Баба Марта на дечицата върза на ръчицата мартенички чудни.

  • 71 158
  • 730
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 8 952
Христос возкресе!

Диди, честито ти християнче!
Гледах снимки във фейса - много сте хубави двечките - мама и дъщеричка!  Simple Smile

На нас ней-сетне ни минаха всякакви хреми и за капак днес нямат парно в яслата. Дано не настинем наново.

Да ви се оплача - Симона продължава с истериите. Няма ли да имат край? Вече останах без нерви и без търпение..... Последните почивни дни минават помрачени от постоянните й ревове за най-различни дребни неща. Като ревне за някоя глупост, че няма укротяване 15 минути.  #Cussing out Бе, изобщо вкъщи е егати лудницата, няма секунда спокойствие....  Cry В резултат и двамата с мъжа ми вече се изнервихме тотално и започнахме и ние да си викаме....  Cry Направо не зная как ще я караме занапред по този начин...

# 451
  • София
  • Мнения: 70
Утро, ти се измъчи, мила  Tired Защо не пробваш да я манипулираш  Embarassed - понякога ми върши работа...... Ако не направиш еди какво си, после няма да ходим на люлки или нещо друго....Просто нещо, което знаеш, че обича. Аз примерно й казвам, че ако не си издуха носа, ще взема помпата да ги изсмуча...Пробва се да стане на нейната, но като я взема и като я приклещя започва - "Нееее...духаааммм"

# 452
  • Мнения: 297
Добро утро,отдавна не съм ви правила кафенце  Hug за хапване и нещо за душата
Успешен ден  Heart Eyes

# 453
  • Мнения: 8 952
elleee , за съжаление няма ефект при нас подобна тактика.... Определено обаче много зле се чувствам да му се карам и да го пердаша това малко детенце. /Въпреки че си го заслужава диването!/ Затова последните два дни пробвам друго - като се затръшка, веднага на секундата опитвам да й привлека вниманието с нещо друго и да я разиграя. Снощи прекарахме сравнително добре като изключим един дребен инцидент - кака й като си мръднала крака без да иска леко й бутнала едната играчка и като писна Симоната, ама чак трепери от яд...  Shocked Слава Богу извинения от страна на каката успяха да й смекчат малко гнева.  ooooh! Ужас, направо се чудя как може да реагира така на толкова дребни и безобидни нещица....  ooooh!

Ние днес ще се пробваме да спим на яслата. Дано да мине добре!  Praynig
Вечер обаче не мога да го накарам да ляга това дете - снощи стана 23ч. докато заспи.  Rolling Eyes  И днес съответно - искам още спинкааам....  Crazy Вашите кога лягат?!

# 454
  • София
  • Мнения: 2 006
Утро,а ти пробва ли да я игнорираш? На мен разни истерии много ми действат на нервите и предпочитам да се правя, че не го виждам, защото иначе ще го набия злобно. За щастие при нас това се случва по един път на месец, но си е дразнещо. Като не му обърна внимание престава след малко. Не може един келеш да командва цяла къща. Отказвай й понякога като се затръшка за нещо. Ако позволяваш всичко, получаваш само временно затишие и после пак на нов глас почват разни искания. А и каката ще почне да ревнува, че малката може да прави каквото си поиска.

# 455
  • Мнения: 916
Утро, аз пък си мисля, че може да е много уморена и затова да се тръшка повечко. Фафи като е уморен и мрънка и реве за щяло и нещяло. Слава Богу се научи вече и като се затръшка му викам "Фафи, ела да лягаме, много си уморен" и то пристига да се гушне и вика "да, мамо, много съм уморен" и си ляга  Mr. Green Обикновено гледаме да не се стига дотам, че много се тръшка, пък и се и вживява.

За лягането - Фафи си ляга към 8-8 и 30 в началото на седмицата и 7 и 30 към края. Не му стига съня в яслата още и събота спи следобеден сън от 3 часа, толкова е уморен.

# 456
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Стефани също заспива мнооого късно. Общо-взето - трябва да си легнем и ние с баща й и тогава заспива. Иначе признаци на умора не проявява - може и много рано да е станала от следобедния сън, но не умалява, не се кротва като стане късно, не се прозява - свежа като репичка е до 22.30-23, когато я слагаме да легне и дори и се скарваме да млъкне в леглото, защото ние с баща й вече се унасяме, а тя не спира да си пее и говори Joy На Нова година съвсем безпроблемно си дочака 0 ч. и като я сложихме да спи, пак не заспа веднага Simple Smile Сутрин става към 8-9 ч., различно. На обед може и да не спи, но докато мога да я натискам да спи (разбирай гушване за десетина минути и пеене на песнички), ще го правя, защото изобщо няма да промени вечерния час за спане, а така на обед си имам 2-3 часа само за мен. Е 3 часа много рядко, но понякога и по толкова откарва Simple Smile

А ние с баща й тази вечер сме на родителска среща за детската градина Simple Smile Приета е Стефи в градината, която искахме, която ни е срещу блока, в която съм ходила и аз Simple Smile А учителка ще й е една съседка, което малко ме успокоява. Жалко, че на моите учителки не им се пада първа група тази година, щях да се радвам, да й е някоя от тях, имам хубави спомени Simple Smile

# 457
  • Мнения: 8 952
Хора всичко пробвах - и игнориране, и манипулиране, и обясняване..... Засега няма светлина в тунела....  Уж гледам да не й позволявам всичко....
Шамс, не ми се вярва умора да е причината  newsm78 - тръшка се по всяко време на денонощието. А и няма от къде да е толкова уморена - все още не спи в яслата, а вкъщи  и си поспива прекрасно по 2-3 часа всеки ден. Вечер към 21:30ч. гледам да е в леглото, но ми отнема около час, за да заспи.  Rolling Eyes Ще видим сега като започне да спи на яслата, как ще е .... Днес й е първо спане там.

Астера, чудесни новини за градината!

# 458
  • София
  • Мнения: 167
утро, много неприятно с твоята скорпионка. то верно, че третата година е най-трудна, ама вие се измъчихте всички у вас. а преди да тръгнеш на работа пак ли беше така? може би просто се опитва да ти привлече вниманието, защото й липсваш. Ида рядко ми се тръшка, но дори и да започне вече предимно се обясняваме или просто й казвам, че не ми е приятно така да вика и да хленчи и отивам в другата стая или другия вариант, като няма къде да се скрия, казвам, че й се сърдя и тя веднага ми се лепва на врата и ме обсипва с прегръдки и целувки и прави каквото съм искала. Но аз имам правило - като се разхленчи - не получава нищо и никога не давам нещо, което веднъж съм казала, че няма да й дам и тя съответно се е разхленчила за него. Дано скоро й намериш цаката, че това положение е неприятно за всички у дома. Дано и каката прояви разбиране и търпение. А за теб  Hug

Иначе нашата кака също си ляга късничко, особено в последно време, че все сме на гости или имаме гости и преди 12-1 рядко успявах да я слагам в леглото тия дни, но от днес вече е на градина и се надявам да влезе малко в по-приемлив за възрастта й ритъм.

# 459
  • Мнения: 433
уффф, Утро, просто не знам, то това вашето си е за консултация с детски психолог (не искам да кажа, че на Симона й има нещо), просто да ви даде съвет как да действате  Hug че малко да си починете  Tired

Момо си ляга винаги след 22ч и никога след 24 часа....спи до 9-10:30, гадината, така му завиждам  Mr. Green

сега се сетих, да ви питам нещо. Понеже съм силно ограничена в ходенето по магазини  #Cussing out търся ето тези пъзели за Момо: На Eichhorn са. Не искам да поръчвам през интернет, защото са двойно по-скъпи и плюс доставката  Naughty има ги в магазини ХИТ, но там има само кораба и самолета, а тях вече ги имаме. Фирмата, която внася СИМБА тойс за БГ, няма магазин на дребно, само зареждат и няма как да си ги купя от тях. Та молбата ми е, ако случайно видите по магазините от тези пъзели, да пишете, аз ще пратя агент да купи  Mr. Green

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 22:39 от didanka

# 460
  • София
  • Мнения: 167
Диде, ние имаме жирафа. Ако успея да го събера целия, че е пръснат нейде из къщата, ще ви го дадем да си играете, щом Момо толкова им се радва. На Ида й е скучничък. Тя по-големички реди и по възможност - с  принцеси. Този само го подритвам напред назад по ъглите да не го докопа дребния, че вече пълзи и работата става опасна  ooooh!

# 461
  • Мнения: 8 952
Благодаря ви за подкрепата, момичета!  Hug
Симона вчера благополучно спа на яслата.  Simple Smile Отидох да я взема чак в 17ч. след работа. Сега покрай целодневния й престой на яслата се надявам да отвикне така да изпада в истерии - само вкъщи ги прави тези номера. Диданка, и аз започвам да се замислям, но все се надявам, че ще успеем и сами да се справим. Причината за поведението на Симона ми е ясна, само още не съм намерила разрешение. Основен дразнител й е кака й. Тя сега навлиза в тийнейджърска възраст и хич не й е до 2.-годишни, а Симона все я търси да играят. Кака й съответно реагира с досада и не особено желание.  Sick А малкото усеща и в резултат се получи нейното поведение в момента. Колко ли не се обяснявах с каката / всеки ден/, ама не мога насила да я накарам да се държи по-любезно. Просто сега тя е такъв етап, че всички вкъщи сме й криви за нещо..... Последните 2-3 дни като се затръшка Симона, й казвам, че не я разбирам като плаче и я моля да ми каже с думички защо е сърдита. Да не казвам голяма дума - има някакъв ефект. А още по-ефективното е, че започнах да си играя с нея. Не че преди не съм си играла, но сега вече съвсем присърце взех игрите. Снощи си направихме детска ясла с барбитата на кака й - имаше учителки, деца, майки, които отиваха на работа, сервираха закуска.... Много й допадна на Симона тази игра и беше спокойна. Няма как - с каката играхме всеки божи ден на барбита докато се роди Симона и вече нямах възможност. Сега откривам новия сезон!!!


Приятен ден на всички!

# 462
  • Мнения: 297
Да взема да мина нещо лекичко и нещо за душата
При нас е лошо времето пак  Crazy
Чаооооооооо

# 463
  • Варна
  • Мнения: 365
Цял ден нито дума? Не че аз се разписвам кой знае колко  Laughing
Да се похваля вече...Започнах работа, беше ми първата работна седмица от мнооого време насам. Ами много се радвам, защото вече бях загубила надежда, че ще намеря нещо, а не може само вкъщи да се стои. Засега Габи я гледа баба й  от понеделник до петък, работното ми време е такова, че не мога да ходя да я виждам и ми е кофти, че само викенда е при нас Crossing Arms Но трябва да се започне отнякъде,  а организацията ще търпи промени  Wink
Утро, дано Симона го израсте вече този период, че е тежко така, постоянно да са ти опънати нервите  Hug
Диди 83, и аз да кажа, че много ви харесах на кръщенето, честито! Рая колко е пораснала  Heart Eyes

И понеже съм скорпион, а ние сме любопитни по природа, да задам един въпрос...как разбирате, че децата са приети на градина преди класирането  Embarassed

# 464
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Сикрет, при нас класирането излезе Simple Smile На 20.04, но не  знам дали само за нашата градина или за всички в Стара Загора беше това датата за резултатите.

Общи условия

Активация на акаунт