ФЕВРУАРЧЕТА 2007

  • 56 389
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 516
Бяхме до моренцето вече - супер е , не се колебайте Wink

# 661
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
и ние бяхме на моренцето, но само за 4 дни. Август повече, че си чакаме и вуйчото от ЮАР със семейството да ходим заедно.
Някое от дечицата да има вече шесто зъбче, от постоянните? Валето онзи ден случайно й видях, че е пробило венеца едното зъбче долу. А пък трябва и на зъболекар да я водя, че като гледам пак има кариеси на кътниците  Sad

# 662
  • Мнения: 758
Никакви постоянни зъби нямаме, нито признаци за такива.
За море се каним за август, нямаме търпение вече.  Simple Smile

# 663
  • Мнения: 2 096
Ние в неделя отиваме за седмица, края на юли отново за една седмица.
Постоянни зъби никакви и едва ли ще е скоро.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 715
Алекс смени долните два предни и миналия месец и излезе шестият горен кътник. Искаше да я водя на зъболекар, че я боляло. Огледах и видях ръбчето. За около 2-3 седмици поникна Simple Smile
Морето още не съм мислила. Август почива ДГ и може би ще е тогава...

# 665
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Софи, кътниците ли имаш предвид, не разбрах (нали още 8 зъба трябва да им поникнат, ама кога става това, не съм наясно)? Калина има на тези места някакви резки, но не мога да видя хубаво какво и що. И аз трябва да я водя на зъбар, даже имам контакт, ама все отлагам за по-удобно време. И на плуване искам да я запиша, но и това отлагам. А се оказва, че или ся, или... догодина. Е, няма да е ся.

Скай, то и аз така си мислех, че надали скоро ще падат зъби и ще растат нови, но.... както в един момент разказвах за феята на зъбките (for no obvious reason), тъй след месец се разклати един и падна, след още месец се разклати втория... на следващия месец на техните места поникнаха двата постоянни резеца долу. Много са ми странни самите зъбчета - поне 2 пъти по-големи вървят и странно назъбени (в сравнение с изтритите и ѝ гладки млечни зъбчета), а устата/челюстта ѝ е една такава мъничка...

Но засега други зъби не се клатят. Не знам кои са наред - може би горните резци newsm78?

Ние сме планирали почивка на море, но ще пиша пост фактум, заради пустото суеверие. Нищо особено, ъф корц, възможно най-тънкия вариант, пък да видим... То най-важно е да има положителни емоции, всичко останало е прах в очите.

Много зех да философствувам, така че се затъквам.Twisted Evil

Хубав ви ден, хубаво слънчево лято!! smile3548

Последна редакция: ср, 04 юли 2012, 11:28 от Мяуче

# 666
  • София
  • Мнения: 969
Софи, кътниците ли имаш предвид, не разбрах (нали още 8 зъба трябва да им поникнат, ама кога става това, не съм наясно)? Калина има на тези места някакви резки, но не мога да видя хубаво какво и що. И аз трябва да я водя на зъбар, даже имам контакт, ама все отлагам за по-удобно време. И на плуване искам да я запиша, но и това отлагам. А се оказва, че или ся, или... догодина. Е, няма да е ся.

Мяуче, кътниците да. Шести долу вляво. Питах я дали я боли, каза не. Ние в понеделник сме на зъболекар, сега и аз ходя, та реших като съм почнала аз и цялото семейство покрай мен Simple Smile
Иначе паднали зъбчета нямаме още. Дано се задържат повече време млечните  Praynig
Весело лято и приятно изкарване на морето на всички  Hug

# 667
  • София
  • Мнения: 1 715
Мяу, нормално е новите зъбки да са по-големи и назъбени. Аз моите си спомням, че бяха назъбени. За съжаление вече са се протрили Simple Smile А са големи, защото, доколкото знам, после не се променят. Расте устата само.
Алекс ходи на профилактичен преглед миналото лято. Остана очарована. Имаше монитор с детско филмче над стола, даваха и да гледа инструментите и накрая и подариха стикери Laughing Искаше цветни пломби като на приятелките си, но за щастие се оказа, че няма дупки.
sky, как си в жегите? Ще ходите ли пак в Созопол?

# 668
  • Мнения: 1 701

Това ми хареса!
И в пряк и преносен смисъл, макар, че тръпки ме побиват на малкия, колко още ще "му расте устата"!  Crazy
Иначе и аз си спомням моите предни зъби също бяха изключително големи и "къдрави". Wink
С приятелките ми бяхме, като зайци в един период.
Не съм се сещала да разгледам устата на Пламен, ама май няма признаци нещо скоро да расте или да се клати. Той ме държи в течение и за най-малкото си неразположение. Щях да знам ако нещо става в устата му. Но за всеки случай довечера ще надникна.

# 669
  • Мнения: 2 096
За кътниците все още нямаме също. На зъбар ходим редовно, основно профилактично. Лееко потъмняване напомня за кариес, но го следим цяла година още не е станало. Мием зъбките редовно и се фукаме пред приятелчетата с големи дупки, как нашите са най-здрави, защото ядем много плодове. Пак те са причина да сме "много силни" (нищо че е дребос и току го насмотат, скача като петле иначе  Laughing )
Иначе аз съм си супер в жегите, защото при нас не е чак жега още. Гледам да не скиторя по слънце, но то и си духа хубав ветрец. Отпадна ни Созопол заради ремонта, който се очертава да глътне повече от предвидените средства. Ще почиваме наблизо край Варна.

