Математически турнири - 8

  • 45 645
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 41 343
Ако някъде почват в 12.00, а другаде в 12.30, това не е проблем, защото децата трябва да влязат 30 минути по-рано и така изпращането на задачи става невъзможно. Но в София да почнат в 12.00, а в Габрово в 14.00 е безумие. Това просто е недопустимо, а ако стане ще компрометира такова страхотно състезание.

# 47
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте! Благодаря ви, че сте тук и винаги сте отзивчиви и добре информирани!   bouquet

На сина ми са му казали, че областният кръг на олимипиадата по математика в София ще се проведе от 8,00ч в 33 СОУ. Къде мога да проверя действително ли е така? Става въпрос за 4-ти клас. Сигурно сте го дискутирали вече, но прегледах последните 5-6 страници от предишната тема и не видях инфо по този въпрос.

# 48
  • Мнения: 542
Всички РИО са уведомени, че "Евр.кенгуру" трябва да се проведе с начален час 12–12:30, за да могат децата, класирали се за областен кръг на олимпиадите, да участват и в двете прояви. На мен така ми беше отговорено от МОМН.

# 49
  • Мнения: 1 081
Здравейте! Благодаря ви, че сте тук и винаги сте отзивчиви и добре информирани!   bouquet

На сина ми са му казали, че областният кръг на олимипиадата по математика в София ще се проведе от 8,00ч в 33 СОУ. Къде мога да проверя действително ли е така? Става въпрос за 4-ти клас. Сигурно сте го дискутирали вече, но прегледах последните 5-6 страници от предишната тема и не видях инфо по този въпрос.
Търси на РИО-София, най-горе, най-дясно има секция "Писма", в секцията някъде мноооооого надолу - бъди търпелива. Ако не намериш, свалила съм си класираните деца, ще ти пратя.

# 50
  • Мнения: X
Всички РИО са уведомени, че "Евр.кенгуру" трябва да се проведе с начален час 12–12:30, за да могат децата, класирали се за областен кръг на олимпиадите, да участват и в двете прояви. На мен така ми беше отговорено от МОМН.

Вероятно е така. Но погледни тук.
http://www.rio-varna.com/
Даже съобщението е с днешна дата.
В събота, на олимпиадата, ще гледам да разбера нещо повече за началния час в нашия град.
Толкова ли не можаха да обявят този ден за неучебен! На всичкото отгоре не става дума само за едно състезание.

# 51
  • Мнения: 1 081
И аз чакам с нетърпение да кажат точния час на Кенгуруто, защото ако е по-ранко, ще можем да се включим и за географията. Иначе физически не можем да се придвижим от едното място до другото.

# 52
  • Мнения: 542
Преди 3-4 години при нас Кенгуруто се проведе в по-ранен час, но на децата не беше разрешено да изнасят извън залите темите, за да не се получи изтичане на информация. Предполагам, че и сега ще е така. Пък и как ли ще се чувства дете, стигнало до национален кръг по нечестен начин? Как ще се справи на нац. кръг, като задачите там са значително по-трудни? Ще си остане само с екскурзията до София, но тя не е безплатна.

# 53
  • Мнения: 41 343
Преди 3-4 години при нас Кенгуруто се проведе в по-ранен час, но на децата не беше разрешено да изнасят извън залите темите, за да не се получи изтичане на информация. Предполагам, че и сега ще е така. Пък и как ли ще се чувства дете, стигнало до национален кръг по нечестен начин? Как ще се справи на нац. кръг, като задачите там са значително по-трудни? Ще си остане само с екскурзията до София, но тя не е безплатна.

Много добре ще се чувства Twisted Evil Националният кръг си е съвсем различно състезание - и форматът е друг, и задачите са друг тип. А национално класиране се прави и след първия кръг и всеки първенец на 1 кръг може с чиста съвест да твърди, че е пръв в България на ЕК.

# 54
  • София
  • Мнения: 11 757
Здравейте! Благодаря ви, че сте тук и винаги сте отзивчиви и добре информирани!   bouquet

На сина ми са му казали, че областният кръг на олимипиадата по математика в София ще се проведе от 8,00ч в 33 СОУ. Къде мога да проверя действително ли е така? Става въпрос за 4-ти клас. Сигурно сте го дискутирали вече, но прегледах последните 5-6 страници от предишната тема и не видях инфо по този въпрос.

В сайта на РИО София е даден списък и можеш да провериш.Горе в дясно има инфо за директорите.Кликаш там и отиваш на дата 24.02.има съобщение и училищата,в които ще се проведе вторият кръг.Дадено е във всяко училище кои деца трябва да се явят.

А за кенгуруто открих това:

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ
НА СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩА

 УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Във връзка с писмо на МОМН с изх. № 9105-38/11.02.2011 г. и вх. № 0200-107/15.02.2011 г. в РИО – София-град, за създаване на по-гъвкава организация за провеждането на областните кръгове на математическото състезание „Кенгуру” и олимпиадите по български език и литература и философия, Ви уведомявам следното:

Математическото състезание „Кенгуру” (с продължителност 75 минути) следва да се проведе на 19.03.2011 г. след края на учебните занятия в училищата с едносменен режим на обучение или между двете смени в училищата на двусменен режим.
Публикуването на задачите от математическото състезание „Кенгуру” на електронните страници на училищата, в които се е провело, може да се осъществи само след 21.04.2011 г.
Началният час на областните кръгове на олимпиадите по български език и литература и философия е 9:00. Темите ще бъдат публикувани на електронната страница на МОМН, 30 минути преди началото на олимпиадите в рубриката „Олимпиади и състезания”.
ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РИО - СОФИЯ-ГРАД




# 55
  • Мнения: X
То и сега има деца с много високи резултати на областния, които решават задача-две на националния. Аз се пошегувах за националния кръг, но е факт че резултатът от ЕК участва в балообразуването при приема след 4 клас в МГ - Варна, например. Така или иначе най-вероятно ще забранят изнасянето на задачите, което от своя страна ще доведе до справедлив родителски гняв на много места.  Grinning

# 56
  • София
  • Мнения: 113
mst, Ali&Meli, благодаря ви! Открих го Party, явно уточнението за търпението ми е било нужно.
И часът,  който всъщност ме смути, се оказа точен.

# 57
  • Русе
  • Мнения: 688
В Русе начален час за Кенгуру 14.00.

# 58
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Заповядайте "Румен Грозданов" 2011/3ти клас Simple Smile
http://dox.bg/files/dw?a=1b9b5bb07e
http://dox.bg/files/dw?a=3f12e8a594

# 59
  • Мнения: 494
Страшна си, адашке Joy! Благодаря.
Дидева, и на теб благодаря за Румен Грозданов и за темата, оф корс.
Ali&Meli, какъв пробен изпит има на 19-20 март?
Момичета, кога е лингвистичното Кенгуру?

Общи условия

Активация на акаунт