Математически турнири - 8

  • 45 644
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 37
Ребуса аз го реших точно за 2 минути с калкулатора вкъщи  Simple Smile И подметнах детето че е можело да се пробва да с деление като изхожда от резултата и така да нацели отговора.Аз така направих-но с калкулатор.Но то ми каза че не става така трябва да се правят изводи и т.н.Така че те си знаят децата.Тепърва ще се учат да разписват.

# 736
  • Мнения: 1 081
Някъде нови резултати от Кенгуруто?

# 737
  • Мнения: 864
Някъде нови резултати от Кенгуруто?
[/quОтново затишие. За София ако се очаква да излязат резултатите на сайта на РИО, той от сутринта е блокиран (или поне аз не го отварям). Силно се надявам утре по вечеря да изгреят вече с някакви резултати.

# 738
  • Мнения: 4 877
Аз ходих да видя работата на сина ми. Бяха страшно любезни в РИО-София. Той очакваше много висок резултат, а имаше 13 т. Имах леки притеснения относно краснописа, но направо ме зарадва  колко се е старал.
И за втора, и за трета задача отстрани са записали - "Обосновка?", т.е. затова са му отнели точки. Разговарях с инспектора по математика и тя ми обясни, че страшно е трудно да се обоснове решението на ребуса. На сина ми това са му любими задачи, решил е ребусът и затова се чудеше защо има отнети 4 точки.
Така че съм доволна от посещението си в РИО. И от детето съм доволна - старало се е. Simple Smile

Питах за ЕК. Първо ще изнесат резултатите в училищата, а след това ще публикуват на сайта на РИО списък с децата, получили над 50% на състезанието.

# 739
  • Мнения: 3
Имам  въпрос. Стигат ли 135 т.  за 6 клас и 130 за 7 клас на ЕК?

# 740
  • Мнения: 41 338
Имам  въпрос. Стигат ли 135 т.  за 6 клас и 130 за 7 клас на ЕК?

Не бих се намесвала, но много хора питат все това "Стигат ли толкова и толкова точки за националния кръг?" Защо е толкова важно? За разлика от Олимпиадата, първият кръг на Кенгуруто си е самостоятелно състезание с крайно класиране на национално ниво. Дават се награди и грамоти. Дори децата да не са класирани на призово място за страната, награди и грамоти се издават и във всеки град и даже по училища.

А вторият кръг, мисля, е някаква местна модификация за България, и сам по себе си е отделно състезание с различен формат и различни типове задачи. Там е много по-трудно и няма някаква по-ценна награда. Впрочем има - първенците ходят на летен лагер (международен), организиран от СМБ. И могат да си заведат другарче. Лагерите са много готини.

# 741
  • Мнения: X
Тъй като отново бързо успяхме да навъртим 50 страници, аз си позволих да пусна една
нова тема,
в която най-учтиво каня!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт