Парфюмни размисли и страсти - 96

  • 38 850
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 575
Предвид обсъжданията "Кой парфюм как би стоял на еди си колко годишна", как мислите ще се отрази една Черна орхидея на 19 годишно момиче?  Laughing   bouquet

според мен определено не е за 19 годишно момиче - все пак парфюмът е много, много класен и тежък. Няма как някой да ме убеди, че на една млада, лъчезарна и невинна ( уж де) 19 годишна девойка няма да стои меко казано "неподходящо"

Днес пробвах най-после и аз новия Агент - амиии.....стоически удържах началните позиви за  Sick, а сега - 2 часа по-късно е изключително ярък, характерен, силен, донякъде ми напомня Орхидеята ( но само донякъде) и ....не за мен. Stop

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717

 Joy Joy Joy 
~ CraZy Lady ~ , за теб ли става въпрос? Пробвала ли се Орхидеята?

 Peace Пробвала съм само от шише  Laughing , т.е. не върху кожа.  Не ми се стори толкова обгазяващ  Mr. Green , но при добро поливане може и друго да каже.  Laughing Първоначалната ми реч, след като "заврях нос" беше - може да си го купя след като остарея с 5 год.  Crazy (Така ли беше Е....? Дамата от която го пробвах да ме поправи, ако паметта ми е изневерила.  Blush )
Искам нещо по-силно за следващата зима и още отсега умувам какво да е. Тества ми се и Бялото пачули, за да реша кой повече ми харесва.  newsm78
 Hug  bouquet

# 242
  • Мнения: 5 001
Ти пък отсега за следващата зима, чакай има време.  Laughing А и Черната орхидея според повечето е за малко по-топло време, не е парфюм за всеки ден. Мисля че повече ще ти подхожда Цветния воал.



# 243
  • София
  • Мнения: 849

 Joy Joy Joy 
~ CraZy Lady ~ , за теб ли става въпрос? Пробвала ли се Орхидеята?

 Peace Пробвала съм само от шише  Laughing , т.е. не върху кожа.  Не ми се стори толкова обгазяващ  Mr. Green , но при добро поливане може и друго да каже.  Laughing Първоначалната ми реч, след като "заврях нос" беше - може да си го купя след като остарея с 5 год.  Crazy (Така ли беше Е....? Дамата от която го пробвах да ме поправи, ако паметта ми е изневерила.  Blush )
Искам нещо по-силно за следващата зима и още отсега умувам какво да е. Тества ми се и Бялото пачули, за да реша кой повече ми харесва.  newsm78
 Hug  bouquet

Ивче, без тест на кожа не ти препоръчвам орхидеята  Naughty
иначе според мен ако ти хареса как ти седи - защо не  Hug

А и Черната орхидея според повечето е за малко по-топло време.

напълно съм съгласна, в голям студ не е така красива..

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Ти пък отсега за следващата зима, чакай има време.  Laughing А и Черната орхидея според повечето е за малко по-топло време, не е парфюм за всеки ден. Мисля че повече ще ти подхожда Цветния воал.


Да си призная, лятото не слагам толкова силни миризми, наблягам изцяло на аква и плодови. Случвало ми се е някой около мен да е напръскан стабилно със "задушаващ" парфюм и то в най-голямата жега.... е направо ми се.  Sick  Щом оба4е Орхидеята казвате е по-красив в топли дни ще пробвам при първа възможност.  Hug
Цветния воал не съм го тествала. Позната, която по принцип ползва и леки, и тежки миризми ми сподели, че и идва много силен, дори повече от Орхидеята.  Whistling Знам ли, на мен може и да ми допадне. В БЗ предлагат ли се?  Tired

# 245
  • София
  • Мнения: 849
Ти пък отсега за следващата зима, чакай има време.  Laughing А и Черната орхидея според повечето е за малко по-топло време, не е парфюм за всеки ден. Мисля че повече ще ти подхожда Цветния воал.


Да си призная, лятото не слагам толкова силни миризми, наблягам изцяло на аква и плодови. Случвало ми се е някой около мен да е напръскан стабилно със "задушаващ" парфюм и то в най-голямата жега.... е направо ми се.  Sick  Щом оба4е Орхидеята казвате е по-красив в топли дни ще пробвам при първа възможност.  Hug
Цветния воал не съм го тествала. Позната, която по принцип ползва и леки, и тежки миризми ми сподели, че и идва много силен, дори повече от Орхидеята.  Whistling Знам ли, на мен може и да ми допадне. В БЗ предлагат ли се?  Tired

не, може би не чак лятото, но изчакай поне пролетта  Hug

воалът е определено по-лек от Орхидеята, но е и доста различен  Peace не е гаранция, че ако искаш Орхидеята в по-лек вариант воалът ще ти хареса.. на мен определено не ми хареса, а с удоволствие бих носила Орхидеята и в по-"прозрачен" вариант за лятото  Blush

# 246
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Умишлено пропуснах последните 5 страници от темата / много пишете бе/, пак видях, че има ощипани госпожици/госпожи. Имам усещането, че в целия този форум / не само подфорума Красива Мама/ все се намира някой дето се обижда от неангажиращи разговори. Защото ние тук точно така си пишем- неангажиращо. Все едно сме си седнали на кафенце и си говорим. Някак не мога да си представя някоя да стане ядосано от масата и да напусне демонстративно. Ама разни хора, разни идеали. То за какво ставаше въпрос, а накъде се отклониха нещата.
Като цяло съм забелязала, че доста хора обичат да си дърпат чергата както на тях им харесва и разбират нещата както на тях им харесва. Няма смисъл просто да се отбелязва подобно поведение.
А сега изяжте ми гЪзА.  smile3507

Както и да е, днес вече си чакам Самсарата. Много ми е любопитно и нетърпеливо.

