Математически турнири - 8

  • 45 662
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Европейско кенгуру 2011 - Велико Търново

НОМ - Плевен

НОМ - Пазарджик



Здравейте, нашият синковец е 1-ви за 2-ри клас в Габрово, но е с 75 т. Дали ще му стигнат за националния кръг на Европейско кенгуру?
По регламент на Национален кръг отиват второкласници със 90 и 85 точки. Ако обаче няма постигати такива резултати или са много малко на брой комисията може да допусне и деца с по-нисък резултат. Миналата година са се класирали и децата с 80 точки, а през 2007 и със 75.

Последна редакция: чт, 24 мар 2011, 14:57 от Анонимен

# 721
  • Русе
  • Мнения: 2 153
в РИО Русе явно изобщо не им пука какво се случва и не само с олимпиадата - така са си по принцип - нали са на държавно - могат и да не работят. Във всяко едно отношение са така - трябва да отидеш да ги притиснеш да им вдигнеш скандал за да се размърдат. няма оправия. как другите могат - и смб-то и цутнт изнасят резултатите най късно на третия ден и то ако са с описание и има много участници. но те не могат те са привилигировани и явно безкрайно мързеливи.
извинявам се за тона, но имам срещи от близък вид с тях.

# 722
  • Мнения: 413
Здравейте, нашият синковец е 1-ви за 2-ри клас в Габрово, но е с 75 т. Дали ще му стигнат за националния кръг на Европейско кенгуру?
Дидева е отговорила.  Hug Дали ще се явят на самото състезание - вече е преценка на родителите доколко са подготвени децата, защото темата е обща за 2-3-4 клас.

По-назад коментирахме с какъв процент преминават децата, но големият син ми обърна внимание, че процентите се изчисляват върху постигнатия максимален резултат в групата, а не върху максималния възможен.
Не знам дали го обясних ясно, затова ще дам пример с второкласниците:
Максималният възможен резултат за втори клас е 90 точки, но миналата година максималният постигнат е бил 85 точки и затова за национален са класирани деца с 85 и 80 точки, което е 90 и повече процента от постигнатия резултат. През 2009 година максималният постигнат резултат е бил 90 точки (това е и максималният възможен резултат за групата) и за национален са класирани деца с 90 и 85 точки, което е над 90% от постигнатия (в случая възможен) резултат.
До момента от излезлите резултати по градовете най-високият за втори клас е 85 точки, но чакаме София, където традициононо децата се представят най-добре.

Последна редакция: чт, 24 мар 2011, 14:08 от Душко Добродушков

# 723
  • Мнения: 494
Европейско кенгуру 2011 - Велико Търново
НОМ - Плевен

Здравейте, нашият синковец е 1-ви за 2-ри клас в Габрово, но е с 75 т. Дали ще му стигнат за националния кръг на Европейско кенгуру?
По регламент на Национален кръг отиват второкласници със 90 и 85 точки. Ако обаче няма постигати такива резултати или са много малко на брой комисията може да допусне и деца с по-нисък резултат. Миналата година са се класирали и децата с 80 точки, а през 2007 и със 75.


Както вече писа и Душко Добродушков, на Националния кръг второкасниците решават задачите на 3-4 клас. При нас се случи това миналата година и беше голям шок самото Национално. Страшно се беше шашнал, беше решил само една задача, и то случайно нацелен отговор, и излезе много разстроен и по-късно - ревящ. Тази година се чувства по-добре, още повече, че помни какво е било миналата година и, предполагам, иска да го "надвие".

# 724
  • Мнения: 864
Дидева, страшна си. От къде успяваш да ги изровиш всичките тези резултати, направо се чудя. 5-ти ден следя темата, и аз съм от нетърпеливите майки от София. Не че чакаме нещо кой знае какво, но все пак да си сверим часовниците къде сме спрямо останалите. Искам само да задам един тъп въпрос - какви са тези класирания по градове, като всъщност накрая се избират по десетина деца от всички градове за националното. Останалите, които са класирани до пето - шесто място в областното кенгуру какво получават - само удовлетворение от резултата си или........?

