Парфюмни размисли и страсти - 96

  • 38 852
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 656

С настъпването на март, с очакването на топлото и слънчево време и първите пролетни цветя, днешната ни тема ще бъде посветена на тях - цветята. Огромна, обширна олфактивна група, с много разнообразни нюанси, в които всеки е намерил своите предпочитани аромати.

                                       
                                                                                 F L O R A L

Най-голямата олфактивна група, включва стотици аромати с флорални нотки - свежи цветя, цветя с акватични оттенъци, зелени и пудрени нюанси, флорал-алдехидни, флорал-плодови и гурме, както и много обичаните дървесно-мускови композиции.

                                       
                                       
                                       
                                       
                                       
                                       

В кое цвете намирате себе си? Обичате ли огромния разточителен цветен букет или предпочитате подчертаното присъствие на отделен цветен аромат? Харесвате ли по-"завързаните" композиции или ви стига свежестта и очарованието на цветята в естествения им облик?
Моля, споделете   bouquet

Предишната тема.

Последна редакция: вт, 01 мар 2011, 09:14 от Атти

# 1
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
http://www.fragrantica.com/perfume/Cerruti/1881-327.html

Не знам как се сетих за това парфюмче, ученическите ми години бях луда по него и разбира се не можех да си го позволя. Сега се чудя между него и  Дюн... като пръв.

# 2
  • Мнения: 35 968
Вдовице, несравними са  Grinning

# 3
  • Мнения: 17 546
Аз и Дюн не харесвам, ама бих предпочела него пред това Cerruti!

Запис, така да се каже Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 158
Похвал!

Дойде ми Хабаниткатааааа, стотичка ЕДТ  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Пристигна в симпатично пакетче от Германия  Heart Eyes
В още едно такова симпатично пакетче, пак оттам ,дойде и Sun Moon Stars - Lagerfeld.
Не познавам аромата, взех го малко "по грешка", просто бях заложила една малка сумичка в е-бей, а то взе,че никой не игра  Crazy
Но заедно с него, милата немска дама  ми е изпратила пробички от Fоr Her на Narziso,  Neonatura и едно мъничко нещичко, на което пише Ode au Reve- не знам какво е  Mr. Green
 newsm44

# 5
  • София
  • Мнения: 32
Атти   bouquet  
Две теми пропуснах и много имам да наваксвам , но да се разпиша за протокола Simple Smile
Дюн на времето ми беше много любим, дори от известно време се замислям - дали сега ще го усетя изобщо newsm78

# 6
  • Мнения: 31 201
Похвал!

Дойде ми Хабаниткатааааа, стотичка ЕДТ  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Пристигна в симпатично пакетче от Германия  Heart Eyes
В още едно такова симпатично пакетче, пак оттам ,дойде и Sun Moon Stars - Lagerfeld.
Не познавам аромата, взех го малко "по грешка", просто бях заложила една малка сумичка в е-бей, а то взе,че никой не игра  Crazy
Но заедно с него, милата немска дама  ми е изпратила пробички от Fоr Her на Narziso,  Neonatura и едно мъничко нещичко, на което пише Ode au Reve- не знам какво е  Mr. Green
 newsm44

Парфюм на Ив Роше е. Честити парфюми! Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 0
Моми4ета,някоя от вас пробва ли ве4е Dsquared 2 wood golden light??

# 8
  • София
  • Мнения: 158
Похвал!

Дойде ми Хабаниткатааааа, стотичка ЕДТ  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Пристигна в симпатично пакетче от Германия  Heart Eyes
В още едно такова симпатично пакетче, пак оттам ,дойде и Sun Moon Stars - Lagerfeld.
Не познавам аромата, взех го малко "по грешка", просто бях заложила една малка сумичка в е-бей, а то взе,че никой не игра  Crazy
Но заедно с него, милата немска дама  ми е изпратила пробички от Fоr Her на Narziso,  Neonatura и едно мъничко нещичко, на което пише Ode au Reve- не знам какво е  Mr. Green
 newsm44

Парфюм на Ив Роше е. Честити парфюми! Hug  bouquet


Мерси Денси  Hug

А някой може ли да ми каже нещо за тези звезди, слънца и т.н.....
ЛМ си пръсна от Хабанитата, после от тях и каза,че можел да се хване на бас, че звездите и слънцата ще издържат повече от Хабанитата... по-силен аромат бил  Crazy
Някакви отзиви от вас??

# 9
  • Мнения: 2 575
Лелееее - Дюн и Черути 1881 - две класики, от които Черутито придобих преди няколко години чак и въобще не можах да го нося, а на други го харесвах много като млада студентка:flutter:
Дюн винаги ще свързвам със сестрата на едно бииииившо гадже 90-91-ва година и много го харесвах някога, но сега все още не съм сигурна бих ли го носила Thinking сред морето от аромати.....................
А от вчера съм влюбена в една сладурска пробичка ( мерси на сладураната  bouquet  bouquet ) от Aqua Universalis - ей това си е чисто мой аромат - мирише свежо, леко, въздушно дори, но осезаемо, а не вяло и незабележимо. Много ми напомня на бялото Емпорио, а Есънс Муск след около 4-5 чАса придоби също много подобен аромат, но неговите начални остри нотки ( на муска) ме дразнят, а Кюркджияна направо влиза под кожата ми и остава там задоволително дълго Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 29
Моми4ета,някоя от вас пробва ли ве4е Dsquared 2 wood golden light??

Дори не знаех, че  Dsquared2 имат нов аромат! Сега любопитните "нови" парфюми за мен стават три - L'Agent, Un Jardin sur le toit и тази "златна светлина"

# 11
  • София
  • Мнения: 849
за добро начало на седмицата и по повод семинар на тема Рибарство, днес се предадох на уоманизатора  Hug

а пък вчера метнах да пътува един Етро хелиотроп и вече потривам доволно ръце  smile3508 само как ще изтрая до срядаааа  newsm48 не е лесно  hahaha

# 12
  • Мнения: 31 201
Моми4ета,някоя от вас пробва ли ве4е Dsquared 2 wood golden light??
Още го няма в магазините. Аз лично не очаквам нищо интересно от поредната версия. Peace

# 13
  • Мнения: 2 435
Контеса,честито Heart Eyes

След дълги размисли,страсти,тестове,истинско носене на всемъзможни розови аромати,реших че моята роза са я сложили в ето тази бутилка явно това е и моят бранд,нямам разочарования при тях общо взето,единствения недостатък на Деликатния Руж е неговата нетрайност,но установих,че попило по дрехи ухае повече от 24 часа,прекрасен,нежен,едновременно ефирен и с облак,точно деликатен,не може да се сбърка с него Heart Eyes

пп.Моля,почитателите на роза,да не се подвеждат,тук розата не е моно Naughty свири своята песен в пълен синхрон с останалите съставки и няма соло на никоя от тях.

# 14
  • Мнения: 0
Моми4ета,някоя от вас пробва ли ве4е Dsquared 2 wood golden light??
Още го няма в магазините. Аз лично не очаквам нищо интересно от поредната версия. Peace

А ве4е в гета го има Grinning

Общи условия

Активация на акаунт