Математически турнири - 8

  • 45 658
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 692

[/quote]
Момичета, кога е лингвистичното Кенгуру?
[/quote]

 В неделя но незнам точен час.

# 61
  • Мнения: 456
Момичета, кога е лингвистичното Кенгуру?
[/quote]

 В неделя но незнам точен час.
[/quote]





В 11.00,но ги викат в 10.30

# 62
  • Мнения: 494
Мдааа, и сме изпуснали срока за записване за лингвистичното подскачащо животно, нали??? Даже не знам къде в София се провежда то...

# 63
  • Мнения: 456
Мдааа, и сме изпуснали срока за записване за лингвистичното подскачащо животно, нали??? Даже не знам къде в София се провежда то...




Питай РИО София,едва ли ще откажат да вземат още едно дете,но мисля,че все още има време

# 64
  • Мнения: 44
Резултатите от пробния изпит от 19.02.2011 в СМГ са, качени и в сайта на СМГ.

# 65
  • Мнения: X
Резултатите от пробния изпит от 19.02.2011 в СМГ са, качени и в сайта на СМГ.
Което пък от известно време се коментира в съответната тема.  Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=507689.645
Само че датата на пробния е 27. 02.

Последна редакция: чт, 10 мар 2011, 18:14 от Анонимен

# 66
  • Варна
  • Мнения: 282
А за Варна къде е записването? Аз чаках в Славейков да обявят, но няма нищо.

# 67
  • Мнения: X
А за Варна къде е записването? Аз чаках в Славейков да обявят, но няма нищо.
10.03.2011г. На 19.03.2011г. от 14.00 часа ще се проведе международното състезание „Европейско кенгуру“ за ученици от II до XII клас. Училища – домакини за гр. Варна:
1. Математическа гимназия „Д-р П. Берон“
2. ОУ „П. Р. Славейков“
3. ОУ „Цар Симеон I“
4. II ОУ „Н. Вапцаров“
5. III ОУ „Ангел Кънчев“
6. СОУ „П. Кр. Яворов“
Училища – домакини в регион Варна
II ОУ „Иван Вазов“ – гр. Провадия
СОУ „Хр. Ботев“ – с. Ветрино
Забележка: Допълнително могат да бъдат включени и други училища от региона, при направена заявка и желаещи ученици.

Вярвам, че където и да се обадиш по телефона, ще ти дадат нужната информация.
А телефонни номера, дал Господ в глобалната мрежа. Успех!  Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 282
Благодаря за бързия отговор. Аз следя сайта на Славейков, но до днес нищо не пише за записване.

# 69
  • София
  • Мнения: 11 790

Ali&Meli, какъв пробен изпит има на 19-20 март?
Момичета, кога е лингвистичното Кенгуру?

На 19.03 е Европейското Кенгуру.
На 20.03 е областният кръг на Националното състезание по математика за 7 клас.
Отделно синът ми има пробен изпит по математиката в школата,която посещава.

# 70
  • Мнения: 60
Дъщеря ми съжелява, че тази година няма да се яви на Европейско кенгуру, защото състезанието ще се провежда в 14 ч, когато е на училище-втора смяна. Разбрах, че 19-ти е учебен ден и в нашия случай решихме, че не е удачно, защото училището в което се организира състезанието е твърде далече от нейното училище. Искрено се ядосвам, че съществуват такива недомислени ситуации с организирането на това състезание, което намирам за много ценно по отношение на логическия му характер. Преди няколко години запалихме страстта към математиката точно с това състезание, въпреки че тогава тя се страхуваше да участва и за първи път се яви в 4 клас на него. Пожелавам успех на всички деца, които ще се явяват на 19-ти и разбира се на областния кръг на олимпиадата тази събота.

# 71
  • Мнения: 41 766
Дъщеря ми съжелява, че тази година няма да се яви на Европейско кенгуру, защото състезанието ще се провежда в 14 ч, когато е на училище-втора смяна. Разбрах, че 19-ти е учебен ден и в нашия случай решихме, че не е удачно, защото училището в което се организира състезанието е твърде далече от нейното училище. Искрено се ядосвам, че съществуват такива недомислени ситуации с организирането на това състезание, което намирам за много ценно по отношение на логическия му характер. Преди няколко години запалихме страстта към математиката точно с това състезание, въпреки че тогава тя се страхуваше да участва и за първи път се яви в 4 клас на него. Пожелавам успех на всички деца, които ще се явяват на 19-ти и разбира се на областния кръг на олимпиадата тази събота.
Ти пък, толкова ли не можете да пропуснете училище един ден? И без това на 19-ти няма да се учи истински, а Кенгуруто е веднъж в годината.

# 72
  • Мнения: 60
Ами тя цяла седмица отсъства от различни часове, заради подготовката на едно представление, на което организатор е училището, в което учи. Вече има цяла торба с обещания, че ще бъде изпитвана другата седмица горе долу по всички разказвателни предмети. Лично тя се притеснява  и затова приехме този вариант. Аз й споделих, че много дини под една мишница трудно се носят, ама тя искаше да участва и в представлението. Та ето резултатът. Все пак ще се яви на областния кръг на олимпиадата тази седмица. Пожелавам успех на всички деца.

# 73
  • Мнения: 1 083
Недомислици - дал господ. Ние сме изправени пред проблема с кенгуруто и 2 кръг на олимпиадата по география - дори да започне Кенгуруто в най-ранния възможен час - 12.00ч., краят му ще е в 13.15, а допускат учениците за географията до 13.25ч.
Дори да хвана всички възможни светофари на зелено - пак не мога да стигна до заветната цел в заветния час. Вчера звънях в РИО да попитам дали няма вероятност за преразглеждане на началния час на географията. Отговориха ми, че детето ако е добър математик - щял да излезе по-раничко от Кенгуруто и да стигнем навреме за географията. Изуми ме това изказване - при положение че разполагат с по 2,5 минути на задача (30 задачи - 75 минути) как от РИО виждат възможно по-ранното излизане от Кенгуру на добрите математици?!  newsm78

# 74
  • София
  • Мнения: 1 655
mst, ние (и сигурно и още доста деца) сме изправени пред абсолютно същата дилема.
75 мин. така или иначе не стигат за 30 задачи, 121 СОУ е доста далече,
а в София трафикът е ужасен. Не рядко обявените за 12:00 ч. състезания започват
по-късно ... Аз не виждам начин физически да се участва и на двете места,
да не говорим за натиска върху децата - 75 мин. интензивно мислене върху
задачи, после търчане в други край на града и превключване на география  Thinking
В класа на дъщеря ми трима са класирани за областния по география и май и тримата
ще изберат Кенгуруто - не знам за кого е загубата  и дали на някого, освен на децата
и родителите им, му пука  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт