Тук сме се събрали, фенове на Азиатски сериали!-2

  • 44 431
  • 698
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 287
Някой май си е сменил аватарчето newsm53 ......... Tuon Hug
Аха, но Bae Yong Joon пак е на лице  Mr. Green в подписа.
Все пак  - първата корейска любов ръжда не хваща.  Laughing

# 676
  • Мнения: 195
Айде и аз на хорото.  Simple Smile
Започнах да гледам азиатски сериали точно преди две години, пролетта на 2009. Още си спомням как разглеждах разни блогове и в един от тях попаднах на описанието на Hana Yori Dango. Реших да го пробвам, защото бях безкрайно отегчена от американските сериали и тяхната предвидимост. В блога имаше връзка към форума на Animes-bg  и си го изтеглих от там. Изгледах първия сезон на един дъх без почивка и към края му бях зарибена и исках още. Продължих с втори сезон и любовта ми към азиатските сериали се циментира. Просто отношенията, които виждам в тях са много по-човешки и ме карат искрено да се разчувствам, а и винаги съм харесвала азиатците като външност. Но това което ме привлече най-много беше че си имат начало и КРАЙ. Няма ги безкрайните разтягания за да се изцоца историята и да има рейтинг още година-две, няма ги напускащите актьори и всички други проблеми на западните сериали. От друга страна за разлика от филмите, може да се задълбае и разгледа в дълбочина. Също така поне с първите които гледах те вече бяха изцяло излъчени и преведени на английски и можех да се потопя в света им напълно.
От същия блог видях и препоръка за Coffee Prince и това беше втората ми и досега любима дорама. След което продължих с Pride (Kimura Takuya!) и така продължавам до днес, когато се е случвало да гледам наживо корейска телевизия за финала на Sungkyunkwan Scandal и както писах по-назад да разбирам реален разговор на корейски проведен пред мен.
Два интересни факта покрай манията ми: не съм гледала БОФ освен няколко фенски клипчета и част от първи епизод, защото Innoue Mao беше перфектна в HYD и корейския сериал ми е отблъскващ (лично усещане, не се сърдете), а и после прочетох няколко ревюта и сравнения на двата варианта, в които описаните разлики в характерите на Jan Di и Makino напълно ме отказаха.
Вторият факт е, че за тези две години имах два периода от около два месеца всеки, през които въобще не ми се гледаше нищо азиатско, даже по време на първия си мислех, че е било само кратко увлечение.
За финал поздрав - танго с участието на една от любимките ми Kim Sun A и Rain.


# 677
  • Мнения: 0
Нали съм нощна птица.... Боже, nymeria  , откога не го бях гледала. Спомних си, колко е чувствен Rain и защо съм го харесвала. Страхотно клипче, много ти благодаря. Пускай още такива, когато можеш.

# 678
  • Мнения: 195
 Laughing И аз съм нощна птица. Щом искаш подобни клипчета ето две. Първото е oтново с Kim Sun A и отново танго, но този път от City Hall. Второто е шега, която прави едно телевизионно предаване, между нея и Рейн, като дава на всеки от двамата фалшив вестник в който пише, че другия иска да имат любовна връзка. Съжалявам за качеството на втория клип.


# 679
  • Мнения: 0
Видях ги, видях. Страхотен ееее. Слагам си линкчетата на отметки, че пак да мога да им се наслаждавам. Благодаря ти. Колко е хубаво, че сега си взех три дни отпуска. Така и сигурно няма да дочакаме втори сезон на Full House, а толкова ми се искаше, откога се говори за това и все....го няма.
А сега вече лека нощ и сладки сънища.

# 680
  • Мнения: 174
nymeria с това второто клипче ме уби, не го бях гледала. Хахаха "...Как ще гледам на него като на по-малък брат, виждал ли си какво тяло има... " Joy Joy Joy

# 681
  • Мнения: 6 959
Ха-ха-ха, големи са сладури. Обаче много ще ми е интересно да видя каква е била реакцията им, когато са ги събрали заедно след тази шега  Joy . И понеже стана въпрос за това колко е секси Рейн, ето още едно клипче (коментарите под него, както и реакциите на публиката са  Crazy )

http://www.youtube.com/watch?v=KG2ePKvRDEc

Рейн изобщо не е красив по стандартите за тази кукленска красота характерна за повечето корейски звезди в момента. Но притежава толкова чар, плам, сексапил и харизма, че няма начин да останеш равнодушен към него. Особено като го видиш колко отдаден е на това, което прави в момента и с какво усърдие дава всичко от себе си, за да постигне най-доброто.

