Сърбежи по време на бременност

  • 7 435
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте бъдещи мами:) Аз съм в почти 16-та седмица, не мога да спя добре през нощта , цялото тяло ме сърби ,някой път се получават различни обриви на различни места и после изчезват сами,но е много неприятно. Дали е от някаква храна не знам.На някой дали му се е случвало?  newsm78

# 1
  • Мнения: 70
на мен с първата ми бременност. лекуваха ме с калции и витамин С, щото като бременна нямаше с какво друго. и с един мехлем - бял, не прониква в кожта. пазех и диета - ядях само картофи, ориз, ябълки, круши, чушки и хляб  Mr. Green нямаше ефект, от само себе си спря след около месец.

# 2
  • Мнения: 17
на мен с първата ми бременност. лекуваха ме с калции и витамин С, щото като бременна нямаше с какво друго. и с един мехлем - бял, не прониква в кожта. пазех и диета - ядях само картофи, ориз, ябълки, круши, чушки и хляб  Mr. Green нямаше ефект, от само себе си спря след около месец.


Благодаря все пак Sad аз все още не съм казала на докторката ,но другата седмица ще видим дали изобщо нещо ще ми предпишат,дано си спре сам

# 3
  • Мнения: 8 163
С какво се мажеш след къпане? Може просто кожата ти да е по-суха заради зимата. Или ако наскоро си сменила сапуна/душ гела си, може той да е по-изсушаващ.

Ако имаш натурално масло, мажи с него цялото си тяло след всяко къпане.

# 4
  • Мнения: 1 196
Да ти пуснат изследвания за черния дроб. Първия симптом при натоварването му, са точно сърбежите..

# 5
  • Мнения: 1 048
 Thinking сподели с АГ , трябва както казва Ann Nikol да ти пуснат изследвания, за да се изключи холестаза...

# 6
  • Мнения: 17
Да ти пуснат изследвания за черния дроб. Първия симптом при натоварването му, са точно сърбежите..

Аз по принцип си имам проблемна кожа , много чувствителна ,лекарката ми изписа да се мажа с някакъв крем за чувствителна кожа -медицински ,но наистина ще искам някакви изследвания може би.Въпросът е ,че живея в Англия,тук лекарите имам чувство ,че не са толкова добри Sad

# 7
  • Мнения: 112
мен главата адски мн ме сърбеше,като въшлясала бях,ама до 7м и спря.какви ли не шампоани съм сменила кой,от кой по-скъп,но не помагаше.чиста,мръсна нямаше значение.будила съм се от сън,за да се почеша,ужасно беше,но мина слава богу  Joy  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 196
Мене ме сърбяха дланите на ръцете, пуснаха ми въпросните изследвания и се оказа, че е от черния дроб...

# 9
  • Мнения: 8
Мене ме сърбяха дланите на ръцете, пуснаха ми въпросните изследвания и се оказа, че е от черния дроб...
Ох и аз съм така , утре пускам изследвания черен дроб направо си умирам от страх пиши при теб как са се развили нещата какво ти казаха лекарите Ще съм ти мн благодарна за всякаква информация.

# 10
  • Мнения: 1 196
Мене ме сърбяха дланите на ръцете, пуснаха ми въпросните изследвания и се оказа, че е от черния дроб...
Ох и аз съм така , утре пускам изследвания черен дроб направо си умирам от страх пиши при теб как са се развили нещата какво ти казаха лекарите Ще съм ти мн благодарна за всякаква информация.
Еми бяха завишени нормите на черния дроб, просто продължиха да ме следят по-стриктно...,нищо не са ми предписвали...,не е толкова страшно това успокой се. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 11
  • Мнения: 141
И аз съм със сърбежи - започнаха от края на 3-ти месец... При първата бременност нямах. Сега обаче не мога да спя и аз - имам по краката, корема, даже и по гърба. АГ ми предписа да си взема душ гел на Биодерма за суха кожа + кремче за атопичен дерматит. Има ефект на по-леките обриви, но имам и по-сериозни, за които ходих при дерматолог.. Даде ми някакво мазило с цинк. За 2-3 дни бях добре, но сега пак е същото... чеша се и това е.. не смея да се намажа с кортикостероид. От него минава веднага. Ще трябва да потърпя още 5 месеца.. Казват, че след раждането минава всичко.

# 12
  • Мнения: 17
И аз съм със сърбежи - започнаха от края на 3-ти месец... При първата бременност нямах. Сега обаче не мога да спя и аз - имам по краката, корема, даже и по гърба. АГ ми предписа да си взема душ гел на Биодерма за суха кожа + кремче за атопичен дерматит. Има ефект на по-леките обриви, но имам и по-сериозни, за които ходих при дерматолог.. Даде ми някакво мазило с цинк. За 2-3 дни бях добре, но сега пак е същото... чеша се и това е.. не смея да се намажа с кортикостероид. От него минава веднага. Ще трябва да потърпя още 5 месеца.. Казват, че след раждането минава всичко.


Да и моите си продължават,правиха ми изследвания на черния дроб ,всичко е наред.С други бъдещи мами си говоря ,кожата е много чувствителна явно по време на бременността ,но и аз трудно заспивам Sad

# 13
  • Мнения: 453
Имах и аз подобен проблем в края на 8-мия месец, сърбежи по крака, ръце, стомах. Лекарката ми не намери причината, след различни изследвания и препоръча вани със сода за хляб (действието се развиваше в САЩ). Еми, помогнаха!  Peace

# 14
  • Мнения: 5
Мене ме сърбяха дланите на ръцете, пуснаха ми въпросните изследвания и се оказа, че е от черния дроб...
Здравей,и аз имам такъв проблем,вчера бях на 4д на частно и казах на доктора за сърбежите защото този който ми следи бремеността не ми обърна внимание а аз съм със близнаци.Подуват ми се ръцете,сърбят ме дланите,ходилата,цялото тяло,пусна ми за черен дроб но на резултатите не разбирам кое за какво се отнася,вие знаете ли как се изписва на резултатите от лабораторията/

Общи условия

Активация на акаунт