Машина за хляб-40 част

  • 55 040
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 111
да се запиша и аз , дано изпълним темата с впечатления, рецепти и приятен аромат на пресен хляб,козунаци и тестени деликатеси

за багетите - ще пробвам да ги изпека във фурната, явно ще станат по-добри,поне така разбирам думите на Алис или.....И аз се ядосвам,че са само 4 и са малки...

За превтасването - мисля,че няма да има проблем-както споменах и преди,тестото за багети става по-редичко и кашаво и е трудно да го "обработиш" без намокрени или намазнени ръце. Точно такова ми става тестото и по една оригинална рецепта за италианска пица, където консистенцията от вода,брашно и мая престоява 24 часа преди да се работи с тестото, та затова си мисля,че не е проблем Peace
Би би,на моята машина Мулинекс 5023 си има програма само за печене на багетите - програма 3 Peace

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 20:27 от tuly

# 16
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
  tiptoe
Напоследък ядем малко хляб, затова няма с какво да се похваля.
А и все още чакам да се затопли времето за да започна козунаците Wink.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 185
Дядо мерси за новата тема  Money
Мулинекс 5003 има програма само печене и трябва да е 14 програма,13 е само за тесто.
alys Никога не съм харесвала тези малки 4 багетки и за това не купих този модел,то няма на кой да ги дам,после с мене ще вечерят  hahaha
pepitta_84 всяка една рецешта става за сладка питка,просто увеличи малко захарта  Peace

# 18
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Дядо хаджия благодарности за новата тема  bouquet
Днес праввих едни немски ръжен хляб, домързя ме да си отрежа само 7-8 грама от кубчето мая и сложох всичките 11 грама. Е, естествено хляба ми спадна, но пък е уникално вкусен.

може ли рецепта Simple Smile)))))))
мерси за темата ,супер е
колко време след пе4ене режете хлеб4ето?

# 19
  • Мнения: 3 410
рецептата беше дадена в предната тема, но ще я напиша и аз
200 гр пълнозърнесто брашно
300гр ръжено брашно
250 мл вода
1чл сол
1сл мед
2сл олио
7-8 гр жива мая
На мен водичката ми дойде малко и добавях още, но колко не засякох.

# 20
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
рецептата беше дадена в предната тема, но ще я напиша и аз
200 гр пълнозърнесто брашно
300гр ръжено брашно
250 мл вода
1чл сол
1сл мед
2сл олио
7-8 гр жива мая
На мен водичката ми дойде малко и добавях още, но колко не засякох.
500 гр брашно обикновено поема към 300 мл течност.

# 21
  • Мнения: 3 410
ЗНАМ, но това беше рецептата дадена от авторката. Затова в началото си сложих колкото е по рецепта и след това още добавих малко течност.

# 22
  • Мнения: 14
Здравейте!
Съвсем скоро научих за съществуването на тази прекрасна и полезна тема, но още не съм прочела всичко назад  Embarassed Все пак бързам да попитам някой правил ли е в хлебопекарната хляб с естествена закваска и дали би могло да се получи? Ние с мъжа ми сме начинаещи по въпроса със закваската, но пък хлебопекарна имаме от две години и сме много доволни. Та сега ми се ще да се опитаме да правим хляб без мая. Ако някой е пробвал или знае тънкостите, ще се радвам много да сподели своя опит   chef  bowuu
Благодаря предварително! Ако е коментирано по-назад в темите, моля да ме насочите!
  bouquet   bouquet   bouquet

http://pretynka.snimka.bg/cooking/hlqb.482176.22084974
http://pretynka.snimka.bg/cooking/hlqb.482176.22084975

И двата хляба са с квас. Единият е печен в хлебопекарната, а другият във фурна. Вкуса е нормален. Не се отличава особенно, от този с мая.
Пускам ти и линк с тема за кваса.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382463.0

Моят квас го чаках близо 10 дни, като на 4-5 -ия ден не издържах и му сложих щипка захар, да засиля процеса. Получи се. За съжаление го погубих, тъй като се наложи да отсъствам от вкъщи 2 седмици и нямаше кой да го подхранва. Пък сега ме мързи да чакам  Embarassed
А...и малко повече се чака, докато втаса, не е като с маята от магазина smile3534

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
колко време след пе4ене режете хлеб4ето?
Минимум час-час и половина след вадене от машината Peace

# 24
  • Мнения: 88
Имаше една рецепта за тутманик със сирене и яйца, произведен в хлебопекарната, ама нещо не я намирам ..  Rolling Eyes


Заповядай  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.195. Правила съм го няколко пъти и много се харесва у дома.

# 25
  • Мнения: 7 108
Отдавна не съм се вясвала в тая тема, та отскоро ви зачитам  Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 381
Здравейте:)
Извинете ме, че така нахълтвам, но имам един въпрос.
Вчера си купихме Мулинекс 5020. Голяма радост. Уж всичко в интернет прочетох за него като характеристики и днес тръгвам да разучавам програмите и не виждам такава за пълнозърнест хляб. Възможно ли е това? Има 14 програми - за бял хляб, френски хляб, хляб с трици, сладък хляб, бързо изпечен бял хляб, хляб без глутен, безсолен хляб, омега 3 хляб, мита, франзели, хлебно тесто, кекс, сладко, тесто за паста.

Та въпросът ми е - На коя от тези програми мога да си направя пълнозърнест хляб? Това е основното, което ще правя, затова съм така шашната от липсата на програма за такъв. А бях чела, че машините имат такива програми, дори за една по-нисък клас прочетох, че има.

Ще съм Ви много благодарна за отговорите! Hug

# 27
  • Мнения: 3 410
Щастливата, аз си правя пълнозърнестите хлябове на основна програма. При теб виждам че има програма за хляб с трици - може би ще може и тази програма да се използва. Може би тези които имат точно този модел хлебопечка ще могат да кажат по добре.

# 28
  • Мнения: 14
Щастливата
спокойно може да си го правиш на програмите за бял хляб, френски хляб, мисля и тоя с триците ти покрива за пълнозърнестия
Виж времето им колко е. Моята има за палнозърнест хляб и разликата във втастване е около 5 мин. Време, което за мен лично не е от голямо значение. Аз моите пълнозърнести ги правя на програмата или за бял хляб или френски. А ако се чудиш, пусни го на месене само изчакай програмата да свърши, ако не се е надигнал достатъчно, остави да си втасва и после пусни програма печене. Имай предвид, че пълнозърнестите не бухват като белия

# 29
  • Мнения: 7 779
изчисти си пощата - не можеш да получаваш писма

Общи условия

Активация на акаунт