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 16:55 от 2в1

# 682
  • Мнения: 9 287
Ха.
Това май е същата дилема като при Огури Шун.
 Laughing На мен и двамата ми харесват.

# 683
  • Мнения: 6 959
Точно smile3521 . С теб мислим еднакво Hug . Когато ги видиш за първи път се чудиш какво им харесват чак толкова, но после, докато ги гледаш как играят, не можеш да откъснеш очи от тях. Едно време такива бяха Жан-Пол Белмондо, Андриано Челентано, Чарлз Бронсън - грозни, грозни........... Crazy та чак красиви Heart Eyes .

# 684
  • Мнения: 174
...
Рейн изобщо не е красив по стандартите за тази кукленска красота характерна за повечето корейски звезди в момента. Но притежава толкова чар, плам, сексапил и харизма, че няма начин да останеш равнодушен към него. Особено като го видиш колко отдаден е на това, което прави в момента и с какво усърдие дава всичко от себе си, за да постигне най-доброто.
Само да допълня Simple Smile и чувството му за хумор е ненадминато. В единици корейски звезди съм видяла това... даже, дали той не е единствения.  newsm78

# 685
  • София
  • Мнения: 15 509
    А, вие тук се черпите с клипчета посред нощите, а на мен ми спряха нета в  00.7 и чаках, чаках един час да го пуснат, па си легнах!Вместо да свърша филма нощес, сега го гледам  smile3511.

# 686
  • Мнения: 9 287
2в1 само да си каже,че Орури си го харесах от пръв поглед Crazy
Гледах го в някакъв  филм, които не беше нищо заслужаващо се. Трябва да видя как се казва,че не помня, но Огури играеше баскет в училише и беше влюбен в момичето, което ми помагаше. И филмът показваше как се срещат в различни периоди на живота и по какъв път са тръгнали, на края си обещаха,че при следващата подобна случайна среща ще се оженят ... и се срещнаха Laughing това е филма,него не го помня, но Шун  Heart Eyes
Иначе и двмата с Рейн не са типичните красавци, но са страшни сладури.

 Blush
Точно smile3521Едно време такива бяха Жан-Пол Белмондо, Андриано Челентано, Чарлз Бронсън - грозни, грозни........... Crazy та чак красиви Heart Eyes .

Нито един от тях не съм гледала, но зариди Шогун  (книгата и след това фима) изгледах доста филми с Ричард Чембърлейн.Бил е голям красавец.

# 687
  • Мнения: 6 959
Гледала съм го този филм, обаче убий ме не мога да се сетя името му в момента, но за сметка на това филма си го спомням много добре. Започваше със сцената, с която и завърши.

И малко оф-топик  offtopic
Тези дето не си ги гледала

Белмондо        http://www.youtube.com/watch?v=1BK-X8tiGQs&feature=related 
Бронсън      http://www.youtube.com/watch?v=hL-X53ze5O0&feature=related     
Челентано      http://www.youtube.com/watch?v=Q-RSfL0lKJs

са по-скоро от поколението на родителите ми, но бяха от този тип звезди, които остават вечни с играта си. Била съм доста малка, когато съм ги гледала, но филмите им са такава класика, че и до сега ги помня. Репликата на Челентано към Орнела Мути в един от съвместните им филми: "Страшна двойка сме. Ти си красива, а аз още повече"  на фона на това как изглеждат той и тя, просто беше уникат Joy .

А Ричард Чембърлейн както и Ален Делон, Пол Нюман, Робърт Редфорд си бяха "красавците" на онова време.
Край на  оф-топика Blush .

Аз довършвам "Дяволът" и ще трябва да избирам какво да свалям за гледане, защото плановете ми за "Мидас" се провалиха. Оказва се, че са удължили сериала с още 4-5 серии, което означава още 1-2 седмици чакане, за да приключи. Насочвам се към Before and After Plastic Surgery и Gumiho: Nine Tailed Fox.

# 688
  • Мнения: 9 287
Ааа да - сцената с таксито.
Филмът е Spring Story (проверих Mr. Green)


# 689
  • Мнения: 909
Започнах да правя новата тема,има още да допълвам.Така,че може да дописвате тук още....новата

Общи условия

Активация на акаунт