Информация за INFACOL

  • 6 833
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Аз подкрепям избягването на лекарства... защото са изкуствено създадени и според мен допълнително убъркват реакциите на стомахчето... Аз давам на моето човече чай на Съни-Ямбол за бебешки колики ,вместо вода и съм изкключително доволна. Но всеки родител преценява, кое е най-доброто за детето му. Успех!

# 16
  • Мнения: 1 030
Аз подкрепям избягването на лекарства... защото са изкуствено създадени и според мен допълнително убъркват реакциите на стомахчето... Аз давам на моето човече чай на Съни-Ямбол за бебешки колики ,вместо вода и съм изкключително доволна. Но всеки родител преценява, кое е най-доброто за детето му. Успех!
А когато детето не пие вода или чай? Моете дете, например, така и не пропи вода или чай, докато беше кърмаче. Не че не съм опитвала да му давам, но изобщо не искаше.
Единственото средство, облекчаващо коликите, беше Инфакол. Но...оригиналният, английски Инфакол. Тогава друг нямаше, купуваше се само оригинален и то от интернет. Не съм имала проблеми, даже продължавам да купувам - при подуто коремче, стомашни спазми - много помага. Пробвах да купя от този, който се продава в нашите аптеки - ефектът не е същият, определено.
Не виждам какъв е проблемът да се купува от интернет, при положение че няма специални изисквания за съхранението му, съхранява се на стайна температура.
Български / холандски/ - повече няма да купя, ако ще и по 5 лв да го продават Naughty

# 17
  • Мнения: 5
Този инфакол, който се продава в аптеките не е същият като инфакола, купен от английска аптека! Така както и продуктите Нивея, купени от Германия, не са същите като тези, купени тук


Здравейте, мили дами!
Бих искала да ви уверя, че Infacol, който се продава в аптечната мрежа в България, се произвежда в същата фабрика, в която се произвежда и английският.  Компанията Forest Healthcare Холандия съдейства единствено за регистрацията на Infacol като медицинско изделие и е притежател на разрешението за регистрация, но не е ангажирана с производството. В тази връзка, няма разлика между английския и българския Infacol, с изключение на адаптираните на български език опаковка и листовка за пациента.
Ако въпреки всичко, според вас има разлика в състоянието на бебето, когато сте давали Infacol, закупен от Англия или Гърция, и този закупен от България, то това може да се дължи на различните обстоятелства (наличието на различни фактори, които всъщност са причина за появата на колики), влияещи в двата случая.
Също така, няма причина за притеснение, че бебето може да привикне към Infacol, тъй като той не се абсорбира от организма, а минава транзитно през стомашно-чревния тракт.

Поздрави,
Стефка Тодорова
Продуктов мениджър Infacol за България

# 18
  • Мнения: 42
И аз давам на малкия Инфакол (английския) и съм много доволна. Неговите колики по принцип не са много силни.За 3 месеца е плакал 3-4 пъти от коремче и то за не повече от 15-20 мин и това беше когато му давах Еспумизан.От както започнах да давам Инфакол всичко е ОК  Peace

# 19
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
galkalubov2, какъв хероин?? Имах предвид привикване на организма (не пристрастяване  Naughty ), което би довело до намаляване на действието на Инфакол. Примерно, ако пиеш много аналгини, спират да ти действат болкооуспокояващо на мигрената и вместо един, трябва да започнеш да пиеш по два.
А ако се притеснявате дали е същият Инфакол, като английския, защо не сравните съдържанието на БГ и английския? Тук в Канада продават английски, но е и по-скъп.

# 20
  • Мнения: 1 030
galkalubov2, какъв хероин?? Имах предвид привикване на организма (не пристрастяване  Naughty ), което би довело до намаляване на действието на Инфакол. Примерно, ако пиеш много аналгини, спират да ти действат болкооуспокояващо на мигрената и вместо един, трябва да започнеш да пиеш по два.
А ако се притеснявате дали е същият Инфакол, като английския, защо не сравните съдържанието на БГ и английския? Тук в Канада продават английски, но е и по-скъп.
Ако сравняваме съдържанието, то ще открием, че и останалите марки капки против колики, продавани в БГ съдържат симетикон - уж съставката е същата, а не действат еднакво..Така че, не си правете изводи по това кое какво съдържа - важно е качеството, оттам - и ефектът Peace

Общи условия

Активация на акаунт