# 725
  • Мнения: 9
Видях те ли резултатите на 4 клас от ОМ има само две деца решили 3 задача цялата с тези зададчи се подиграха с децата ни така се беше шашнал че само като прочел условията и блокаж пълен дори като излезе плачеше защото било много трудно тези който са измислили задачите ще ги линчуваме

# 726
  • Мнения: 34
А къде е казано,че трябва да бъде лесно?

# 727
  • Мнения: 41 900
Видях те ли резултатите на 4 клас от ОМ има само две деца решили 3 задача цялата с тези зададчи се подиграха с децата ни така се беше шашнал че само като прочел условията и блокаж пълен дори като излезе плачеше защото било много трудно тези който са измислили задачите ще ги линчуваме


Точно такива трябва да бъдат задачите. Не е редно да се получават резултати като при 8 клас в София. Това е олимпиада, а не класно в училище.
 

# 728
  • Мнения: X
Точно такива трябва да бъдат задачите. Не е редно да се получават резултати като при 8 клас в София. Това е олимпиада, а не класно в училище.
Да беше само в София...
В Плевен от трима осмокласници, класирани на областен двама са с 21, а третият с 20 точки. До момента май няма град, в който да няма максимален резултат за осми клас или поне близък до него.

# 729
  • Мнения: 494
Видях те ли резултатите на 4 клас от ОМ има само две деца решили 3 задача цялата с тези зададчи се подиграха с децата ни така се беше шашнал че само като прочел условията и блокаж пълен дори като излезе плачеше защото било много трудно тези който са измислили задачите ще ги линчуваме

Това е Олимпиада!
Наблегнете на нещо друго. Например - на Българския език.

# 730
  • Мнения: 1 085
Споделям, че се очаква да са трудни и ТРЯБВА да са трудни задачите. Това си е сито, който иска и който може. Лошо е, че детето Ви се е разстроило, защото това може да го отдалечи от математиката, а не това е целта. Утешето си го, всички имат слаби моменти.

# 731
  • Мнения: 382
Искам само да задам един тъп въпрос - какви са тези класирания по градове, като всъщност накрая се избират по десетина деца от всички градове за националното. Останалите, които са класирани до пето - шесто място в областното кенгуру какво получават - само удовлетворение от резултата си или........?

За Кенгуру - поне във Варна досега даваха грамоти за първо, второ и трето място и грамоти за отлично и много добро представяне за 4-то, 5-то място (може и 6-то, не помня)

Но аз имам същия въпрос за областния кръг на олимпиадата , тъй като ни е за първи път (4 клас). Целта само подбор за националния кръг ли е (за големите) или има грамоти - поне до 3-то място ?..

# 732
  • Мнения: 9
Сито да но задачите бяха ужасни с ръка на сърцето всеки да признае на него колко му трябваше за да ги реши особено ребуса сори не оправдаваме датато си но задачите бяха меко казазно ужасни.

# 733
  • Мнения: 382
Сито да но задачите бяха ужасни с ръка на сърцето всеки да признае на него колко му трябваше за да ги реши особено ребуса сори не оправдаваме датато си но задачите бяха меко казазно ужасни.

Не зная защо трябва ние да решаваме  задачите. Аз съм много далече от математиката и само ги погледнах.

Но не случайно и името на събитието е "олимпиада" . Различно от останалите състезания (които са с избираем отговор и с повече на брой задачи без подборно описване на решението). Не случайно има и предварителен подбор и тук именно подробното решение е важно. Според мен олимпиадата е сериозна работа ... Wink

Аз не се сърдих на организаторите, когато на предишно състезание детето ми не се справи добре. Видях, че има деца с по-добри резултати и разбрах, че все пак са решими задачите. Просто е имал лош ден или нещо с типовете задачи е имал проблем. Гледам цялостното му представяне през годината /годините/ и така си правя изводи, а не само от едно състезание.
Успех и спокойствие занапред! Simple Smile

# 734
  • Варна
  • Мнения: 53
Да, за ситото съм съгласно. Но, че са много трудни???....могат да бъдат и по-сложни. Нали това е идеята - да се провери доколко могат да се изписват задачите. Детайлите са важни.
Например при нас - във Варна проблема е бил в изписването на 2 зад. За нея има само един максимален резултат.
Пишейки тези редове не означава , че моят син се е представил добре. На 3 зад. не са му дали точки, т.е трябва да порешава такива задачи и да де се помъчи да ги изписва както проверяващите искат. ... Ама това е доста далечно, за някои които много им се играе Simple Smile

Последна редакция: чт, 24 мар 2011, 16:28 от ivvali

Общи условия

Активация на акаунт