Нормално ли е ?

  • 13 359
  • 183
  •   1
Отговори
# 135
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Трътки и зубърки Joy
Вълк, стегни се, не си в гимназията.

Аз съм завършила в соц. времената и винаги съм имала 6 по физическо. От 5 клас играех баскетбол и никога не съм покривала нормативи. Три пъти седмично съм ходила на тренировки - и като ученичка, и като студентка. Освен това съм си карала часовете по физическо, но и двамата учители са имали достатъчно мозък да не изискват от баскетболистка да играе спортна гимнастика.

# 136
  • Мнения: 66
Дрън дрън, та пляс.

Ти понякога си по-зле и от Вилико, честна дума.

П.С. Предпочитам САМА да решавам кой да ме овършава и къде, ако нямаш против.

Дотук бях с темата. Кой разбрал-разбрал.

По-умният винаги отстъпва.    bouquet

# 137
  • Мнения: 4 586



Колко пъти да казвам,че не ми пука за тъпата  6-ца,просто исках да разбера дали това е нормално или не. Ясно?

Че какво ти пречи да си отправиш запитването в Инспектората по образование?

# 138
  • Мнения: 64
cookie, вместо да се чудиш кое е нормално и кое не по - добре спортувай нещо.
60кг. на 14 годишна възраст не са никак малко. Раздвижи се мила!

# 139
  • Мнения: 66



Колко пъти да казвам,че не ми пука за тъпата  6-ца,просто исках да разбера дали това е нормално или не. Ясно?

Че какво ти пречи да си отправиш запитването в Инспектората по образование?


Изводите вече съм си ги направила.
Няма защо да питам РИО,като никой не ме е задължил да ги правя всички коремни преси.
Правя толкова колкото са ми по силите.
Просто исках да видя и други мнения,освен моето.

# 140
  • Мнения: 66
cookie, вместо да се чудиш кое е нормално и кое не по - добре спортувай нещо.
60кг. на 14 годишна възраст не са никак малко. Раздвижи се мила!

1,65 висока.... хмм
и с 100 см гръдна обиколка.
Чудно ако съм по-малко как ще си нося само гърдите.  hahaha Joy
Пък и както казах вече,непознати хора не могат да ми казват как трябва да изглеждам.

# 141
  • Мнения: 5 370
cookie, вместо да се чудиш кое е нормално и кое не по - добре спортувай нещо.
60кг. на 14 годишна възраст не са никак малко. Раздвижи се мила!
Всичко е много относително И за килограмите.

Зависи колко ти тежат мускулите, колко кг мазнинно тегло и колко активно имаш, колко си висок, колко са ти едри кокалите....

Така че...и подобни умозаключения не са съвсем точни.

Може да тежиш 70 кг, но това да са МУСКУЛИ.

# 142
  • Мнения: 17 414
Темата не е за килограмите на авторката, пък за по- сигурно,  нека сподели с нас своя ИТМ Grinning
Въпреки всичко, не е тази схемата и системата, странно що за упоритост проявяват някои в устрема си към доказване и аз не знам на какво.
В заключение, аз бих обобщила, че не намирам за нормално не само споделеното за норматива, но и провеждането на т.нар часове по ФВС под контрола на учители със съответния профил.

Последна редакция: сб, 05 мар 2011, 12:22 от Дренка

# 143
  • Мнения: 66
Темата не е за килограмите на авторката, пък за по- сигурно,  нека сподели с нас своя ИТМ Grinning



ЕГН,домашен телефон,адрес,родословно дърво - искаш ли?  newsm78

# 144
  • Мнения: 5 370
Темата не е за килограмите на авторката, пък за по- сигурно,  нека сподели с нас своя ИТМ Grinning
Въпреки всичко, не е тази схемата и системата, странно що за упоритост проявяват някои в устрема си към доказване и аз не знам на какво.

Ще отклоня темата, за бой съм, но аз лично мисля, че  този ИТМ е пълна заблуда, имайки предвид само килограмите и ръста.

# 145
  • Мнения: 4 300
Онзи, дето ти го мерят с ел.импулси като стискаш едни джаджи, също е заблуда, или поне в някои случаи.

# 146
  • Мнения: 17 414
Добре, тогава можем да се позовем на данни от соматоскопия, антропометрия и изобщо цялостен кинезиологичен анализ. Така бива ли, Жозе?

# 147
  • Мнения: 156
прочетох първите няколко страници и не схваща защо толкова много родители мрънкат, че учителят по физическо иска да пораздвижи малко учениците. като махнем изключенията с някакво заболяване, останалите имам чувството че проявяват 30% лигавене, 30% мързел, 20% инат, 10% стаден инстинкт и 10% микс от други подобни и производни на ината, лигнята итн. който има здравословни предпоставки да не участва в часовете по физ. възп, е редно да бъде освободен. останалите би следвало да са редовни в часовете по физическо. нормативите са си нормативи и е ясно, че не всеки има желание, способности и интерес да е физически активен. но аз не си представям как учител по физическо ще тормози някой да си направи коремните преси/пробега/набиранията ако вижда че въпреки старанието и желанието си, ученикът не би могъл да успее и се мъчи. кой какво тренира извън училище, просто не е предмет на обсъждане в редовните часове по физическо в училище. не виждам това защо трябва да бъде вземано предвид. все едно да имам 3 на контролното по химия и да кажа "ма аз вкъщи имам микроскоп и три колбички и една епруветка". 

# 148
  • Мнения: 5 370
Онзи, дето ти го мерят с ел.импулси като стискаш едни джаджи, също е заблуда, или поне в някои случаи.
И това е така.

Дренке - ти си професионалистът, ти ще кажеп можем ли или не. Laughing

# 149
  • Мнения: 4 569
Ще отклоня темата, за бой съм, но аз лично мисля, че  този ИТМ е пълна заблуда, имайки предвид само килограмите и ръста.
Защо да не е верен ИТМ?

Общи условия

Активация на акаунт