Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 8

  • 172 615
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 30

Разбирам ,че храненето е много важно и е свързано с появата на гъбички.
Значи, да се избягват: тестени храни,особено тези с мая , сладки храни,  мед.
Да се консумират млечни продукти,най-вече мляко.
Да увеличим лактобацилите -само че не знам как?
Само с ядене на кисело мляко не става. Ти трябва да ядеш по 3-4 на ден, а като имаш предвид в днешното кисело мляко колко лактобацили има, можеш да се гръмнеш.
Има разни хапчета с лактобацили - аз пия Линекс, но има много други също вкл. и вагинални. Не е лесно, но по-добре профилактика отколкото лечение   Crossing Arms

# 61
  • София
  • Мнения: 30 208
Linex по 3 на ден ли пиеш?

# 62
  • Мнения: 0
Пия Лактофлор, по 2 на ден, защото с 3 ми се разбърква стомахът, идват ми в повече. Не знам дали ми е помогнал, но за момента е това.
Ентеросанът (SV и S2) ми влияе много зле. Явно правя алергична реакция към нещо в него. Иначе при мен се разтваряше нормално.
И памучните превръзки ме запарват. Но по-добре превръзки, отколкото тампони и по-добре памучни, отколкото копринени.

# 63
  • Мнения: 1 418
.
Момичета, преди известно време даваха май по Нова тв репортаж как нарочно в една лаборатория изкарват положителни или гранични резултати за хламидия, за да може после докторът да продава под масата скъпи лекарства, които ги имал само той. Някой гледал ли го е?
Представям си някоя обикновена жена, която разбира че резултатът и е положителен, какъв стрес е това, трудно лечимо е, лекарствата са скъпи...За мен така да си играеш с хората е голямо престъпление... Close
Питам се какво доверие можем да имаме на лабораториите и резултатите...
Banghead Banghead Тъкмо днес си взех резултата от хламидия.Положителен е.Два месеца лекувам гъбички с какво ли не,а то какво излезе накрая.Сега остава и резултата ми да не е верен и ще се гръмна.Правиха ми изследването в Цибалаб.Някой знае ли за коя лаборатория става дума в репортажа?Утешавам се с това че доктора ми изписа антибиотик и аз си го купих от аптека която аз си избрах.Не ми го е продавал той.Е,ако до сега не съм имала гъбички след трите антибиотика които трябва да изпия сигурно ще имам Cry

# 64
  • Мнения: 5 794
На мен ми назначиха следното лечение :

микомакс           1 път седмично
гино-дактарин  вагинално
гино перавил    вагинално
певарил  крем    за мазане

Някой има ли отзиви за тази схема на лечение?

Последна редакция: чт, 10 мар 2011, 09:25 от monii

# 65
  • Мнения: 0
А хламидия има ли симптоми?

# 66
  • Мнения: 1 418
може да бъде с години без симптоми.При мен се появи някакво течение,без сърбеж,парене и др.Това беше преди 2 мес,а напоследък започнаха някакви коремни болки по скоро дискомфорт,често уриниране и по обилен цикъл.Понеже лечението на гъбички не повлия по никакъв начин на това течение доктора реши да ми пусне и хламидии.Всъщност той още в началото мислеше че това е проблема.Предишната гинеколожка ме лекуваше за гъбички след цито и микробиология.Ако не те притеснява цената за изследване на масовите 2 вида хламидии ми взеха 26 лв.Като се замисля доста повече пари даваме за глобули или други лекарства

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 30
Linex по 3 на ден ли пиеш?

Да, по три. Аптекарката ме посъветва да ги пия с айрян или кисело мляко, за да бъдели в свои води Simple Smile Нямало проблем да се пие профилактично всеки месец.

# 68
  • София
  • Мнения: 30 208
Linex по 3 на ден ли пиеш?

Да, по три. Аптекарката ме посъветва да ги пия с айрян или кисело мляко, за да бъдели в свои води Simple Smile Нямало проблем да се пие профилактично всеки месец.

     bouquet започвам ги и аз  Peace

п.с. консултирах се с д-ра. Linex forte x 2 на ден. Да видим как ще е  newsm78

Последна редакция: чт, 10 мар 2011, 14:01 от missence

# 69
  • Мнения: 376
На мен ми назначиха следното лечение :

микомакс           1 път седмично
гино-дактарин  вагинално
гино перавил    вагинално
певарил  крем    за мазане

Някой има ли отзиви за тази схема на лечение?
Ако нямаш силни непоносими сърбежи лечението според мен трябва да е само с пиене на пробиотици.  Само остра фаза на заразяване с гъбички се лекува с Микомакс и 1 вид вагинални глобули.

Питах веднъж един гинеколог какви симптоми има хламидията и той отговори, че жена с хламидия трудно забременявала.

# 70
  • Мнения: 558
Инера, а какви по-точно пробиотици?

# 71
  • Мнения: 376
Аз съм написала на 3-та страница, че пия Протексин Баланс вече 4 месеца, те са със 7 щама, но и тези на  red_devil   са много добри след като са с 8 щама, а и не са скъпи:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Gr8-Dophilus-60-Vcaps/635?at=0

# 72
  • Мнения: 5 794
На мен ми назначиха следното лечение :

микомакс           1 път седмично
гино-дактарин  вагинално
гино перавил    вагинално
певарил  крем    за мазане

Някой има ли отзиви за тази схема на лечение?
Ако нямаш силни непоносими сърбежи лечението според мен трябва да е само с пиене на пробиотици.  Само остра фаза на заразяване с гъбички се лекува с Микомакс и 1 вид вагинални глобули.


Нямам непоносими сърбежи,имам лек сърбеж и силно течение.
Гинеколожката ми изписа това лечение,три вечери гино-дактарин ,после продължавам с  гино перавил ,а  микомакса четири хапчета са,пият се веднъж седмично.
Това е,от днес почвам,не знам какъв ще е резултата. 

# 73
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
Момичета, а няма ли да споменете някой доктор, от когото сте доволни...като отношение, внимание, проведени изследвания и евентуално резултати?

# 74
  • Мнения: 578
Аз съм написала на 3-та страница, че пия Протексин Баланс вече 4 месеца, те са със 7 щама, но и тези на  red_devil   са много добри след като са с 8 щама, а и не са скъпи:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Gr8-Dophilus-60-Vcaps/635?at=0
Аз само да се изфукам, че днес си взех пратката с пробиотиците и сега ги започвам  Blush Ще докладвам по-нататък какъв е бил резултата. Направи ми добро впечатление, че са в стъклено шишенце и то тъмно  Simple Smile Но всъщност за баланса на влагалището най-важни са Ацидофилус. Мисля, че другите щамове не са чак толкова съществени, но пък колкото повече, толкова повече  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт