КОЗУНАЦИ - 1 тема

  • 87 954
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Джемма, разкошен се е получил венеца. Аз не виждам какво не харесва на не знам си кой. Така от  една страна е красив, от друга е вкусен, супер е!   bouquet

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 22:04 от Venetta

# 721
  • Мнения: 327
разкошни козунаци видях Heart Eyes
Днес и аз реших да направя за първи път  Embarassed
ето по тази рецепта http://tanitaang.blogspot.com/2008/04/k.html
но се оказа,че нямам суха мая,Скакво количество жива да  е заместя.
Или някой да ми даде рецепта с жива мая? Praynig
Смятам да меся в машината а да пека във фурната.

# 722
  • Мнения: 2 122
според мен половин кубче е достатъчно /обикновено се смята, че 1 суха мая се равнява на половин кубче жива, а 1 с.л е 7 гр. суха мая/

# 723
  • Мнения: 11 607
разкошни козунаци видях Heart Eyes
Днес и аз реших да направя за първи път  Embarassed
ето по тази рецепта http://tanitaang.blogspot.com/2008/04/k.html
но се оказа,че нямам суха мая,Скакво количество жива да  е заместя.
Или някой да ми даде рецепта с жива мая? Praynig
Смятам да меся в машината а да пека във фурната.

Според мен за това количество брашно трябва да се сложи 1 кубче прясна мая. 4ч.ч.  и половина са близо 1 кг. брашно, имайки предвид, че козуначеното тесто е по-тежко - маята няма да дойде въобще много, според мен.......


Ооооооооо............Гицке, мила моя.........Знам, че за Великден най-хубавите козунаци ще са твоите!!!!!! Hug

# 724
  • Мнения: 2 708
 Joy Joy Joy Мамееее hahaha за най-убави не знам, ама първата доза, демек 1то кило почти го няма вече. Добре, че си замесих и второ кило, та да има за закуска до утре поне hahaha

# 725
  • Мнения: 327
В крайна сметка започнах ето този http://kulinarenelixir.blogspot.com/2011/02/blog-post_23.html
да видим какво ще се получи Praynig

# 726
  • Добрич
  • Мнения: 757
Ето снимки на една начинаеща в козунакоправенето  Embarassed


Качеството не е много добро, с телефон са правени
Направих половин доза за проба само, но стана превъзходен и на конци  bowuu
Да попитам 9 гр. прясна мая добре ли е за количество брашно от 300 гр.
Бонго надявам се, че няма да има стрелби  Wink

# 727
  • Мнения: 7 779
Бонго надявам се, че няма да има стрелби  Wink
не, няма да има   bouquet
за желанието и за качеството - поздрави   chef

# 728
  • Мнения: 259
Здравейте.И аз съм начинаеща  в правенето на козунак.
Имам един въпрос : меси се козунака на ръка  1 път, после втасва и после се оформя ?
Или се меси и  втори път пак на ръка/или се бие/ -втасва и после се оформя?
т.к. в различните рецепти пише различно
.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 45
Момичета, какъв мармалад ползвате? Аз преди взимах шипков от марката на Billa-Clever. Добре се получаваше. Сега взех някакво на Олинеза в кофичка. Седи нещо като желирано иначе на вкус е хубаво. Мислите ли, че ще се стопи като го сложа в козунаците?  newsm78

# 730
  • Мнения: 74
Аз ползвах такъв от кофичка.Определено се загуби като се изпече козунака.Няма да повторя вече, а и промени цвета на козунака.

# 731
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

Весси, прекрасен козунак, браво! 9 г. прясна мая ми се струват малко за 300г брашно - на 500г се слага поне 20 грама. Мисля че 12-15 грама ще е добре.

Здравейте.И аз съм начинаеща  в правенето на козунак.
Имам един въпрос : меси се козунака на ръка  1 път, после втасва и после се оформя ?
Или се меси и  втори път пак на ръка/или се бие/ -втасва и после се оформя?
т.к. в различните рецепти пише различно
.


Диана, най добре си направи закваска с хладко мляко, маята, лъжица захар и лъжица брашно и остави да шупне. После замеси тестото, бие се преди да втаса. След втасване само леко месиш, но не силно, оплиташ и отново оставяш да втаса, вече изплетен. Но ако в рецептата която си предпочела е написано по друг начин, направи го както е в рецептата, може би има защо.

За пълнеж аз използвам само много гъст сливов мармалад, но не знам дали в България продават такъв. До скоро ние си го правихме, но миналата година нямахме много сливи и се наложи да купувам, но пак беше много гъст и лепкав.

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 19:27 от natalyna

# 732
  • Мнения: 2 708
Ами и аз го харесах, и Нат, бая се зачудих към кого беше отправен поста на Венета newsm78 Дори ходих да си чета поста, да не би да съм пропуснала без да искам да кажа, че си е суперски Simple Smile И точно затова си направих венец, защото харесах на Джема Simple Smile Може да не е визирала нас Thinking

Оххх като каза за сливов мармалад........... мойта баба Бог да я прости правеше такъв уникален гъст мармалад от сини сливи (преди да ги порази Чернобил). Най-прекрасния мармалад от моето детство, върху филия с хляб от фурната, масло и този мармалад.............. Баба му слагаше индрише и от тогава всичко що е с индрише ми е любимо Simple Smile

# 733
  • Мнения: 259
natalyna благодаря за отговора.Така и ще направя.
относно мармалада и аз имам гъст домашен,смятам да използвам от него.

# 734
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Natalina  Hug  Hug  Hug

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 20:14 от Venetta

Общи условия

Активация на акаунт