Баба Марта на дечицата върза на ръчицата мартенички чудни.

  • 71 116
  • 730
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 167
не мене ми е ей таков днес:

ама то защото Ида вече втори ден е без Т  Party
а и днес тя се събуди в прекрасно настроение, усмихната и добричка, сега прави физиономии на Йосеф и той умира да й се хили  Heart Eyes

Утро, аз рисувам, макар и да съм позагубила навика  Embarassed
А рисунката с човечетата е от детската градина. Миналата седмица, ей така, между другото, ми казаха "ама ти знаеш ли, че Ида рисува човечета?" и аз  newsm78 имах представа, че вече рисува кръгче с очички (обикновено три) и устичка и разни чертички наоколо, та ги накарах га ми ги издирят и останах очарована, особено от интерпретацията й кой кой е, някак наистина прекалено смислено ми се струва за нейната възраст  Blush за това и сме ялепнали на челно място на "изложбата" в детската стая (от градината се е научила, че хубавите рисунки се слагат на изложба, там си имат едни коркови табла, и като й кажеш, че нещо е за изложбата ела да видиш какво старание влага, като вчерашните ни колажчета)

усмихнат ден от нас  Hug

# 136
  • Мнения: 297
Интересна тема при Гала за кърменето,който може да гледка ще е интересно  Peace
А и ще ни напомни че и ние сме били кърмачки  Tired беше ми хубавооооо да кърмя

# 137
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро!
Ей такова слънчево утро обичам. Като стана да си изпия кафето в кухнята да ми грее слънчице през прозореца и цветята да миришат на зеленко. Още малко да се постопли да си пия кафето на терасата и да си гледам от високо.
Диде, веднага да махнеш тези вкусотии, аз вчера диети писах... Naughty

Илка, Браво на Ида  Hug Аз взех на Калина от Генезис комплект за правене на колажи, ама още не сме ги почнали. Но с рисуването сме далече от тези красоти. Пластелин още не съм купувала, че Рая е като прахосмукачка, вечно дъвче някакъв боклук захвърлен от Калина.

Да ви кажа това малкото има някакви отклонения. Верно че не случи на родители, ама почнах да се притеснявам. Любимата играчка на Рая са чорапите, обувките и мръсните памперси. С прибирането изпълзява в спалнята да види дали Сашо не е оставил някой чорап, ако има такъв бонус го захапва и си пълзи с него. Ако няма чорап отива при обувките и си избира пак обикновено на Сашо платноходките, ако не успее да ги докопа взима обувалката.
Нали ви казах, че в момента е в някакъв период на стряскане и будене с рев през нощта. Нощес на поредното проплакване реших да пробвам и й подадох едно нейно чорапче. Захапа го и заспа на секундата  Mr. Green

Хубав и усмихнат ден   Hug

Илка, кажи за колажа заедно ли да са чаветата или по отделно, да знам какво да пращам, че намерих кабела на фотоапарата.

# 138
  • На топло...
  • Мнения: 584
У нас пък днес е мрачно. Тъкмо ми оздравяха децата и айдее, не можем да излезем като хората.
 
Но пък отиваме да оставим на "йейа докто' " бележките от другия лекар, тя беше в почивка, а той е заместник.
Вчера сутринта Яни напълни два пъти гащите и това беше. Спряхме го с тоя гаден сок разстройството, макар и да пише, че е за деца над две години. Преди това пробвахме с някаква мая на прах, пак за над две годишни (лекарят каза, че това огераничение е много формално, защото фирмите производители трябвало да тестват препаратите за различните възрасти, но повечето не им се давали пари и директно нахакали 2 години за граница) никакъв резултат 4 дена, та си рекох, Йоши се оправи с тоз илач, давам половината от неговата доза и да видим. А и ме достраша от тая мая, току се развъди не където трябва пустата гъба, по-добре екстракт от корен. Поне отървахме болницата, въпреки че Яни видимо е отслабнал, но пък е много жизнен и пишка на поразия. Обаче със захранването тръгваме пак от нулата, яде само банан и то сам Confused.

Дидипиди, пак има мегдан да си кърмачка. Интересно какво се приказва при Гала Whistling...

По другите теми ще пиша после, че Йоши реве за Фнимание Hug.

# 139
  • Мнения: 8 949
Нощес на поредното проплакване реших да пробвам и й подадох едно нейно чорапче. Захапа го и заспа на секундата  Mr. Green

 Shocked Rolling Eyes Joy

При нас също е мрачно и мнооого студено с характерния за Добрич силен вятър.  Sick Довечера ще накарам нашия татко да запали камината, че ми дотегна тая зима. Но пък с настъпването на пролетта и лятото идва края на учебната година и ми действа много депресиращо осъзнаването колко бързо минава времето. От клас в клас.....

В служебното барче мярнах Хедра по Тв да обяснява нещо за кърменето. Обаче на мен всичко вече ми е ясно!!!!  Laughing Ако може някой да помогне с отбиването....  Crazy

# 140
  • София
  • Мнения: 167
вале, разсмя ме до сълзи с тия чорапи  Joy
за снимките - няма значение, аз ще ги кропнаако трябва
проблемът ми е , че идеята, дето си бях намислила нещо като я нарисувах и не ми допадна как ще стане, та сега мъдря друго, и без това няма шанс да седна на компютър ( не ме гледайте, че вися все във форума, правя го от минито, което е покачено на най-недостъпната част от кухненския бар-плот)

нуши, радвам се, че сте здравички вече. за какъв сок става въпрос? може би съм пропуснала покрай Т на Ида  newsm78

за кърменето, докато прочета поста на дидито и докато сменя наакания памперс на дребния и то свършило  Crossing Arms но пък свекърва ми намина (живее на долния етаж) и ми вика "по Гала до сега имаше за кърменето, много интерено. жената, която беше кърмила детето си до 2ги2м. представяш ли си! (възмутено) все едно ти да кърмиш сега Ида  ooooh! и наистина казаха, че не се давало вода до 6м!" явно беше шокирана и от дългото къремне и от това, че наистина видиш ли съм била права, като не съм давала вода (не че Йоси я иска де). парирах я, че имам познати, които кърмят все още децата си, които са колкото Ида + още едно бебе (визирах Нана и Диданка) и тя съвсем се оцъкли  #Crazy

айде оставям ви, че трябва да впрегна малко енергията на оздравялата Ида в нещо по-смислено от изсипване на стотинките от касичката й и обратното им събиране вътре  ooooh!

# 141
  • Мнения: 916
По повод кърменето, преди 2 дена изгоних един съсед от нас, тъй като има наглостта да ме обвини, че с риск да нанеса непоправими психически увреждания на детето (момче било все пак), го кърмя, тъй като изпитвам ... как да кажа... удоволствие от това  #2gunfire Подивях и го изхвърлих от вкъщи... Казах му, че елементарното възпитание изисква като ще обвиняваш някого в педофилия, поне да не му се намираш в къщата и да ходи да вика социалните  #Cussing out Мъжът ми проблея две-три нечленоразделни нещица и с това се приклЮчи историята  Mr. Green

И тук взе да се разваля хубавото време, такова хубаво слънце имаше десетина дни...

# 142
  • Мнения: 49
чЕСТИТ ОСМИ МАРТ,МОМИчЕТА БЪДЕТЕ МНОГО щАСТЛИВИ!(на патерици)
Във момента нямам време да ви пиша,но по късно обещавам
чао  love001  love001  love001

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 19:56 от moni_reni4ka

# 143
  • Мнения: 433
Хаха, явно ние с Нуши сме мнооооого незадоволени майки, особено тя, с две момчета, по логиката на твоя съсед  #Crazy аман от комплексари бе! И на мен ми се ще да го гледам това за кърменето при Гала, може да науча нещо ново  Wink
ето линк: http://play.novatv.bg/program/nakafe

# 144
  • Мнения: 34
Честит празник (на патерици)!  Embarassed

Да се запиша и аз в групата на болните  ooooh! Борко от 2 дена,  Tired а аз от сутринта  #Cussing out

Сложих нов аватар   Mr. Green да си внушавам че и моето дете яде.  Crazy (За снимките позира без проблем.  hahaha)

Мишле, нямах шанс да се сетя за тази бременна мама.
Лека бременност на бъдещите мами!

Диди, мерси  Hug ще погледна линка.

Дани
, ако още не знаеш как да закачиш картинка цитирай пост с картинка и там ще видиш как е закачена.  Whistling

# 145
  • Мнения: 297
Добро утро сладурки ! и понеже сте на диетка айде от мен да мине нещо вкусно и полезно
За хубав ден от мен  Hug
Айде да идва топло време да ни зареди с положително настроение   bouquet
Който не му харесва кой до кога кърми да не гледа  #2gunfire щото и той сигурно е висял на майка си на ц...те до 3 ама айде...... да си гледа живота и да не се меси.  hahaha
Юле бързо оздравяване  Heart Eyes
Това ми хареса

# 146
  • На топло...
  • Мнения: 584
Юле, да оздравявате Praynig Hug!

Илиянче, "Uzara saft" се казва сиропът. Йоши пи по един милилитър сутрин и вечер, а Яни по половин. На втория ден спират течовете Peace. Иначе докторът изписа ябълков пектин (много вкусен, но Йоши не пожела и да го помирише, а трябваше да се взима през час по лъжичка, мисия невъзможна Crazy), а за Яни мая на прах от аптеката, но от това той изобщо не се повлия. Сиропчето е някакво чудо.
Тука няма да ми изпишат ей така хомеопатия (макар за бебета и деца да са все пак много внимателни лекарите и в тоя случай да се постараха), затова аз си ходя в аптеката и си питам имат ли някви растителни или хомеопатични алтернативи...

Исках да похваля Ида, браво на детето smile3501! Браво и на всички останали, които вървят по идиния път Grinning!
Йоши не показва признаци, че скоро ще започне да рисува, макар да го мъча от бая време. Сега изрязвам разни картинки и лепим уж, по-скоро аз лепя, на него му става скучно след втората изрезка. Купихме пластилин от натурално нишесте и май се харесва, ообаче ми е сложно с двамата да опазя килима Crazy, затова ще се ползва в по-редки подходящи случаи...
Йоши обича всъщност да реже с ножичка, голямо рязане и късане пада. Направихме си вчера фенерчета и в едното запалихме чаена свещичка, много беше впечатлен Laughing.
Иначе пеене, боричкане, влакчета, релси, книжки за влакчета с релси Joy...
Като се прибере вкъщи първата работа е да поздрави "Hallo Bahn, hallo Auto, hallo...(наред всички превозни средства, къде на български, къде на немски), hallo Mикеш (котката е последна) hahaha.

За кърменето на момчетата. Мерси за информацията, че си развращаваме децата Rolling Eyes и за педофилията, удоволствието е изцяло наше bowuu.
На мен вече никой нищо не ми казва, а аз не си мълча, само мятат някой учуден поглед и това е. А нощем ми е такъв зор, особено сега като бяха и двамата болни (че и аз), нон-стоп закачени, кошмарно, никакъв сън, даже оная вечер се скарах на Йоши, но файда йок, истеряса и това беше - поддадох. Слава богу тази нощ не се е будил, за пръв път от не знам колко време, дано остане така Praynig, Яни ми стига. Иначе си заспиваме с тити и се събуждаме с тити, способен е максимално дълго да чака, но няма да мигне, после му е достатъчно малко да цокне и се е отнесъл Simple Smile.

В тона на Дидипиди  bouquet!
Имаме едни приятели, момченцето им е на три годинки, сега стана.
Приказката на майката беше, че девет месеца използвачество стигало, няма да се мъчи и да го кърми Crazy.
Мъжът е мароканец, но живее от 10 години тук, че и повече. Той се прави все на модерен, подкрепя жена си за всяко нещо, та и той все се чудеше, че още имам кърма и че захранвам на шест месеца, и т.н...
Обаче лятото ни посещават и в градинката ни, правим си барбекюта и подобни, та там освен че кърмих Яни на няколко дни бебе, ме свариха и Йоши да кърмя (жената де, на мъжа Басти му споделил по време на една цигарена разходка). Облещиха едни очи, ама се окопитиха набързо. Мъжът казал на Басти "еми то и аз съм кърмен до три годишна възраст" Joy, а уж голямо развращаване му удряме...

Йоши е първи ден на градина с баща си, аз ще водя Яни на миниклуб. Да видим как ще се отрази...

 Hug

Последна редакция: чт, 10 мар 2011, 10:34 от nanunana

# 147
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро!
Диде, страхотно кафе и настроение!  Hug Аз ще добавя към маргаритките и една градина. Засега само се надявам като си пия кафето да виждам такава красота пред мен, пък може и да стане  Wink


На педофилките, я им теглете по една на пуританите и си гледайте децата.  Hug

Юле, бързо оздравяване и на двама ви   bouquet

Ние вчера бяхме гарнизонка, на всяка баба по едно дете. Ние на вечеря навън и на кино и после цяла нощ сън..... Mr. Green

# 148
  • Мнения: 8 949
Шамс, малко му е било да го изгониш тоя!  #Cussing out Само някой полуидиот може да направи подобно изказване.  bowuu

Мен  Симона продължава да ме подлага на психически тормоз. То в началото като почнах работа беше по-добре положението. Сега абсолютно всяка сутрин се събужда две минути след мен и почва с истериите докато не изляза от къщи. Реве и ме умолява да не ходя на работа, да си легна при нея.  Cry Няма успокояване - ни с гушкане, ни с люшкане, ни с обясняване.... Накрая нервите ми не издържат и й се скарвам. Едва тогава млъква. А аз се втурвам да се обличам. Имам по 5 минути сутрин да се приготвя за работа.... Направо не смея да се надявам на чудо да й хареса с яслата. Подготвям се за рев и там.  Sad Егати ревливото и криво дете значи....   ooooh!

Да ви се оплача - сполетя ме някакво интимно страдание - гъбички ли, кво ли.....   Sick newsm78
И как така изведнъж? От 2-3 дни насам. Ще търся док днес или утре.  Embarassed
Съмнявам се в един бебешки сапун, но не знам дали е възможно да се случи такова нещо от сапун.  newsm78 Симона от известно време насам вечер след баня се оплакваше, че я боли пишата. Което ми се струваше много странно, защото през другото време не е споменавала да има проблем.  Почти всяка вечер се оплакваше. Аз по принцип не я мия всяка вечер със сапун. Не съм обърнала внимание дали е във вечерите, в които сме ползвали сапун. ТТа реших да спра да я мия с него и взех, че го използвах аз няколко пъти. И така....

# 149
  • Мнения: 8 523
Утро, учудвам се че след толкова време се "вързваш" на Симона. Алито и тя реве за мен, за баба си, понякога за батко си, за всички които излизат от къщи( с изключение за баща си) има рев със сълзи, но за кратко.
За ггримирането- напоследък ако успея да се изкъпя съм доволна, за гримиране и оправяне нямам време. Затова избягвам огледала, да не се плаша и депресирам.

Юле, Борко какво яде и по колко?Бързо да оздравявате!

Вале, Калина е станала голяма сладурана, а това за Рая ме разби Joy!

Илка, Нануна, радвам се че децата се оправят Grinning!

Дидипиди, мерси за настроението Hug!

Общи условия

Активация на акаунт