Холестаза при бременност

  • 1 311
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, има ли мами раждали с холестаза през бременността? Тъй като изследванията ми показват холестаза, много моля да ми споделите в коя седмица сте родили, лекували ли са ви от това и дали бебчетата ви са здрави след раждането. Притеснена съм и затова наистина моля за отговор. Добавям и че преди няколко дни лежах в болница за задържане на плода в 32гс. Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 125
Аз развих холестаза по време на бременност - неофициално потвърдена, тъй като в България, доколкото разбрах, няма тест конкретно за това.
Бруталните сърбежи започнаха в 28 г.с. и реално се потвърди холестазата, защото спираха като започвах хапчета и пак почваха, ако ги спра. Не се сещам точното име на лекарството, помня, че започваше с У и май стандартно него изписват.
Родих точно в 37 г.с. с планово секцио. Не съм имала никакви проблеми - нито аз, нито бебето. Беше доносено, не е било в кувиоз, антибиотик и т.н. Минах кортикостероидна терапия преди това за няколко дни.
Знам колко е стресиращо, особено като няма почти никаква информация по темата, но вярвам, че и при теб всичко ще е наред. Simple Smile Проследявана добре една такава бременност може да е напълно успешна. Успех и ако имаш други въпроси съм на линия.

# 2
  • Мнения: 80
Здравейте, с какви изследвания ви потвърдиха холестаза и освен сърбеж имахте ли обрив, който го предшества? Аз имам сърбеж по корема и дланите, но ми се появяват ситни пъпчици, пускаха ми изследвания АСАТ, АЛАТ, Гама Gt, билирубин-общ и директен, креатинин, но всичко е в норма, аз съм 35г.с и 3 дни.

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм с едно раждане като развих Холестаза още в началото към 14 седмица, не живея в БГ и тук доста сериозно гледаха на нещата, като цяло не е опасно за майката, но е опасно за плода. Пих хапчета (Урсокол) през цялата бременност като потулиха симптомите на сърбеж и успях да изкарам до 38 седмица като ми предизвикаха раждането, поради страх да не се влошат нещата. В момента съм бременна втори път и отново развих Холестаза още в 8 седмица, вече започнах прием на хапчетата но сърбежът е неописуем все още. Всичко това е доказано с кръвни тестове. Сърбежът не е шега работа, болестта също, има доста проучвания и групи във фейсбук, по-конкретно ако някой се интересува “ICP Support”, но е на английски всичко. В България също ходих на лекар когато бяхме за почивка, там потвърдиха за усложнението и ми изписаха Трансметил, който всъщност не съм пила, и мисля че е сходно на Урсокол. Важно е да се образоват българските лекари за тези немаловажни усложнения, защото вече имам доста познати пострадали от това нещо, като им казват че сърбежа е нормален по време на бременност. Не, не е , особено в такъв интензитет. Слава Богу имам едно чудесно 2 годишно момче, и надявам се скоро живот и здраве да има същия завършек ♥

Общи условия

Активация на акаунт