, изключително много ми хареса! bouquet
Крис,кой беше първия участник, че..и за него съм обещала награда..
Аз все още виното не съм изпратила,ама..не че съм се отказала, ами много ангажименти имах, ама..се взимам в ръце вече.. Embarassed и..се надявам да успея да го изпратя, заедно с другите награди..
Бонисофия,  bouquet извинявам се, за това, че не съм успяла да го видя. Кутията е наистина перфектно изпълнена и грабва вниманието и.. е чудесна! Конкурса беше изключително силен и.. вълнението голямо.. За първо участие в конкурса е направо перфектно Hug

# 143
  • Мнения: 0
Честито на победителките,много ми хареса този конкурс беше много силен и всяка творба сама за себе си беше красива.
Благодаря на всички които харесаха моята кутия искам да кажа само ,че ми мина през акъла за декупаж от вътре но има найлоново покритие и незнаех дали ще стане.А между другото тази кутия е от бисквити (най-обикновен картон).
1-хареса ми жената зад забрадката ми се видя загадъчна.Тя беше от моите фаворити,идеята  и изработката са чудесни.
2-просто нямам думи,мисля че покрива критериите за темата с ръка до устата и стихчето от вътре много ми се върза цялата концепция.И много нежни цветове.Изработката е идеална.
3-хубава бутилка ,но нещо ми липсва като фон зад жената.
4-много хубав класьор,изработката е супер,и съчетанието на салфетките е много добре направено,за него не ми достигнаха местата за гласуване.С една дума майсторско изпълнение.
5-хубава чиния има я и загадката в очите на жената.Но само три места за гласуване.
6-нестандартно хрумване браво.Само в дясно не ми се вързва много розата,може би трябваше да го продължиш с морето.Като изработка мога да те поздравя за многото работа по творбата.
7-нежна и интересна бутилка,много хубави рози ако можеш да споделиш за тях как стават.
8-хубава кутия и релефа е много интересен(ако може да споделиш как го направи).Ех и на мен ако ми беше дошло на акъла за украса от плат от вътре ,щеше да е по-добре.Още една творба за която не ми  достигнаха местата.
10-твоя почерк от далече се вижда,много мъгла и загадъчност в тези мрежи.Малко ми е замъглена и тъмна и не мога да разбера отстрани какво си използвала (горена салфетка ли е?).Може би на живо ще се вижда по-добре.
11-ох това е моя фаворит,много ми хареса ,изработката е перфектна и релефа с плата е супер.Вечната загадка може да се изтълкува и като това че само жената може да стане майка.И да си вечен,неповторим и незаменим в очите на своето дете е невероятно.А може кутията да е за дневника на детето,за неговите тайни .Или жената да пази писма от загадъчния мъж който и пише за вечната ,изгаряща любов.Охх много се отплеснах...
12-ето тази жена пази някоя загадка,много майсторска изработка ,фона е добре изпипан и чинията е прекрасна.
13-добра изработка ,но нещо не ми се вързва в дясно това златистото,може би цялата кутия трябваше да е черна и само по ръбчетата да минеш със златисто.И малко ми бяга темата.Мога да те похваля за пукнатините прекрасни са.
14-хубава бутилка ,много хубав фон,но може би за друга тема.
15-Чудесна идея, чудесно изпълнение..Но не ми достигнаха местата за гласуване.
16-браво за мотивите с контура много сахубави и цвета ми харесва и жената,но трябваше да я изрежеш без да я гориш и да я слееш с фона или даже да я беше оплела с мотивите щеше да ми изглежда по-добре.Мое мнение.А между другото как ги направи мотивите с шаблон ли?

Охх само някой да не ми се разсърди за критиките,че аз съм от новите а пък си отварям устата да коментирам.Ако има нещо ме извинете.

Лека нощ и на другия конкурс още по-хубави творби.

# 144
  • Мнения: 0
МИМ АР благодаря ти много за коментара и искрено се радвам,че си разбрала посланието ми.......защото жената може да бъде съблазнителка,загадъчна,опасна.....но винаги ще си остане майка и ако трябва да избира между изпепеляваща любов и своята рожба,как мислите кого ще избере.Точно това е тайнството при нас жените....може да понесеш много болка и огорчение,да си много известна и богата или да си просякиня.........но родиш ли дете смисъла на живота ти е друг и точно това според мен е вечната загатка Peace
Само ние жените си занаем,какви чувства бушуват в душите ни Simple Smile


Много писах от снощи насам.....нетипично за мен Grinning

Пожелавам ви Добро утро и прекрасен ден  Hug

# 145
  • Мнения: 7 412
                 Привет,девойчета! С нетърпение надничам и очаквам да прочета мненията ви за конкурсните работи.Да знаете само колко са полезни и колко неща научих и видях през вашите очи.Аз мисля,че няма какво да се притеснявате да критикувате без значение дали сте участвали или не,без значение дали сте нови или майстори.
                 МИМ АР, чудесно си обяснила идеята си ,за изпълнението вече казах.На мен не ми пречи ,че няма нищо вътре в кутията.Мисля,че не е задължителен декупаж и там.Я кажи как направи рамката около жената,че аз на една чиния се изложих с опит да постигна нещо подобно.
                 Вал , и аз имам твоя проблем.Като чуя темата и въпреки идеите не ми се започва и все си мисля за срока ,който ме гони по петите.Като стигнем до средата на срока и то си ме гложди от вътре започвам нещо,ама.......не довършвам.И почти винаги случайно правейки нещо друго / в случая експериментирах с принтираната картинка и обещах да ви покажа резултатите в другата тема/ направих тази чиния има и още две,но......картинките ме подведоха.Конкурсната ми чиния стана много нежна и реших веднага да я изпратя защото ако я бях оставила за другия ден нямаше да участвам.

# 146
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Благодаря на гласувалите за мен Hug Не съм очаквала да се хареса, понеже не е традиционен декупаж, а и като техника имам да изпипвам много. За "прочетения вестник" не ми е идвало на ум, просто съм на вълна рециклиране на стари книги и ми е много интересно да ги използвам. В момента това е голяма мода сред крафтърките, правят се дори сватбени букети http://www.etsy.com/listing/69735657/the-ideal-marriage-bridal-bouquet
На мен лично ми харесва контрастът между текста и бялото.

Ето тюториъл как се правят цветята.
http://craftside.typepad.com/craftside/2010/04/how-to-make-recyc … constructing.html

Да обясня гласа си. По принцип гласувах за неща, които имат "искра" - нещо, което да ги отличава от милионите технически съвършени декупажи.
No 1 - безспорен фаворит. Оригинална идея, чудесно изпълнение. И на мен първият ми импулс беше да използвам забулена жена, но се провали.
No 10 - въпреки лошата снимка, се влюбих в сивото и висящите конци. Страхотен винтидж.    bouquet
No 6 - обожавам смесена техника. Малко дясната част се бие с останалото, може би трябваше да се придържаш към сините тонове.
Разбира се, ако имаше повече места, бих гласувала и за Нефертити, и за зелената бутилка и за още други.

# 147
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен ,три дни бях на съвещание,нямах комп и постоянно мислих за красотите които сте показали.   bouquet за момичетата победителки ,те бяха и моята класация но не точно в същия ред ,прекрасни творби ,идейни и изпипани от всякъде,особенно класьора на Щурчо - страхотен е ,с удоволствие и гордост бих го сложила на бюрото си .Нефертити -много цветна ,нетрадиционно представена ,Браво Цани!
Паното на Данисио - магнетично ,изработено с много вкус и фантазия.
Здравковче с теб последно време вървим  ръка за ръка,много нежна и ефирна кутиийка .
И в тази връзка - Благодарности за всички гласували за моята чиния,Антомче развесели ме с коментара, разбира се че няма кака да ти се сърдя та като се повгледаш изглежда точно така .
Пак се изложих като фотограф,и 10 снимки да са позволени ,пак не ставам -нищо че имама нов апарат,то на калпава ракета........нооо обещавам за другия път да се постаря .Ооо момичета всички показахте идеи ,фантазия ,прекрасна изработка  Hug  bouquet ,но за съжаление местата бяха 3
Искам да се извиня че още не съм изпратила обещаните подаръци от миналия конкурс но бях много заета, барабар с декупажния конкурс  - вървеше ми и конкурс в работата ,и тъй като сте ми скъпи приятелки с радост ще споделя с вас  -приключи в моя полза - та вече съм повишена на началник-отдел!  Другата седмица ще  изпратя подаръците на Елинка и Катя !
Чао момичета обичам ви всички!

# 148
  • Мнения: 139
Щурчо, първият участник е от 03.03 с никче Иренка.

# 149
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета,
Честито на Данисио,Щурчо и Бонисофия!
Жалко наистина че местата са само три ,но това е регламента .Всички творби са прекрасни ,всяка се е постарала да покаже жената такава ,каквато е в представите й - нежна, страстна ,загадъчна ...
Благодаря ня тези които гласуваха за мен, избора ми на Нефертити беше спонтанен ,жена известна с несравнимата си красота и всички я свързваме само с това а много малко от нас знаят каква е била като царица на една велика древна страна.
Ето и мотивите ми за избора си:
№13 - много нежна и интересна като изпълнение ,лек намек за стремежа ни да сме красиви в очите на мъжете
№1 - приех я като жена от изтока ,която е принудена да крие съжността си зад черната кърпа,а колко страст и колко любов има в тези две очи
№12 - може ди отново  с намек ,този път за Африка , огнена и изгаряща

Общи условия

Активация на акаунт