И в пряк и преносен смисъл, макар, че тръпки ме побиват на малкия, колко още ще "му расте устата"!  Crazy
Joy Joy Joy
Срам не срам ще си призная, че са ми много страшни децата, като им окапят зъбите. Голяма подигравка на природата е този процес. И моя какъвто е дребнолик(от бебе още) не ми се мисли колко ще е смешен. Убедена съм че ще има моя проблем с криви зъби, защото в тази малка уста, преди половин година почнаха да се изправят в права редица горните зъби, че бяха леко един върху друг. За това искрено се надявам да изчакат максимално.

# 670
  • Мнения: 25
Здравейте момичета дали бих могла да се присъединя към вашата група,ще се радвам,ако е така Grinning!Дъщеричката ми  е родена на 25 февруари 2007,а ако може и на първа страничка да ме добавите ще бъде още по-добре! Rolling Eyes Grinning

# 671
  • Мнения: 958
Здравейте и от мен. след много задачи и пълната лудница, да градим живота си наново, вече почти се по успокоихме Simple Smile
Никол тръгва септември на училище и понеже е твърде голяма за детска, сега ходи на целодневен лагер. От там само похвали, колко е умна и как бързо учи езика, ама българчетата масово са така, умнички са ни дечицата, на майките си мязат  Embarassed
Вече има завиден речник на френски, и бегъл на английски, но вървим напред. Аз започнах работа,и покрай цялата лудница, оня ден прочетох поста за зъбите и реших да погледна какво има в устата на Никол, открих два кътника долни, постоянни изцяло израстнали, края на март ги нямаше, при последното ни ходене на зъболекар. И от горе два почти пробили. Няма обаче клатещи се зъбчета....
Ние ще пропуснем тази година морето, защото аз нямам право на отпуска, все още, но за това пък децата са всеки ден на басейн, а събота и неделя ще ги водим по плажове извън града.
Много интересно тук е организиран така нареченият дневен летен лагер за деца. Всеки ден от 9 до 16, децата биват занимавани с най-различни дейности, учене, рисуване, пеене, танцуване, шиене, грънчарство, много разходки и плаж. А веднъж седмично екскурзия извън града. Не знам как някой не се е сетил да го направи в България, сигурна съм че би имало голям успех, а и цената е ниска, за да могат родителите да си го позволят, не знам обаче дали държавата помага по някакъв начин, но аз и Никол сме много доволни.
Малката Маринка вече ходи на детска и всяка сутрин се пазари, да идва с мен на работа, или с баща си, или с кака си, но само да не е на градина Simple Smile Научила се е да се е на магарии, големи. Като трябва да се прави нещо, което не харесва, тя веднага заявява "нанка ми се" отива, надупва се в леглото и се прави че спи. И тя е по цял ден на басейн, тук масово ги водят, всеки ден. А в детската всяко детенце си има едно малко басеинче, пълнят му го с вода и то се плацика вътре. И двете са черни, както никога до сега, хем ги мажем с 50-ти фактор.  На Марина френският е мнгоо сладък, пее песнички и казва отделни думички. Много беше сладка, като я водих да я записвам на педиатър, лекарката искаше да и види ушите и гърлото, а Марина се дере на български "нееее моля спрете, не искам" , обаче се усети че лекарката не я разбира и започна да вика на френски, много ме изненада, защото за първи път я чух да казва думички, ама явно страха я отключи, и сега всеки ден ни сервира нова дума.
Това е телеграфно от нас, за сега. Страховете ми за адаптацията на децата се оказа неоснователни, децата толкова бързо свикват, зора е повече за големите Simple Smile
Ще пишапак като започнем училище края на август. Весело лято на всички.

# 672
  • Мнения: 2 096
Joya много се радвам, че бързо се адаптират малките девойки. За дневните лагери - има такива и в България. Аз с нетърпение чакам Нико да направи 6г и да го пуснем на такъв. Много добри отзиви има и все повече деца се записват всяко лято.
Нашата едноседмична ваканция приключи. Нико е хванал приятен загар, доста напредва с плуване и гмуркане. Много съм доволна от което.

# 673
  • Мнения: X
Хеееееей, привет...
Скай, видях издайнически снимки във фейса и влизам да видяяяяяяяя...честито коремче, живо и здраво бебче да гушкате  Peace Хохо. върнах се стр. назад и още новинки разбрах...хихихи...Да сме живи и здрави и ние пък дано сме свястни свекърви...
Тази вечер Миа дойде за малко при другарите, с които играе Мартин. Погледна играчките, Лъчко й подаде една, но тя отказа и заяви, че не й допадат момчешките игри  Blush Това в темата за момчешките работи.
Джоя, поздравления за новото начало. Изостанала съм с инфото, не съм влизала отдавна, но разбирам, че сте емигрирали? Желая ви много щастие и да се справяте с всяко неразположение.
Ние сме добре, гледаме се с баткото и с малкия Лъчи  Wink Аз съм по майчинство и не съм забравила какво е...хихихи
Марти иначе има доооста пломби, надявам се постоянните да не са ни толкова "трошливи", ама явно и зъбите е взел от мен...хихихи....моите са доста зле...
Ще се опитам да надничам по- често...

# 674
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Еее, Цве, ти има-нема три годин, взе та се разписа. Laughing Майтапче, не се засягай, моля - много ти се радвам лично аз, пък и другите - сигурна съм.

Ся можем вече спокойна да повярваме и в чудесата - да се вестне и Яснето, например и т.н. и т.н... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт