Баба Марта на дечицата върза на ръчицата мартенички чудни.

  • 71 129
  • 730
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 130
Привет мацки! Днес се взима прошка и се дава такава! Съжалявам, ако съм обидила или засегнала някоя от вас Simple Smile Hug! Било е напълно неволно!
Илка дано всичко е ОК при Ида и нещата да са вече преодолени! Чакам със стисднати палци!
Мишлетке, най-после се появихте с Алекс Simple Smile!
Нещо Мартуша ми се губи с двамата разбойника, както и доста други мами - очакваме включване!
Болничките да оздравяват!
Хубава вечер на всички!

# 91
  • София
  • Мнения: 167
докторицата каза, че има силно зачервено гърло и сополи, дробчета - чисти, което мене ме притесняваше. изписа й АБ, който каза да не бързаме да даваме, само ако до утре не тръгне да падаа Т., а утре при всички положение ще отидем и до личната педиатърка. иначе сега е с 39.4, седим с Панадола на нисък старт. сега спинка миличката, все й е студено, краката й са ледени. като се събуди ако не е тръгнала да пада определено вече ще й дам Панадола, да си поеме въздуха. иначе дежурната каза, че има шанс да се пребори и сама, тъй като е силен организъм, не е боледувала до сега. дано  Praynig

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 130
Илка, стискаме палци на Идинка! Дано да отървете АБ-то! За зачервено гърло ако успееш на гладно да и дадеш 1 ч.л изцеден лимон, но не съм сигурна дали не е много концентриран за дечко, иначе другият вариант е 1ч.л. лимонв сок, малко мед и 1ч.л вода, това на гладно 20-30 мин. преди да хапне или пие нещо. Действа страхотно поне при нас! Чакаме утре новини, че температурата и е започнала да спада Hug!

# 93
  • Мнения: 8 952
Бубе, аз разгледах снимки! Много е пораснала Яна и е станала голяма сладурана! А снимките ви са излезли много ясни. Аз все не успявам да направя свестни снимки.  Embarassed

Илка, дано оздравявате вече!

Валя, къде се изгуби?!

Мишле, не повдигай темата за свекървите, че.... Моята откак се е родила Симона я е гледала броени пъти за някой и друг час. Отказа да я гледа един месец докато тръгне на ясла, щото я болял кръста. И ние си мислехме, че ще й бъде приятно. И даже ми беше кофти да й предоставям това удоволствие при условие, че тя с нищо не го е заслужила. Ама викам си айде да не издребнявам, не съм Господ да я съдя... А то се оказа, че жената отказа на молбата ни.  Rolling Eyes Иначе пред познатите сме първи баби.  #Cussing out А ако дръзна да се оплача, че ми е трудно или съм недоспала, веднага ме контрира, че едното ми дете било голямо, а тя горката как сама ги е гледала две деца с две години разлика...   #2gunfire Непрекъснато се чудят къде да ходят. Вече свикнахме, но особено първача година много се дразнехме - ние сме капнали от умора, две не виждаме, а нащта вместо да ни отмени за по някой час, си грабва шапката и заминава извън града. Оф, айде, стига толкоз....  Crossing Arms

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 10:00 от utro77

# 94
  • На топло...
  • Мнения: 584
Илиянче, как сте днес, как мина нощта?
Още снощи исках да отговоря, ама не стигнах дотам Rolling Eyes. Много се радвам, че няма нищо по дробчета и трахеи. Дано се справи самичка милата, борбена душичка Praynig...

Утро, твойта свекърва наистина с боздуганя да я утрепеш. Деца с малка разлика са си зор, ама и деца с голяма разлика искат внимание и от двамата, имат "големи" проблеми - я за домашно да помогнеш, да му сготвиш и т.н.. А като знам ти със Симона как се измъчи нощем като беше бебе, а и каката я тресе хормонът. Дали ти е лесно? Не мислят някои хора, ама да са живи и здрави (че инак и те ще ти увиснат на врата).
Да са ти здрави и палави девойките, и не се отказвай от момченце Hug!

Нашата свеки има само една внучка... Изживяваме по едно театро веднъж на половин година като се видим, че тя е също актриса голяма. Живее на някакви си 30 км. и идва с официална покана. Йоши е извеждала на разходка веднъж за 15 минути, преди да си тръгнат, че много искаше детето навън (това като идваха да празнуваме Коледа - през февруари Wink... Щом се облече свекърът си го хванахме за ръчичка. Детето тъжно - хареса му "баба", ама йок. Тя пророни 5 крокисълзи за сбогом и натиснаха педаля.
Оттогава Йоши и се обажда веднъж по телефона, тя няма да се сети. И така...

# 95
  • Мнения: 297
и нещо за душата
Болните да се оправят,тук вали сняг  ooooh!
и малко изкуство

# 96
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте сладурки  Hug

Утро77, мила една голяма прегръдка, а на бабите по една .... Аз вече спрях да се надявам че някой ще ми помага, свеки помага ама после трябва да се кланям  и да съм вечно благодарна, аз съм си неблагодарница, а нашите направо ме изумяват. Хора на по 70 г не се спират, само вършеят, копат на село, копат в къщи, неудобно ми е да ги попитам за къде се зорят, нито аз нито сестра ми ще се вдигнем да копаме градина на майната си в Кюстендилско или да садим домати ама... Та децата не ги вземат освен ако не трябва да ходим някъде по работа.
Така че не ги слушай ама хващай мъжо и давайте едно братче. Честно казано на мен ми се струва че като са с малка разлика е по-лесно. Е като мине бебешкия период. Сега двете се заиграват и катосме вкъщи не ги и мисля само питам какво искат и изсипвам играчките.

Мишката , разбуни духовете, ама аз си мисля че Мимата не е удържала фронта както обещаваше поне 4,5 години  Mr. Green


ДидеHug за настроението и почерпките.


Илка, аз давам хексалгин като вдигне висока Т, над 39, че панадола и другите подобни ни помагат за 1 час максимум. А с хексалгина поне 4,5 часа не вдига Т и живне малко и хапне да има сили да се бори.  Hug

# 97
  • София
  • Мнения: 167
Много телеграфно - температурата от вчера я свалихме чак днес рано сутринта, Панадола смъкваше от ок.40 до 38.8 и като минат 4 часа и пак нагоре. мокри кръпи, чорапи, душче, какво ли не пробвахме - да ви кажа честно от нищо не сеп овлияваше. Сутринта обаче сама си падна до 37, сега е около 38. Туко що се връщаме от преглед вече при нашата педиатърка. Надолу все така е чисто, но гърлото й е силно възпалено. Пусна и ПКК и от там ще реши дали да изпише АБ, но каза, че е по-вероятно да се разминем с АБ.  Praynig Сега е на Инфлуцид, Тантум Верде и малко моно-хомеопатия. И за Т каза по-добре Нурофен  Thinking

# 98
  • Мнения: 8 952
Илка, аз на твое място вече бих дала АБ. Прекалено ви е висока температурата и прекалено дълго продължи - днес пети ден. Представям си горкичката Ида как се е измъчила. Симона също все още не е пила АБ, но ако се наложи не бих се подвуомила. В никакъв случай не съм "ЗА" пиенето на АБ просто така и при всяка болест. Но понякога се налага и ползата е много по-голяма отколкото вредата. Всеки сам си рашева, де. 

Нана, Вале, благодаря за подкрепата относно свеки!   bouquet
Извинете ме, че ви занимавам с мойта свекърва, но на вас, ако не се оплача, тогава на кой?!
И както съм й набрала не мога да не споделя как преди две седмици идваха вкъщи на гости и се шегува със Симона да я вземела да спи у тях. Ама само се шегува, де. Вие да не си помислите, че сериозно си предлага услугите. Аз обаче се подразних и й казвам, че ако знае как спи Симона през нощта... събужда се по 3-4 пъти и реве. Тя ми отговаря :"Че какво толкоз?". Че какво толкоз да не си спал повече от две години и да ходиш и на работа????  #2gunfire #Cussing out По-късно вечерта ми вика, че съм й изглеждала нещо уморена. Що ли?!

Да ви призная като тръгнах на работа съвсем ми се стежни положението. Симона стана от крива по-крива. Постоянно реве за нещо. И то с пълно гърло. Не знам период ли е или е свързано с тръгването ми на работа...   newsm78 С кака си се дразнят ама нон-стоп. Кака й уж е по-голяма и уж всеки божи ден й говоря, че трябва да отстъпва... тя си знае своето. Не й се играе със Симона. Тийнейджърски проблеми я вълнуват. Онова пък все я търси за игри. Тя му отвръща с досада, дърпа му играчките от ръцете, разплаква я. Симона вече си има дежурна фраза : Мамо, кака дазни (или кака томози)".  Crazy Направо не смея да си помисля след месец как ще тръгва Симона на ясла каквато е кривотия. Сигурно ще се скъса и там от рев.  ooooh!
На всичкото отгоре, вероятно също провокирано от тръгването ми на работа, Симона си възстанови нощните кърмения с пълна сила. Събужда се поне 2 пъти всяка нощ, без проуск.
На пълен автопилот съм. Но не знам до кога...  newsm78

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 13:41 от utro77

# 99
  • София
  • Мнения: 3 789
Илка, радвам се, че сте овладяли положението.... Като писа Инфлуцид и ме подсети да взема да й направя на Алекс пак един профилактичен курс, че нали идва втора грипна вълна, та дано й устискаме Praynig Praynig Praynig
Темата за "съкровищата" е вечна, няма какво да я коментираме......
Нана, тя и нашата е така- пред хората е супер грижовна баба, а само ние си знаем какво се случва зад вратата... Откакто я има Алекс я е извела точно 3 (три!!!) пъти навън и то по наше настояване и молба....изводите- всеки да си ги прави сам. Naughty Crossing Arms  Явно аз съм по-странен типаж, защото подобно поведение за мен е недопустимо, ама...здраве да е ooooh!

Леле, Диди, тези кафе-пучини........да не бях и на работа, как с наслада бих си пийнала едничко.....

За бъдещото майче - не е Мимозата, въпреки че ми "избяга" от квартала и нямам контрол над нея вече Mr. Green Joy Naughty Whistling

Утро, напълно те разбирам за какво говориш, мила. Hug  Особено това с недоспиването Tired ooooh!
Макар и неискан съвет- опитайте да смените, макар и временно, легълцето на Симона. Казвам ти го от опит, пък може и да помогне, знаеш ли?!...... До преди месец Алекс спеше все още в бебешкото легълце, при все че беше очеизвадно, че й е малко, защото често се случваше да изпада, будеше се по поне 3 пъти през нощта и искаше да спи при нас......Легнеше ли между нас, спеше непробудно цяла нощ.... Ама какво да направим, като "къщата" ни е състюредоточена в една стая, другите 3 са за баба.......Та! Купихме й временно голям диван, който се разтяга и става 130 см широк, сега като си легне и спи непробудна по цяла нощ. Пу!Пу! Praynig Да не й е уроки, че като се похваля с нещо и нещата се обърнат и сменят посоката...... Така и аз успявам да се наспя, а преди ходех като прострелян хеликоптер......в началото спях едва, от страх да не падне, да не измрънка, но вече и аз съм човек.......

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 13:45 от Мишле_

# 100
  • Мнения: 49
Здравейте  love001Все още имаме болнички,но горе главата
Цитат
И за Т каза по-добре Нурофен  
Да,Илка от личен опит мога да ти кажа ,че действа за разлика от Панадола. Аз винаги и давам Нурофен ,ако  има нужда и съм доволна newsm10
Утро още кърмиш долкото прочетох -моите поздраяления smile3501,и ходиш на работа имаш и по-голямо дете и никой не ти помага -ти си ГЕРОЙ!Дръж се  според мен си силна жена ще успееш!
А за свекито какво да ви кажа (и аз да се включа)не се оплаквам от време на време ми я гледа за един  час, ако се наложи ,но попринцип расчитам само на мен и на мъжът ми.Майка ми също много ми помага стига да е почивка.
Мишле моята Реничка става през ноща и е свикнала да спи при нас ,какво да се прави иначе съм принудена да стоя цяла нощ дижурна.Решила съм лятото да положа усилия да спи вече самичка дано да успея newsm17
Хайде чао за сега и лек ден  Hug

# 101
  • София
  • Мнения: 167
Утро, каката да не би да се чувства малко изолирана заради Симона. Доста дълго вереме е била едно дете и всичко е било за нея.
Съседчето от долния етаж е девойка на 12 г. и само ме врънка да й заведа Калина да я гледа. И нея я тресе пубертета, гримира се, преоблича се по 10 пъти на ден, даже изкара един курс за манекени и сега само се фръцка. Но двете се занимават доста добре, червят се, пръскат се (Калината с капачката  Mr. Green), учи я да прави шпагат, кълбо напред, мост абе доста енергия изразходват.

А жената, която я гледа как се справя?

За нощното будене, и аз съм от ударените хеликоптери. След като изкара повръщащия вирус Рая е в някакъв период всяка нощ поне по 3-4 пъти се буди, незнам стряска ли се, кошмари ли сънува, зъби ли пробиват....Аз нали съм майка терористка и моите деца знаят, че от 21 до 7 се спи, дребното ме разбива в момента  Shocked


Да ви се похваля, че диетата на моя мъж много добре ми се отразява свалила съм 2 кила за месец и имам още 3 да сваля та да си вляза в моминските дрешки  Mr. Green

# 102
  • Мнения: 280
Здравейте,
Илка Браво на геройката ти, дано се пребори сама и свали Т   Praynig

Утро Не ти е лесно, но вявам, че ще се справиш  Hug И според мен каката може да ревнува, иам доста статии по въпроса  Peace
Аз пък имам обратния проблем със свеки  Laughing Прекалено я обгрижва......Но пък аз успявам да почина докато са наблизо  Simple Smile

И ние продължаваме да се будим през нощта - проплаква, скимти, иска на голямото легло, да не говорим колко се върти.....цяла нощ я дебна да не се отвие.... но пък все по често се буди след 8ч, което си е голяма радост за мама  Mr. Green
хайде, че се наспахме...Приятен ден

# 103
  • Мнения: 252
Илка, какво да кажа. Само да се оправя Ида по-бързо и без много екшън, че аз само като чуя за болести и изтръпвам. Като се почне, трудно му се вижда края при нас. Дано детенце да удържи фронта и без АБ.

Аз защо си мисля за една Комарка? Не се вясва много, ама не и пречи да върши други работи  Thinking И сега как да разберем коя живее в квартала на Мишката  Laughing

# 104
  • На топло...
  • Мнения: 584
Щом е сложено началото залагам на Денчо Party!

Бубе, поправи се овреме, че Комарчето има кака, ама ноемврийчето е Яско и ще бъде батко Flutter...












Общи условия

Активация на акаунт