# 247
  • Мнения: 31 200
Ивче, определено мисля, че Бялото пачули няма да ти допадне. Орхидеята и воала никога не купувай без тест. Grinning

С консултантките в парфюмериите си говоря често, дори се сприятеляваме. Вече имам няколко добри познати, много готини момичета. Най-често не ме закачат и никога освен в ЦУМ /но там вече ме познават също добре и не ме заговарят/ не са се държали нахално или агресивно с мен.
Обичам консултантите в нишовите магазини в София, при тях стоя винаги часове. Heart Eyes

# 248
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Благодаря на всички  Hug , дано скоро ми се отдаде възможност за тест.  Laughing

# 249
  • при морето
  • Мнения: 911
Между Aqua di Gio и Aqua di Gioia ще предпочета първия! Вечен ще остане този аромат - красив, фин, траен, излъчва свежест, щастие, свобода и простор за мен! Heart Eyes
[/quote]Изцяло подкрепям!Това е най-точната ми асоциация за Акуа ди жио!Просто гениален! Peace

# 250
  • Мнения: 2 575
Обичам консултантите в нишовите магазини в София, при тях стоя винаги часове. Heart Eyes

хаха - леко предпразнично лирично отклонение - особено консултантите Wink Laughing само и единствено защото са наистина безкрайно компетентни Peace
днес минах край The Circle, но умишлено не влязох за поредния половин час сладки приказки, че много бързах за подарък на майка ми, която утре е рожденичка Grinning

# 251
  • Мнения: 31 200
О и консултантките са много напред с материала. Hug

# 252
  • Мнения: 293
Умишлено пропуснах последните 5 страници от темата / много пишете бе/, пак видях, че има ощипани госпожици/госпожи. Имам усещането, че в целия този форум / не само подфорума Красива Мама/ все се намира някой дето се обижда от неангажиращи разговори. Защото ние тук точно така си пишем- неангажиращо. Все едно сме си седнали на кафенце и си говорим. Някак не мога да си представя някоя да стане ядосано от масата и да напусне демонстративно. Ама разни хора, разни идеали. То за какво ставаше въпрос, а накъде се отклониха нещата.
Като цяло съм забелязала, че доста хора обичат да си дърпат чергата както на тях им харесва и разбират нещата както на тях им харесва. Няма смисъл просто да се отбелязва подобно поведение.
А сега изяжте ми гЪзА.  smile3507

Както и да е, днес вече си чакам Самсарата. Много ми е любопитно и нетърпеливо.

А с каква цел тогава е този тъп постинг? Къде ги видя обидените?  Аман от сеирджии и интриганти, а гъза си го изяш сама  Whistling

Бялото пачули го душих на едно летище скоро, не съм го пръскала върху себе си ... на първо помирисване - точно 1 към 1 миризма на балон, преди да се надуе - латекс ли е това, не знам, но чак ми се видя моноаромат на балон  hahaha
Но толкова ми е любопитен сега накъде ще се развие и не ми излиза от акъла

# 253
  • Мнения: 35 968
нали без драми?

# 254
  • Мнения: 646
Обичам и флоралните аромати. Като композиция не мога да дам пример - гледам, че само Фражил ми е чист флорален, според фрагрантика. Обаче една моно роза би ме метнала на амнайстото небе от омая, много я обичам; особено напоследък.
Сигур има и други китки, които ме възторгват, но ми е трудно да ги назова. Щях да пиша, че харесвам акация, ама тя пък е дърво. Ама пък като харесвам цвета й, цвете ли е?! Thinking
СмЕтам обаче, че някои класически флорали са яко сбъркани като такива. Амариж, да речем, според мен е флорално-дървесен, заради избиващият в развитието чуден кедър. Пойзън, класическият, до чийто щанд нареждали дефибрилатори и кислородни маски, и който обичам много, също доста е подправен, че и поветиверен.

И понеже прелистих набърже и четнах бегло оттук-оттам, да се изкажа по два въпроса:

Първо: установих, че имам не непоносимост, а фобия към т.нар. Уоманити. От близо 2 години не ми се беше случвало да ми се догади, буквално, от чужд парфюм - може да не ми хареса, да сбърча нос, да поздравя наум приносителя, обаче след десетина минути съм забравила и аромата и всичко. Обаче това е ужасяващо - даже не мога да намеря подходящото определение, за да опиша какво подушвам... Това е нещо, което се е разложило и след това изсъхнало, спарило... абе, не е за разправяне, че как ми се отплесва в гнусна посока мисълта, по-добре да спра.
Първия път ме трови някаква девчонка в автобуса - беше рано сутринта и си помислих, че просто така си вони сабахлян, или съм заченала нощеска и веке имам авансови позивни - общо взето, намерих й всякакви оправдания.
Обаче втория път в работата дойде друга девчонка и там нямаше съмнение и пет-шест - оно си смърди, та се не трае. Стана ми лошо, баяха ми, лисках си вОда, отварях прозорци и джамликети - ей, няма проветряване и измирисване.
Чудното е, че като го пробвах не ми беше чак пък толкоз гаден - просто безинтересен; що така се получи сега, нямам обяснение.
Сигурно един ден ще ми стане най-първи сред любимците, че те така търпят обрат при мен, ама засега се опитвам да го избягвам. А е толкова трудно... той е навсякъде, по всяко време.

И второ: Люлякова е права.

Общи условия

Активация на акаунт