Математически турнири - 8

  • 45 634
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 195
Погледнах таблицата с класирането - с пълен брой точки на тази задача са 2 деца.

# 16
  • Мнения: 21 455
От любопитство - колко деца са решили задачата тогава?
Доколкото ми е известно,  само едно дете в страната има максимален брой точки - 21. Детето не е от София. Значи са поне две.

# 17
  • Мнения: 15
Дъщеря ми решава задачите от олимпиадата през 2006г, но не мога да открия критериите - може ли да ми помогнете?

# 18
  • София
  • Мнения: 195
Класирането, което имам е за РИО - София. Там на първо място са 4 деца с по 20 точки, две от тях са решили въпросната задача. за 7 точки.

# 19
  • Мнения: 21 455
Класирането, което имам е за РИО - София. Там на първо място са 4 деца с по 20 точки, две от тях са решили въпросната задача. за 7 точки.
Значи за страната са поне три.
Това пък, ако не е лош късмет... Какво толкова са намерили да им отнемат за една точка!

# 20
  • Мнения: 43
Аз със удовалствие реших задачката миналата година.Моят син не беше схванал идеята.Както и повечето деца.Но много ми хареса идеята на задачата! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте в новата тема.
Дидева,  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 740
По повод участието на първокласници в Кенгуруто, да ви споделя опит. Точно такова участие мотивира сина ми да се явява впоследствие на други състезания. Но много зависи доколко детето е подготвено да се справя с нестандартни задачи. Така че преценявайте според всяко дете, не се амбицирайте да се явява на всичко подред. Много по-важно е да запазят любопитството и желанието си да се занимават с математика, отколкото някакво класиране.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 673
По повод участието на първокласници в Кенгуруто, да ви споделя опит. Точно такова участие мотивира сина ми да се явява впоследствие на други състезания. Но много зависи доколко детето е подготвено да се справя с нестандартни задачи. Така че преценявайте според всяко дете, не се амбицирайте да се явява на всичко подред. Много по-важно е да запазят любопитството и желанието си да се занимават с математика, отколкото някакво класиране.
Аз също смятам така. Обясних на детето, че част от нещата ще са му може би сложни, че отива за да види какво е и се надявам да се забавлява. Той самият има желание и няма големи очаквания. Като комбинация е добре.  Wink Сега искам да видим в събота и неделя как ще му се видят и задачите и как ще се справи и ще преценим горе-долу и реалните му възможности.

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 465
Айде и аз в новата тема-точно за Олимпиадата!
Кабо Алма,както неведнъж съм казвала,добре,че в подготвителния модул на СМГ моето дете се срещна с твоето дете,та стана състезател:)))))
Иначе и аз намирам за мотивиращо/вече Laughing/участието е Кенгуру в крехка възраст.даже адски много ме е яд,че докато детето само не тръгна по състезания не знаех,че такива има...Въпрос на училище,вероятно newsm78....Или на родителска небрежност:)

# 25
  • Мнения: 939
Ранното участие е okay. Въпросът е дали първи клас не е прекалено рано. Но явно зависи от това какво мотивира конкретното дете и, естествено, какви са възможностите му.

За първолаците и Кенгуруто, обаче, нещата са по-специални. Там, ако не съм забравила, най-малката група е 2-3-4 клас (обща) и следователно едно първолаче ще се мъчи със задачи за 2, 3  и 4 клас. Убедена съм, че резултат над 10-15% от точките може да се постигне само ако първолакът е бил специално подготовен за този тип задачки-закачки. Самият резултат не е проблем, въпросът е детето как ще го възприеме.

Във втори клас нещата са по-различни - децата, които имат по-добро логическо мислене, могат да се справят с голям процент от задачите в Кенгуруто без предварителна подготовка и ако вземе, че им хареса и повярват в себе си, това може да ги запали по математиката (така, както стана с дъщеря ми).

Естествено, всичко е индивидуално.

# 26
  • Мнения: 229
Привет на всички!  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 1 654
Да се запиша  Hug
... с тревогата, че младежът се прибра тази вечер
с висока температура и остри болки в гърлото, до събота
трябва да направим чудеса, за да го приведем във форма  Ill
... девойката пък се класирала за областния кръг по география,
та на 19.03 ще е на училище, после на Кенгуру, после на олимпиада,
звучи ми като от два (три) стола на земята, пък ще видим  #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 3 484
А на мен ми се струва, че точно задачите от кенгуруто позволяват първолак да се яви в по-горната група.
Ние все още не можем да четем... та не знам дали и за великденското ще успеем... Май ще се готвим през лятото за догодина.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Първо искам да поздравя всички деца , взели участие в ЗМС 2011  Hug!
 Както и да са се справили , самият факт ,че са стигнали дотам е показателен за нивото им  Laughing.
 За Кенгуруто и за 1-ви клас -аз мисля да пусна моят първолак! Знам , че няма дя се справи с всичко , но опита е винаги в плюс  Wink! Детето има желание , а и състезанието ще се проведе в неговото училище. Батко му е питал и са казали , че няма проблем да се яви с 2-рокласниците  Laughing.
 Колкото до големият - той ще пропусне Кенгуруто! В 13.30 трябва да е на 2 кръг по география , и не смятам да го товаря излишно.
 Да не забравяме , че на 20.02 е втори кръг на националното състезание по математика за 7 клас  Peace!
 

Общи условия

Активация на акаунт