Мнения за ЕРА България

  • 17 518
  • 16
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте,
предстои ни да изберем агенция, с която да сключим ексклузивен договор за продажба на наш имот. Имаме познати в ЕРА България, които разбира се искат да ни убедят да сключим договор. Но! Всичко, което успявам да намеря като информация, е крайно негативно.
Затова моля и тук, ако някой има лични впечатления, без значение от коя страна на сделката, да сподели.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 089
Здравейте,
предстои ни да изберем агенция, с която да сключим ексклузивен договор за продажба на наш имот. Имаме познати в ЕРА България, които разбира се искат да ни убедят да сключим договор. Но! Всичко, което успявам да намеря като информация, е крайно негативно.
Затова моля и тук, ако някой има лични впечатления, без значение от коя страна на сделката, да сподели.
Благодаря!
Изобщо не разбирам, защо трябва да сключвате ексклузивен договор.
Вървете и по другите агенции, вижте им условията Peace

Аз често казано за първи път ги чувам. През последните 2-3 години продадохме и купихме над 10 имота, брокерката ни е чук. От известна агенция е, няма да казвам имена.

# 2
  • Canada
  • Мнения: 649
Защото не искаме имотът да бъде предлаган от всички и заминаваме за чужбина. Няма кой от нас да се занимава самостоятелно.

# 3
  • Мнения: 412
Много говорят, а работа не вършат.

# 4
  • Canada
  • Мнения: 649
Благодаря! Те май повечето са така. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 148
АЗ есента на 2013г. купих жилище от ЕРА-офис Младост.Доволна съм,добре си свършиха работата,но по скоро е до брокер.Първоначално ме пое една мисля,че Катя се казваше,еми ще ме прощава,ама хабер си няма,даже имах чувството,че се обучаваше,много неадекватна ми се видя.После ни пое нейна колежка(Даниела Ранчова) и там вече нямам забележка.

# 6
  • Мнения: 1
Искам да изкажа моето негативно мнение за Ера - Бургас. Много некоректни. Първо ти взимат пари за да си сигурен, че апартамента, които искаш да закупиш е капариран, а след това го продават на друг, уж който веднага щял да го плати. Пълни мошеници!!!!!!!! Не се доверявайте на тези тъй наречени брокери и мениджъри. Пълни профани и лъжци. Не си губете времето и нервите с тази некоректна фирма!!!!!
Радвам се, че и други хора са споделили своето отрицателно мнение, но не съм го прочела за най-голямо съжаление. НИКОГА НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ТАЗИ АГЕНЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ ЕРА - БУРГАС!!! Н И К О Г А   ЕЕЕЕЕРРРРРРРРААААА- Н И К О Г А!!!!!!!!

# 7
  • Мнения: 1
Ще Ви разкажа и моята история с тия "агенти". Като човек от бизнеса си публикувах обявата като частно лице защото ми писна от т.н. агенти. На същия ден получих обаждане от Ера, че имат готов клиент и искат да предложат имота. Аз им казах ок - комисионна от купувача. Те бяха съгласни. НО за да дойдат на оглед трябвало да мина през някой офис да подпиша договор, че няма да им открадна клиента. Отидох и след 30 мин. сваляне на звезди поисках да видя договора, който така старателно отбягваха. Отказаха ми да го взема с мен за да го провери адвокатът ми. Взех го и го прочетох на място и добре, че съм наясно с нещата. Една от точките гласеше, че с подписването на договора аз вече реално не мога да си продам собствения имот сам или с друг агент без да им платя комисионна 3%. А се бяхме разбрали, че съм частно лице и т.н. и реално не бях човека, който им търси услугите. Те сами звънят на всички частни обяви с "готов клиент"и хората се лъжат и подписват тези договори. И после оп дължиш 3% Пълни мошеници.
Оказа се, че и клиент реално нямат. Просто се опитаха да ме измамят.
Работят реално само за да си изкарат комисионната и по никакъв начин не помагат на клиентите си.

# 8
  • Мнения: 5 903
Чрез Ера продадох апартамент и съм с изключително добри впечатления от тях. Аз съм твърдо за ексклузивно подписан договор. Имах късмет, че брокерът от Ера беше изключително почтен, нещо което рядко се среща в този бранш.

# 9
  • Мнения: X
Впечатление от Ера-район Младост, в София-отвратително! Таакива лъжи и манипулации от страна на брокерката, че я разкарах веднага. Но това все пак, беше преди 5 години, може да са се променили нещата.

# 10
  • Мнения: 218
Аз също имам неприятен спомен с тях. В ролята на купувач бях. Първоначално създават впечатление на големи професионалисти, но всъщност са много некоректни - изнудват те да подписваш договор с тях, за да организираш оглед на предлаган от тях имот. Ако имаш интерес към имота - изисват 1000 е капаро, както и за всяка допълнителна информация по имота. Казахме им, че имаме сериозен интерес към конкретен имот - отговорът им беше, че има оше 3-ма кандидат  купувачи. След като отказахме да участваме в очевидно наддаване за този имот, но помолихме да ни се обадят, ако сделката не се осъществи - ни вест ни кост от тях. След ден два - видях същата обява в друга агенция, а ЕРА ме увещаваха, че имат ексклузивитет. Изобщо много горчив вкус, не бих я препоръчала на никого!

# 11
  • Мнения: 4 397
Защото не искаме имотът да бъде предлаган от всички и заминаваме за чужбина. Няма кой от нас да се занимава самостоятелно.
Както казаха до брокер е....на всякъде ...и също няма гаранция че свестен няма да се изложи.
По-разумен вариант при изложените обстоятелства аз на ваше място бих :
-упълномощила доверен човек (майка,брат сестра..) да ми движи нещата и да ме представлява
-бих отложила заминаването или продажбата за да си наглеждам нещата лично
В момента на пазара в столицата сме много купувачи и малко свестни имоти ,които държат ужасно високи цени,та ако ви е читав имота и наистина сте мотивирани за продажба ,клиенти няма да ви липсват.

 

# 12
  • Мнения: 5 903
Наистина, късмет е да попаднеш на почтен брокер, но от собствен опит казвам, че е ужасно трудно сам да продаваш имота си. Звънят ти от всякъде и ти бягаш като луд да отключваш и заключваш. Наблюдаваш да не снимат без разрешение, а какви лешояди са брокерите... не е истина. В един момент разбираш, че по-добре една фирма да ти го предлага ексклузивно, отколкото постоянно да дебнеш кой къде  е качил имота ти и каква произволна цена е сложил. А и започнат ли да го публикуват много фирми, имотът става парцал. В един момент купувачите започват да се питат, какво не му е на ред, че от толкова време се развява навсякъде и не се продава.

# 13
  • Мнения: 4 397
Много купувачи са заети хора с много ангажименти и поради тази причина наемат брокер ,който да им търси  желания имот.
Проблема с ексклузивните представители е ,че НЕ работят с колеги.Т.е. чакат купувача да  ги потърси за да му вземат и на него комисионна.
От това следват две неудобства за собственика който продава:
1,сделката може да се проточи наистина много във времето,защото ексклузивния им брокер-представител няма стимул да се откаже от втората комисионна от клиента и често отклонява интереса на  колеги водещи клиент,а те пък от своя страна нямат причина да уведомяват клиента си за такива оферти в които няма нищо за тях.Нещо като яйцето и кокошката,но продавача е принудена да чака.
2,Ако се появи клиент като частно лице разбира се ще иска сигурност срещу парите си и няма да се довери на вашия ексклузивен брокер,а ще се обърне към юридически консултант и поне консултант по конструкцията (строителен инженер) защото няма да се довери на предлаганите от вашия брокер ''безплатно''.Това оскъпява покупката и не рядко за да се вмести в определен бюджет се налага вие като продавач да свалите част от исканата сума и ви ощетява.
Не казвам да се представлявате сами,а да внимавате повече каква свобода декларирате на брокера си и да го наглеждате.Защото в този бизнес всичко е позволено.

# 14
  • Мнения: 3
Това, което твърдите не е вярно и е видно, че или не сте запознат с пазара на недвижими имоти или сте работили с пълни аматьори. Екзклузивния договор не ограничава клиента, при ексклузивен договор вие ангажирате брокера си с много задължения, които ако той не спазва можете да развалите договора. Другото, което правите с този екзклузивен договор е че мотивирате брокера да работи много по-усилено по продажбата на имота, защото знае за какво харчи средства и време. Когато получим екзклузивен договор, ние се опитваме всячески да го продадем и работим ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С КОЛЕГИ. Ако разгледате обявите в имот.бг , ще видите че има много агенции, които рекламират имота и пише - САМО ЗА ЧАСТНИ ЛИЦА И ДИРЕКТНИ КЛИЕНТИ, това е така защото брокера, който предлага тази оферта, няма нито договор, нито продавачът ще му плати комисионна и за това той иска да вземе поне от директен купувач. ТОЕСТ когато брокера не получава комисионна и не е ангажиран с договор, той започва да търси комисион от купувачите. Ако имате повече въпроси, намерете ме в фейсбук - Dimitar Kalaydzhiev.


Много купувачи са заети хора с много ангажименти и поради тази причина наемат брокер ,който да им търси  желания имот.
Проблема с ексклузивните представители е ,че НЕ работят с колеги.Т.е. чакат купувача да  ги потърси за да му вземат и на него комисионна.
От това следват две неудобства за собственика който продава:
1,сделката може да се проточи наистина много във времето,защото ексклузивния им брокер-представител няма стимул да се откаже от втората комисионна от клиента и често отклонява интереса на  колеги водещи клиент,а те пък от своя страна нямат причина да уведомяват клиента си за такива оферти в които няма нищо за тях.Нещо като яйцето и кокошката,но продавача е принудена да чака.
2,Ако се появи клиент като частно лице разбира се ще иска сигурност срещу парите си и няма да се довери на вашия ексклузивен брокер,а ще се обърне към юридически консултант и поне консултант по конструкцията (строителен инженер) защото няма да се довери на предлаганите от вашия брокер ''безплатно''.Това оскъпява покупката и не рядко за да се вмести в определен бюджет се налага вие като продавач да свалите част от исканата сума и ви ощетява.
Не казвам да се представлявате сами,а да внимавате повече каква свобода декларирате на брокера си и да го наглеждате.Защото в този бизнес всичко е позволено.

Общи условия

Активация на акаунт