КОЗУНАЦИ - 1 тема

  • 87 903
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Добрич
  • Мнения: 757
natalyna , благодаря ти, и аз очаквах да се надигне още малко, усъмних се, че маята е малко и реших да питам, вече ще го имам в предвид  Hug

# 736
  • Мнения: 2 122
разкошни козунаци видях Heart Eyes
Днес и аз реших да направя за първи път  Embarassed
ето по тази рецепта http://tanitaang.blogspot.com/2008/04/k.html
но се оказа,че нямам суха мая,Скакво количество жива да  е заместя.
Или някой да ми даде рецепта с жива мая? Praynig
Смятам да меся в машината а да пека във фурната.

Според мен за това количество брашно трябва да се сложи 1 кубче прясна мая. 4ч.ч.  и половина са близо 1 кг. брашно, имайки предвид, че козуначеното тесто е по-тежко - маята няма да дойде въобще много, според мен.......


Ооооооооо............Гицке, мила моя.........Знам, че за Великден най-хубавите козунаци ще са твоите!!!!!! Hug

Маме, респект към твоите умения, нямам претенции да съм голям специалист, но ето днешният ми козунак по рецептата на Танита точно, с 4 1/4 чаши брашно и 1/2 пакетче суха мая на Йоткер /или 1 ч.л/- надигна си се двойно и тройно дори, макар малкото количество мая


# 737
  • Мнения: 11 607
Маме, респект към твоите умения, нямам претенции да съм голям специалист, но ето днешният ми козунак по рецептата на Танита точно, с 4 1/4 чаши брашно и 1/2 пакетче суха мая на Йоткер /или 1 ч.л/- надигна си се двойно и тройно дори, макар малкото количество мая




Козунакът ти се е получил супер, поздравления! Аз също нямам претенции да съм голям специалист, така че няма към какво да проявяваш респект........

А и момичето попита за живата мая колко да ползва, а не със суха........

В тази бяла форма ми е любопитно дали се е изпекъл отстрани козунака?

Малко по-късно ще пусна нова тема.......

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 19:51 от Мама Цоцоланка

# 738
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
mini_79 , разкошен козунак! Hug

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 20:22 от natalyna

# 739
  • Мнения: 22 867

mini_79, страхотен козунак си направила, разкошен е! Crazy Поздравления!  bouquet  chef

# 740
  • Мнения: 11 318
mini_79 може ли рецептата на козунака, изглежда страхотен  Crazy

Оххх аз да се оплача: правих козуначен кейк с маково семе ииииии нищо не стана  Sad , а така ми се искаше да стане........не се надигна и стана суров  Crossing Arms

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 45
Ооо той мармалада си е доста гъст, обаче е някак желиран...не знам дали ме разбирате. Седи като желе  Rolling Eyes

# 742
  • Мнения: 2 122
Да, права си- момичето пита за жива, но понеже по-горе бях дала своето предположение за използване на по-малко количество мая, за това реших да допълня
почти всеки козунак пека в такава форма, не е бяла- алуминиева е
изпича се, според мен- не мога да ти снимам отстрани, защото козунаците вече са в майка ми, аз постя и у нас в момента няма кой да ги изяде  Simple Smile

# 743
  • Мнения: 5 178
Aз имам следното питане - някой пекъл ли е в алуминиевите форми за еднократна употреба.
Търсих хартиени, но има само на едро по 680 бр в кашон  Mr. Green

Обикновено пека в такива форми за кекс от бяла ламарина изпича се козунака ( ако не прекаля много с плънката  Blush)

# 744
  • Варна
  • Мнения: 58
Да, аз, току що Simple Smile  Само че сложих и пекарска хартия отвътре. Изпече се идеално. След малко ще кача снимки.

# 745
  • Мнения: 233
Пекох козунак, но стана сух. Всичко му е наред, но все едно е правен преди една седмица.Нямам и рецепта, че всичко е на око. Дали ако сложа каничка с вода докато се пече или след това  да го поръся с вода? Не знам. Как да го реша проблема

# 746
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Страхотни неща сте направили всички  bouquet

Щях да забравя да си покажа и тук Козуначения венец с пълнеж от шоколад и белтъци  ooooh!

# 747
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
mini_79, ilrai78- перфектни изделия сте направили.  bouquet


Пекох козунак, но стана сух. Всичко му е наред, но все едно е правен преди една седмица.Нямам и рецепта, че всичко е на око. Дали ако сложа каничка с вода докато се пече или след това  да го поръся с вода? Не знам. Как да го реша проблема
Shocked Как така на око? Това не е манджа, трябва да се спазват пропорциите, иначе не очаквай добри резултати. 

# 748
  • Мнения: 5 987

В тази бяла форма ми е любопитно дали се е изпекъл отстрани козунака?

аз имам такава форма и една от тъмните разлика няма в печенето

# 749
  • Мнения: 11 607

В тази бяла форма ми е любопитно дали се е изпекъл отстрани козунака?

аз имам такава форма и една от тъмните разлика няма в печенето

Признавам си, че имам същите форми - бяла и черна. В бялата хляба не ми се изпича хубаво отстрани и се отказах там да пека хляб.......Дали може да е проблем това, че аз слагам допълнително и домакинска хартия за печене? newsm78

Илрай, страхотен венец!!!! Поздравления!  bouquet

Тя, Реа, рецептата е в поста - http://tanitaang.blogspot.com/2008/04/k.html


З А П О В Я Д А Й Т Е    В   Н О В А Т А    Т Е М А


Общи условия

Активация на акаунт