Отговори
# 45
  • Мнения: 10
Ани, какво ще купуваш от козметиката на Себамед, дай инфо, че и аз натам съм се насочила - сапунче, олио, шампоан, кремче за дупе (може би ще ползвам Судокрем)... друго необходимо на първо време?!

delilah_qk, направлението май ЛЛ го изкава, с такива впечатления останах от разискванията в миналата тема.  Но най-добре си питай твоя ЛЛ.

# 46
  • Мнения: 10
Абе момичета забравих да ви питам.Всички събирате багажа за болницата , а аз идея нямам какво трябва да нося със себе си.Всичко на всичко съм приготвила една ношница и един халат.Моля ако някоя от БУргаските мами ще ражда в Дева Мария и знае какво се иска нека да ми пише , че никъде не намерих инфо в тяхната страница.Пише че дават много неща, ама все пак  Thinking  Чесно казано ще ми се аз да си занеса някой неща и за мен и за бебо.Моля ви полагайте. Освен това имам и един друг въпрос.Става въпрос за отпуската която се дава на татко по закон.Някой знае ли колко дни е и кой може да ни даде инфо?Счетоводителката на фирмата или някой друг?А и искам да ви споделя за едно намаление от което смятам да се възползвам :
http://family-bg.com/prX_5449.htm; http://family-bg.com/prX_2697.htm; а от тук не знам кои биберони да поръчам http://family-bg.com/catX_44_119_130_223.htm Смятам да поръчам 2 малки и 2 големи шишета.Достатъчни ли ще са като за начало? Братовчедка ми живее в Англия и имам моченце на 5,5 месеца и ми каза че ще ми потърси като нейния комплект на томитипи който има всичко включително и помпа за кърма и всички други екстри.дайте съвет какво да правя, защото смятам да поръчвам а не знам по колко от кое.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 237
Цял ден си мисля като се появи Ани с каква ли торта ще "избухне" този път, но връщайки се минахме да си купя-да съм подготвена:) Но пък тя се смили Simple Smile
По повод списъците-ние си нямаме обувки, а тези малки кърпи 15-15 за какво ги ползвате? Само за дупетата??
Никога не пълня пералня догоре, имам чувство ,че ако е Фул няма да изплакне добре-случвало се е. Въпреки че пише, че е с авт.везна и дозирала водата. Но съм вадила дрехи с черти от праха,вече не.
Аз бяха пак на очен, още 1 диоптър отгоре,затвърдиха операцията.
Джули-моля за упойката да споделиш.
Честит рожден ден и на Надиту!!!
Направлението за раждане ми даде лекарката,която води ЖЗ. И то преди седмица. Помоли да го нося,ако не родя, за да вписва ррезултатите от прегледите.
Бо и Ели са уникални, да са живи и здрави. Маминка, искам да видя и Ники:)

# 48
  • Мнения: 288
На мен болничния ми започна на 26 февруари, което беше в Събота. Казаха ми да отида в понеделник да си го взема. Направлението за хоспитализация ще ми го дадат в началото на 10 месец /лунарен де  Laughing/ пак от гинеколога. Незанам обаче защо се притеснявате за това направление като раждането в БГ е абсолютно безплатно и могат и по спешност да ви приемат без направление. Т.е. ако тръгнете да раждате по-рано НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ВИ ВЪРНЕ.

P.S. Елица е много сладка. Толкова е мъничка. Искам вече и аззззззз пък. И как само се гушат като са новородени. Имах един хамстер, който много обичаше да го гушна на гърдите си и да заспи и умирах от кеф, а представям си собственото ми бебе.

# 49
  • Мнения: 10
Те и да искат да ме върнат, няма да мръдна от там  Joy ще родя пред болницата, ако трябва  Party

# 50
  • Мнения: 0
Момичета честит празник и от мен. Пожелавам на всички ЖЗ скоро да гушкаме по едно здраво бебче. Не искам да развалям празника, но искам да споделя с вас притесненията си. Днеска си правих кръвна картина- хемоглобина ми е паднал на 109 и СУЕ/ утайка/ 62 и след като се обадих на доктора той започна да се вайка и утре пак ме вика. Много съм притеснена, през цялата бременност все нещо ми има, а сега и тази утайка, което не знам какво означава. Моля, Ви ако някой знае с какво може да е свързана нека сподели. Аз утре ще разбера но дотогава ще полудея.
Относни питането за отпуск на бащата: чл. 45 от КСО и чл. 163 от КТ според които на бащата се полагат 15 дни от датата на изписване от родилния дом. Издава се болничен от ЛЛ и обещетението се изплаща от НОИ, така че работодателят по никакъв начин не е ощитен. Обещетението се заплаща като майчинство 90 % от брутото, но не повече от нетото. Т.Е това е един вид болничен, а не отпуска. Така че майчета мисля че е време повече бащи да се възползват от него, а не да си взимат платена отпуска.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 237
За СебаМед-не съм Ани, ама да си кажа и аз. Те нямат продукт 2 в 1, за тяло и коса, освен миещото блокче. Но пък не искам продукт за коса и друг за тяло. Ще помисля по въпроса. Първия месец,ЖЗ, мисля да сме с олио,после с лосион или млякото. Имат "Бебе успокояващо масажно олио",което било предпазвало от подсичане. И кремче против обрив под пелените-да не дойде Судокрема силен, да си ги редувам. Мисля да взема и на А-Дерма шампоан-пяна против млечки корички,ползва се 15 дена и са доволни хората.

# 52
  • Мнения: 30 143
Не съм се похвалила още....вече си имаме креватче, като това по-долу, но цветът му е по-светъл (води се избелен дъб).



Много съм доволна, защото ми съвпада с цвета на другите мебели. Взехме и матраче, остава само да му сложа чаршафчетата и вече съм спокойна, че бебо ще има къде да спинка  Simple Smile

Успях и да си намеря ръчна помпа на Томи Типи (че нещо нямало внос и са поизчезнали от магазините). Чудя се дали ще ми е необходим уред за нагряване...нека мамите с опит споделят.
Май шишетата ми станаха доста (7 бр.), но те не се губят, все ще влезнат в употреба  Wink

# 53
  • Мнения: 43
Честит празник мили момичета   bouquet! Бъдете много щастливи, обичани, силни и майки на здрави бебчета !

# 54
  • Мнения: 1 593
запис и от мен чак на 4та страница   bouquet

Честито бебче на Маминка66 - да е жив и здрав и много да ви радва!

Честит празник на всички настоящи и бъдещи мами!   bouquet

# 55
  • Мнения: 348
Малък сладък Ники, стискаме палчета да бъдеш силен и здрав и да прескочиш с лекота всички затруднения.
Честит осми март на всички жени и женички   bouquet

# 56
  • Мнения: 790
Надиту - ЧРД, да си жива,здрава и много обичана,а април да гушкаш своето пухкаво бебче   bouquet
Маминка66- Дано всичко с Ники да е наред и бързо да надава килограмчета.
Мони - Бо е много сладък и бая е пораснал вече,дано каките скоро да свикнат с малкото си братче,сега може да ревнуват ама ще видиш после как ще го пазят от другите момичета  Mr. Green
Честит 8 март и на всички останали,пожелавам си скоро и ние да гушкаме сладките си бебешочета.
Ох и аз се притесних с тези дрехи,уж си мислих че са ми достатъчни ама то и за 1 пералня нямам.Е вярно че имам доста неща в мама и тя ще ми ги донесе другия месец- изпрани  и изгладени,ама все пак  newsm78
Момичета аз се колебая за бебешката козметика - Себамед или Мустела,вие на какво се спряхте?

# 57
  • Мнения: 77
Преди малко си получих книгата за двигателната активност на бебето на Доротея Панталеева. Има интересни съвети.
Относно дкументите за раждането, моята лекарка нищо не каза. На 22 ще видим, тогава съм на преглед, макар че чакам резултат от вагиналния секрет, та може и по-рано да отида. Дано не се налага обаче.
Джулиа- за 25 не съжалявай. Нашето момче е родено на Благовец и другите деца му се качват на главата, колкото и инат Овен да е, си е Душко Добродушков. Редовно си го разплакват детето.
За дрехите- купили сме по няколко неща, но не бързам за още, защото съм сигурна, че ще получим много като подарък, пък няма смисъл от много трупане на дрехи за новородено.

# 58
  • Мнения: 43
Честито бебче на Маминка66 и от мен  baby_neutral! Да радва всички в къщи, да наддава хубаво и бързо възстановяване на мама !!!

# 59
  • Мнения: 10
Natali, честито легло!

За Судокрем съм в чуденка, не мога да го разгадая дали е с превантивна мярка или се ползва всекидневно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт