Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 8

  • 173 638
  • 745
  •   2
Отговори
# 75
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 318
Упех, Ред, дано резултатите надминат очакванията ти!!! Peace

# 76
  • Мнения: 578
А хламидия има ли симптоми?

Аз имах течение, което приличаше точно на гъбички. Сърбежи, парене, миризми - такива неща не съм имала. Нито смущения в цикъла. На края и цитонамазката ми стана трета група, което ме накара да си направя ДНК тест за хламидия....положителен беше  Cry Изпих два антибиотика и сега ще правя нови тестове в края на месеца. Лошото е, че май гъбясах от втория отново  Cry
Доколкото знам, ако се хване рано се лекува не много трудно и няма усложнения. Проблема е, че с обикновена МБ не става. Трябва специален ДНК тест. Добре, че си правя всяка година профилактично такъв, та сега се успокоявам, че не е отдавна проблема при мен  Rolling Eyes

# 77
  • София
  • Мнения: 30 270
На мен ми назначиха следното лечение :

микомакс           1 път седмично
гино-дактарин  вагинално
гино перавил    вагинално
певарил  крем    за мазане

Някой има ли отзиви за тази схема на лечение?
Ако нямаш силни непоносими сърбежи лечението според мен трябва да е само с пиене на пробиотици.  Само остра фаза на заразяване с гъбички се лекува с Микомакс и 1 вид вагинални глобули.

Питах веднъж един гинеколог какви симптоми има хламидията и той отговори, че жена с хламидия трудно забременявала.

и аз така съм чувала, че ако не се лекува, оказва влияние на детеродната способност. Имам приятелка с хламидия и се отнася доста несериозно към проблема си  Rolling Eyes Вече 4г. неможе да забременее, но незнам дали е само в това проблемът, не ми е удобно да питам  Embarassed

# 78
  • Мнения: 376
А защо трябва 2 АБ да се изпият за лечение на хламидия? С един не става ли? И колко време се пият- по 7 дни всеки ли?
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p15328.html

# 79
  • Мнения: 1 418
А защо трябва 2 АБ да се изпият за лечение на хламидия? С един не става ли? И колко време се пият- по 7 дни всеки ли?
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p15328.html

аз съм още на първият антибиотик и трябва да го пия 10 дни.За вторият още незнам колко дни ще бъде.

# 80
  • Мнения: 0
Момичета, а няма ли да споменете някой доктор, от когото сте доволни...като отношение, внимание, проведени изследвания и евентуално резултати?

Мога да ти препоръчам д-р Ралчева, тя е от Раковата, има частен кабинет в Лозенец. Ако те интересува телефона й, пиши на лични (:

# 81
  • София
  • Мнения: 61
Момичета привет и от мен!
Искам и аз да се включа в темата, може би съм с най-много прекарани часове, а може би години с гъбички  Confused
Аз още преди 20 години започнах с този проблем - течение не съм имала, само парене. И се започна изследвания, хапчета, глобули. Ту покаже че имам гъбички, ту нямам. Минат , после пак наново.И така до ден днешен, лекарите ми унищожиха микрофлората на влагалището, не ми даваха никакви обяснения на какво се дължи. Към изброените от вас причини за себе си забелязах, че запека страшно много ми влияе.Никой лекар не ми го е казвал, но 1 ден да не ходя нормално по голяма нужда, хемороидите ми се вузпаляват  и се започва проклетото парене. Някой от вас да е забелязал такава зависимост??? И от многото лечения преди доста години получих жестока сухота във влагалището при полов акт (все още бях млада, не е от критическа). Дори сега пак съм така и в чудо съм се видяла вече. А това със стреса и имунната система е много вярно.Дали пробиотици ще ми помогнат???

# 82
  • Мнения: 376
Ако не помогнат пробиотиците значи проблема е друг, а гъбичките само съпътстват основният проблем - или хламидии, или херпес, трихомони, раничка, кисти, миоми и др.

# 83
  • Мнения: 578
А защо трябва 2 АБ да се изпият за лечение на хламидия? С един не става ли? И колко време се пият- по 7 дни всеки ли?
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p15328.html


Защото първия - Сумамед ми го предписа гинеколога, който явно хич не е в час с тези неща. Беше в много странна схема. Като прочетох тук-там се усъмних и отидох при дерматовенеролог. Той не изкоментира, понеже нали знаете лекарската солидарност..... #Cussing out Но каза, че не е зле да ми предпише още един от друга група. И че по принцип и без това така се практикувало. И ми даде Вибрамицин - 10 дни.
Освен това зависи от колко време имаш инфекцията. Ако е хронифицирала се налагат и повече от два антибиотика.

# 84
  • Мнения: 376
Аз си мислех, че тази хламидия рядко се среща, а то се оказва, че не е толкова рядко явление...Ще взема и аз да си направя едно изследване. Чудя се дали тази добавка може да чисти хламидия:
http://www.zdravoslovno.biz/БИЛКОВИ-ФОРМУЛИ/Ехинацея-Астрагалус-Рейши/flypage.tpl.html
Ако ми се наложи да пия АБ първо тази добавка ще пробвам и ако не стане, тогава АБ. Просто съм решила да сложа край на пиенето на синтетични лекарства. А пък хомеопатия изобщо не бил пробвала, изцяло против нея съм и достатъчно статии и мнения съм прочела, че не действа, а само замърсява организма.
На мен десният яйчник ми се възпалява от време на време, но не всеки месец , та когато се случи ме боли и по една седмица имам прозрачно течение. А гинеколозите винаги са ми казвали, че нищо ми няма.

# 85
  • Мнения: 578
Ами в една тема за хламидия-та имаше момичета, които обясняват, че когато са си правили кръвни тестове, които по принцип показват наличието на антитела в кръвта се оказва, че са имали хламидия преди време. Което значи, че щом сегашните антитела са в норма, а IgG е висок, организма се е преборил сам с инфекцията. Тоест, теоретично може да мине без лечение. Ама аз лично на такова нещо не бих разчитала. Както и на хранителни добавки. Това е особен микроорганизъм - между бактерия и вирус и може да паразитира дори в други бактарии или гъбички.  Не бих оставила нещата без сериозно лечение и проследяване след това на резултатите.

# 86
  • Мнения: 376
Ами нали антибиотика е химия, която на едно помага, на друго вреди, а даже заради широкото му използване ( има го в месото и млякото, което ядем) бактериите се приспособяват и АБ не им действа особено много. А в една статия четох и съм склонна да вярвам, че АБ е подходящ само при бързи бактериални инфекции, протичащи обикновено с температура. Например веднъж хванах конюнктивит от басейн, 5 дни поддържах ниска Т, а капките и мехлема за очи не помагаха и инфекцията бързо обхвана цялото ми лице. Като изпих един АБ за 3 дни се оправих напълно. Но пих 3 дни по 1 таблетка на ден и то детска доза.

Защо масово се смята, че синтетичните лекарства са сериозно лечение, а не лекарствена мафия ?
Спряха по тв рекламите за цигари, а ни заляха с реклами за синтетични лекарства... Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 0
Ох като ви чета тръпки ме побиват  Confused Дано да не е хламидия и при мен  Praynig Последните ми резултати показаха множество бакетрии и дисбиоза, надявам се да си е дисбиоза, която да преборя. 5 дни слагам флоражил овулите с лактобацили и настъпи успокоение значително..Дано да съм близо до края на борбата. Заради този проблем спрях цигарите /пушех от 10 години/, спрях месото и вредните храни, пия пробиотици като луда, плодове, зеленчуци, фрешове, абе балансирано и природосъобразно хранене до дупка / е с малки изключения/..Сега чакам да пристигне един специален пробиотик за вагинална нормализиране на вагинална флора, но се приема през устата, аз ви го постнах онзи ден, но не видях коментари..
ето го

http://www.renewlife.com/ultimate-flora-vaginal-50-billion.html

# 88
  • София
  • Мнения: 964
   Момичета  здравейте  и от  мен !  Hug

 Чудя  се  толкова време - защо никой  не пише  в  темата  за  гъбичките  ,  а  то  имало  нова тема  и  аз не знам ..... ooooh! ooooh!

# 89
  • Мнения: 578
pisnami, аз съм го виждала този продукт в iherb, обаче се транспортира в лед, а до БГ ще стане на нищо...не е стабилизиран и за това не смея да го поръчам. Доколкото си спомням ти живееше някъде извън БГ. После ще кажеш какъв е резултата.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт