Домашни любимци за заети хора и малки жилища

  • 22 871
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 531
ако няма кой да го извежда наобяд - не става за куче.
имала съм японски хинчета, умни са много, едното беше малко по-лудичко, но с обич се получиха нещата Heart Eyes мисля, че хинове и пекинези са готини породи. само че си трябва разходка 3 пъти, може за 5-10 мин, но трябва.
сега си взе майка мини йоркширкски териер.......... много лудо кученце, ама лудо, лудичко, панта голяма, вече е на към 8м уж Crazy пишка навсякъде, хиляда пъти му е повтаряно да не си яде храна на леглото ни, а той предпочита да не я яде от земята и да е гладен Crazy пост яде разни боклуци от земята на разходка Crazy
на котки хич не съм фен, ако и ти не си - не си взимай Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 255
Малко off ... mili,статията ти  е шедьовър тотален,харесвам такова чувство за хумор Heart Eyes,иначе по темата в 48 кв.м гледам две кучета,едното е бебе,ама от малко е масивно-на 3 м. е 20 кг Flutter.Мнението ми по темата е ,че който има желание,намира начин,с тях се чувствам щастлива,но не мога да отрека ,че детето ми е голямо и почти цялото свободно време ми е за сладурките Flutter

# 47
  • Мнения: 6
Рибки не искат много грижа.

# 48
  • Мнения: 0
Преди в Хаджи Димитър на пазарчето се продаваха кучета всеки четвъртък рано сутрин. Ако не държиш да е от оторизиран развъдник, то това е мястото, тъй като животните са породисти, а цените да далеч по-ниски от 1200 лв.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 958
Преди в Хаджи Димитър на пазарчето се продаваха кучета всеки четвъртък рано сутрин. Ако не държиш да е от оторизиран развъдник, то това е мястото, тъй като животните са породисти, а цените да далеч по-ниски от 1200 лв.
ХАхахахахаа, няма как да са породисти и да не са от оторизиран развъдник! В повечето случаи взимайки си такова куче не знаеш в какво ще се превърне и на какво ще прилича на 1 годинка. За тези кучета въобще не можете да сте сигурни, нито за характер, нито за външни белези. Има безброй теми в животинските форуми "Каква порода е моето куче?". Купува си човека лабрадор и получава нещо много различно. Целта на развъдниците е да запазят характеристиките на дадена порода и да я подобряват в следващите поколения. Кучетата, които се продават по магазините и пазарите в повечето случаи са грешки на избягали разгонени женски, които се прибират с наследство.


Всичко това не означава, че тези кучета не са страхотни и умни, просто нямате гаранция какво ще излезе накрая.
Сега, ако трябваше да си избирам куче щях да си взема някое малко от улицата или приютите. Кучетата от развъдници са и за хора, които ги водят на изложби и искат да имат поколение, което отговаря на стандартите. Куче от добър развъдник дава гаранция и за здравословното състояние на родителите и поколения назад. Повечето породи, за да имат поколение е необходимо да преминат серия от изследвания, които намаляват шанса в поколението да се родят кученца, които имат сериозни здравословни проблеми. Преди години няколко развъдника за лабрадори пръснаха безкрай кученца с тазобедрени луксации, а също така и глухи кучета. Ако се взима куче от развъдник, по-добре да е проверен и сигурен, за да не гледате после сакато куче, което ще страда, а на вас няма да ви е в никакъв случай по-леко.

# 50
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А задължително ли е да има поколение.  newsm78
Моя котарак не ходи по изложби, кастриран е, поколение няма и няма да има...

# 51
  • София
  • Мнения: 194
А защо не помислите за птичка?
Ние имаме канар - жълт , страхотен, много хубаво пее.

с нас е вече 7 години ( всички казват че живеели по 4-5 , но.... ето вече 7 години е с нас.
в началото ние го гледахме, а после постепенно остана само на сина ни.
Между другото - познава всеки един от нас и усеща непознатите хора в къщи - когато имаме гости и много интересно им се "кара"

първите години го гледахме в клетката , затворен, но детето каза че така не бива и сега е отворен.
лети из стаята на детето, но вечер си спи в клетката.
много се привързаха - ходи му по учебниците докато учи Simple Smile

http://mmiteva.snimka.bg/animals/kanarche.576923.all

http://media.snimka.bg/8220/022694921.jpg?r=0

# 52
  • Мнения: 15 379
little stranger, много ви е симпатично птиченцето Heart Eyes.
Само не ми казвай, че сте избрали различно име от Лимончо Grinning.
При това наситено лимоново оперение, няма как да носи друго име.
Дано още много дълго време да е с вас!

И аз съм мислила за птиче. Но котарака ще му види сметката и не става Confused.

# 53
  • Мнения: 63
Джуджанка е абсолютно права. Само мога да допълня, че освен че не се знае какво куче ще порастне, вероятността да си вземете болно куче е огромна. Ще хвърлите една камара пари да го лекувате, и накрая пак може да умре и да страдате цялото семейство.
Това, което мога да ви препоръчам аз, е да станете приемно семейство на куче в беда. В момента при мен е вече дванадесетото куче на което помагам по този начин. Ето тук можете да видите по-подробно за какво иде реч http://arsofia.com/bg/uchastvai Вземаш куче от приют, докато Animal Rescue Sofia му търсят дом. Ако пък искате можете и да вземте за пробен период, за да се проверите вие самите дали сте способни да гледате куче. Ако прецените, че си пасвате с кучето подписвате договор за осиновяване, ако ли не, връщате кучето в приюта.Освен това горещо препоръчвам да опитае с отраснало куче. Няма да гризе, няма да стане толкова бавно с хигиенните навици...изобщо много грижи отпадат.
Ако пък много държите да е "марково", има много породисти кучета, които по една или друга причина си търсят нов дом.
Същото с приемният дом, можете да направите и с коте:)

# 54
  • София
  • Мнения: 194
little stranger, много ви е симпатично птиченцето Heart Eyes.
Само не ми казвай, че сте избрали различно име от Лимончо Grinning.
При това наситено лимоново оперение, няма как да носи друго име.
Дано още много дълго време да е с вас!

И аз съм мислила за птиче. Но котарака ще му види сметката и не става Confused.


Sourcherry , Simple Smile благодаря за хубавите думи.
за съжаление не е Лимончо - а Чочко Simple Smile сина ни така си реши.
наистина и аз исках коте, даже имахме известно време едно малко сиво , рошаво , улично коте. Но се оказа малко лошичко - едно на ръка, че през деня, докато ни нямаше обръщаше къщата с главата надолу - всички покривки ( и съответно това което е върху тях) беше на земята, завивките на леглата и килима на земята бяха навити на руло  #Crazy
Но най големия проблем беше , че започна без причина да напада и то по лицето, очите... веднъж дваж мен и веднъж детето.
След което си подписа командировъчното за къщата на родителите ми в едно село...   

искахме друг домашен любимец и решихме птичка, отказахме се от папагал, защото много крещят... а Канарчето пее страхотно... е вярно че започва както се пее в една песен по първи петли , но с това се свиква . Сега само се чудя как ще реагираме всички като умре, не че искам  Praynig но знам че времето няма да ни прости...

# 55
  • Мнения: 4 480
!!!!Bнимавайте,болни животни се продават и в зоомагазините!Знам го от нашия ветеринар.
!!!!Отдавна беше и съм забравила,но на кучето като малко му давахме някакви специални хапчета срещу рахит.Нещо от типа на витамини,но не помня добре.
Каквото и да решите,от където и да го вземете посещението при ветеринаря е повече от препоръчително.

# 56
  • Мнения: 2 132
Аз предлагам да си вземете индийска пръчица Simple Smile Мисля, че така се казват. Едни такива като изсъхнало клонче. Грижите за тях мисля, че са минимални.

# 57
  • Мнения: 1 312
Аз предлагам да си вземете индийска пръчица Simple Smile Мисля, че така се казват. Едни такива като изсъхнало клонче. Грижите за тях мисля, че са минимални.
Пък аз предлагам да си отчекнат отнякъде една пръчица-ефекта е същият, пък е и безплатно Laughing

# 58
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Аз предлагам да си вземете индийска пръчица Simple Smile Мисля, че така се казват. Едни такива като изсъхнало клонче. Грижите за тях мисля, че са минимални.
Пък аз предлагам да си отчекнат отнякъде една пръчица-ефекта е същият, пък е и безплатно Laughing

Съжалявам, че си е чист спам, ама умрЕх от смях  Joy

# 59
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Кучето изисква доста грижи. Аз имам болонка / не е чиста порода/. Вече е на 13г. сама не може да седи. Вие нон стоп , дори не преграква  Shocked Преди това имах друга болонка. Много са красиви , умни , но и много отмъстителни. Няма да ти казвам колко неща изядоха в къщи . В момента майка ми гледа кучето понеже ние сме на работа. Кучето дори и малко си иска поне 3 пъти да се разходи на вън.

Общи условия

Активация на акаунт