ЯМР, раждане, кърмене

  • 2 295
  • 6
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Налага ми се да направя ЯМР възможно най-скоро, само че не съм наясно колко време след раждането (секцио) може да се случи това? Също така ме интересува и как стои въпросът с кърменето? Четох, че ако се слага контрастно в-во е нужна пауза от 24ч, в които детето не бива да суче. Това така ли е?
И още нещо - къде е най-добрият ЯМР в София?
Благодаря предварително. Става дума за съмнения за МС  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 679
мога само да ти кажа мъжът ми къде ходи и мисля е един от най-добрите-в двора на Трета градска болница!За контрастното вещество и времето след раждане- най-добре питай лаборантите към ЯМР по телефона.
От все сърце ти желая едно сполучлво и леко раждане и здраво и хубаво бебе!
Ако искаш се консултирай и във форума на МС общество

# 2
  • Мнения: 2 222
amanita, не съм запозната колко време не трябва да се кърми заради контрастното вещество. Самият ЯМР мисля го водят безвреден.

Иска ми се обаче да те успокоя поне малко. Преди година и половина и мен ме изпратиха на ЯМР със съмнения за същата диагноза. Представям си колко се тревожиш сега. При мен се оказа, че ми няма нищо. Силно се надявам и при теб да е така  Peace Ако искаш, пиши ми на лични за какви симптоми става дума при теб.  Hug

# 3
  • Видин
  • Мнения: 159

 Аманита аз съм си правила два пъти досега ЯМР, като втория път беше 7 месеца след раждането. За контраста знам че след като ти го поставят трбва да приемаш след това повече течности за да може организма да го изхвърли побързо. За кърменето не мога да ти кажа тъй като аз съм с микроаденом и ми беше забранено да кърмя. Аз съм доволна от този който е във ВМА, там правих втория път. На мен ми е правен на главата като във ЯМР във ВМА само главата ти е вътре, тялото навън и чуваш музика. Първия го правих в ИСУЛ там ме вкараха цялата вътре. Пробвай да си вземеш направление от касата, така ще си платиш само контраста. Надявам се да съм ти била полезна.

# 4
  • Мнения: 3 845
Аманита, правила съм няколко пъти ЯМР на главата. Най-добрите апарати са в Токуда, Правителствена и ВМА. Ако избереш някое от трите места, няма да сбъркаш.  Peace Но мисля, че ще е наложително да се постави контраст, който за ЯМР струва около 190 лв. и не се поема от касата. Ако не успееш да си вземеш направление за самото изследване, цената в Токуда е най-ниска (250 лв.) и най-скъпо в Правителствена (450 лв.). Относно раждането - на наша близка й се наложи спешен ЯМР седмица след раждането и нямаше проблем, но за кърменето трябва да се консултираш с лекарите, които ще проведат изследването. А самото изследване е малко неприятно, защото трябва да лежиш неподвижно в тръба, но пък ти дават слушалки и ти пускат музика и времето минава.
От цялото си сърце ти желая резултатът да е отрицателен!  Hug

# 5
  • Мнения: 145
Здравей , искрено се надявам да не е МС , а относно контраста той се изчиства от организма за 24 часа и в организма след това не остават никакви следи от него .
Аз съм със МС ако имаш въпроси за нещо пиши ми на лични  Peace

# 6
  • Мнения: 170
Здравейте,
Пиша с надежда,че Аманита или друга запозната мама ще се включи.
Преди 3 години направих ЯМР и се оказах с микроаденом 4.5 мм ,след  година забременях,родих нормално и въпреки аденома,реших да кърмя.Кърмя вече година и шест месеца,но напоследък имам оплаквания и явно е наложително да направя контролно ЯМР.
Но ако не кърмя 24 часа,може би ще стигнем до отбиване,тъй като е много привързана.Наистина ли е толкова голяма паузата?

Общи условия

Активация на акаунт