сина ми го е страх от училището

  • 1 073
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
 Сина ми е на 10 г. От преди 2-3 седмици започна да казва,че го е страх да ходи на училище. Започва да го боли корема и му се повръща преди да тръгне. Говорихме защо е така, от какво го е страх и той все казва, че не знае от какво е така и не го е страх от нещо конкретно, но му е страшно там и не иска да ходи. Вчера говорих с класната. Жената е много разбрана, веднага реагира, но каза, че нищо особено не е видяла и дори се учуди. Направихме среща с педагогическия съветник на училището, пред нея сина ми беше видими неспокоен, хлипаше и казваше, че не му се идва на училище. Разказа пред нея, че преди време видял големи ученици да палят огън и посегнали с клечката към него и оттогава го било страх, но го било страх и от самото училище. Учудена бях, че на психоложката разказа това, а на нас -не.
Досега си седеше сам вкъщи, когато аз съм на работа, но сега взе да иска някой да стои с него и да не е сам.Притеснена съм.
Моля за съвети!

# 1
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Поговорете си с него. Отделете един ден в ,който да бъдете заедно и отидете някъде където му е приятно. Това би го предразположило да сподели какво ,го притеснява. Съветвам да си запише час и да ходи и при психоложката.Тя би дала насоки в който да се работи. Явно нещо се е случило и детето се притеснява да сподели. 

# 2
  • Мнения: 41 323
Нещо се е случило и детето се стеснява да сподели. Потърсете психолог, който знае как да го предразположи. Може да е било тормоз или заплаха от ученици, от учители или персонал, страх от слабо представяне и какво ли не. Има причина, но детето явно я крие.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И според мен детето крие причината. И аз съветвам посещение при психолог известно време.

# 4
  • Мнения: 12
Имате ли познати, които имат по-голям син в училището? Rolling Eyes

# 5
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 327
Имате ли познати, които имат по-голям син в училището? Rolling Eyes

И аз за това си мислех, и то не за да го защитава и пази, ами по-скоро с обещание за това да попита какво го притеснява и от какво да го пази, за да разберете проблема.

# 6
  • Мнения: 8 567
Страх го е от конкретното училище или по прицип от училището?
Ако позавате родители на деца от класа, защо не ги помолите да разберат от своите деца случило ли се е нещо необичайно.
Аз лично първо това щях да опитам.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да, трябва да се разбере причината-  да се разпитат деца от класа  е добра идея наистина. Peace

# 8
  • Мнения: 1 879
Да, трябва да се разбере причината-  да се разпитат деца от класа  е добра идея наистина. Peace

Да, но разпитването трябва да направи психолог - няма да ми е приятно, ако някой родител започне да разпитва моето дете и уж, за да помогне на своето, съвсем безхаберно и не нарочно набута в главата на моето някакви притеснения!

Иначе и аз като видях темата, си помислих за тормоз и направо насилие - момчетата са склонни да крият, че някой ги тормози, защото признанието за много от тях е знак, че са слабаци, защото не могат сами да се справят. Две приятелки през последните месеци споделиха, че момчетата им са започнали да не искат да ходят на училище и при разчоплянето на причините бяха стигнали точно до насилие - единият е третокласник, другият - шестокласник.

# 9
  • Мнения: 8 567
Белмекенска, имам предвид ти да попиташ детето си и да кажеш на майката,  каквото разбереш, не тя да разпитва твоето дете.

# 10
  • Мнения: 6 031
Имате ли познати, които имат по-голям син в училището? Rolling Eyes
Peace
По тази пътека може да се стигне също до истината.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Да, идея е да помоля някои от родителите на децата от класа да разпитат за нещо ... И аз имам чувство, че има нещо друго, освен огъня. Благодаря ви. Така ми е притеснено.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да да помолиш родители да поговорят с децата си. Нямах предвид ти да разговаряш с чуждите деца.

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Щом пред училищната психоложка е споделил за огъня, а пред теб - не, аз бих я помолила да продължи да се вижда и говори с детето.
Още повече, че тя има поглед и над останалите деца и ситуацията в училището като цяло. По - лесно ще бъде за нея тя да разбере какъв е проблемът, отколкото за съвсем страничен човек.
Бих уважила, доколкото е възможно, и желанието на детето да не стои само вкъщи. Очевидно има нещо, което го притеснява сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт