Кой си е сменял името (личното)?

  • 7 867
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 998
Моето е сменяно, но действително дни след раждането ми. Друг не познавам.

# 31
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Аз познавам лично няколко жени( май наистина по-често жените си сменят имената)
Едната сестра на съученичка от Къна - Красимира.
Другата съседка - всички я знаеха Катя и накрая тя си смени името официално.
От Калудка – Катя
И дъщерята на моя приятелка от Латинка - Лили.

# 32
  • Мнения: X
Е, комбинацията  Весела-Патриша е просто трепач... Laughing

# 33
  • Мнения: 4 555
Сега се сетих за една Пауна или Паунка, която се прекръсти на Павлина.

# 34
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Сега се сетих за една Пауна или Паунка, която се прекръсти на Павлина.
Simple Smile Поне значи едно и също...

# 35
  • Мнения: 11 747
На мен Пауна ми харесва. Не, че бих кръстила детето си така, но ми звучи красиво - някоя жена да е Пауна. Леко екзотично и ефирно ми е.

От Къна бих се направила на Кина, аз. За много хора и Кина е ужасно, предполагам,  Thinking  но на мен ми харесва. Забелязвам, че хората се чувстват по- комфортно с типични имена  Tired

# 36
  • Мнения: 8 919
Забелязвам, че хората се чувстват по- комфортно с типични имена  Tired

Не е ли нормално да е така? Peace  Едно много по-различно име като че ли изисква и човека, който го носи да е по-различен (в добрия смисъл) и по-интересен. Ако обаче той се окаже съвсем, съвсем обикновен, по-различното име тежи много. А пък, ако се окаже изключително интересен, специфичен човек, едва ли едно тривиално име би го дърпало много назад Laughing
По едно време мислех да пусна тема защо и какво очакват родителите, които кръщават децата си с много странни имена и нетипични имена, като тук включвам не само съвсем чужди по звучене, но и български,но много рядко срещани и архаични имена. Очаквах обаче малко повече дразги и се отказах. Но всъщност ми е интересно Thinking

# 37
  • Мнения: 11 747
Ако искаш пусни темата, не знам дали ще има дрязги, но няма да пишат много родители, които са дали на децата си нетипични имена, тъй като няма много такива родители.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: X
Забелязвам, че хората се чувстват по- комфортно с типични имена  Tired

Не е ли нормално да е така? Peace  Едно много по-различно име като че ли изисква и човека, който го носи да е по-различен (в добрия смисъл) и по-интересен. Ако обаче той се окаже съвсем, съвсем обикновен, по-различното име тежи много. А пък, ако се окаже изключително интересен, специфичен човек, едва ли едно тривиално име би го дърпало много назад Laughing
По едно време мислех да пусна тема защо и какво очакват родителите, които кръщават децата си с много странни имена и нетипични имена, като тук включвам не само съвсем чужди по звучене, но и български,но много рядко срещани и архаични имена. Очаквах обаче малко повече дразги и се отказах. Но всъщност ми е интересно Thinking

Идеята е добра. Не мисля, че трябва да се притесняваш, да пуснеш подобна тема. Освен това, много настоящи или бъдещи родители, могат да дадат интересни идеи за имена, които някой не е чувал, или не е обръщал внимание и така да му помогнат в избора. Не виждам причина за дрязги, в крайна сметка никой никого не задължава да харесва дадено име или да го счита за интересно.
Аз например мога да кажа, че изобщо не смятам за оригинални имена разни нелепици, които се появявта в резултат на опита да се угоди на всички дядовци и баби едновременно. Нещо като Димизара, Денолюба, Калислава, Емилинела.


# 39
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 586
Свекърва ми си сменя името преди 4 години със съдебна процедура, но не защото не си го харесва, а защото се оказа поредният абсурд на българската администрация. Тя по лична карта се води Добрина, обаче отива да си вади задграничен паспорт и й казват, че се казва  Добра  Shocked В последствие се оказа, че в ЕСГРАОН също я водят с името Добра, а в старите докумнети на селото в което е родена е с името Добрина, както е записана от родителите й. Най-абсурдното е че повече от 65години жената по документи си е била Добрина и в един момент - "ама вие не сте Добрина, ами сте Добра" - та така в съда с двама свидетели и оставиха само едното име!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Аз пък имам един чичо - братовчед на баща ми с две имена. Не двойно, а две различни. Искали да го нарекат Стоян, но той се родил на Еньовден. Отишъл бащата да го записва в кметството и му казали - детето си идва с името, не му вземай късмета - и човекът го записал Енчо. Само че като се върнал в къщи всички почнали да му се карат и в църквата го кръстили Стоян и си му викали Стоян. По-късно като си извадил паспорт - бил Енчо в него. И до ден днешен - той е около 55-ти набор - съученици, състуденти, колеги си му казват Енчо, а роднините Стоян.

# 41
  • Мнения: X
Има едно село близо до Бургас, в което доста възрастни жени са с по две имена. Една от тях Мария Дона, ми беше разказала историята на името си. Кръстили я Дона, на едната баба, но като се прибрали другите роднини като чули името и възкликнали" ох, ами баба  Мария като чуе, че не е на нея какво ще стане..." Тази баба Мария била изключително властна и всички й имали страха. Вече нямало какво да се направи и решили да излъжат бабата, че бебето се казва Мария. И така всички започнали да я наричат Мария, а само като ходели при другата баба-Дона Simple Smile Много абсурдно звучи в днешно време, но тогава по селата, кой от старите ще седне да търси документи, да види как точно е записано бебето... И досега едни я наричат Дона, други Мария, а тя е възприела и двете имена, въпреки, че по паспорт носи само едното. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 615
Истории като последните 2 и аз познавам, но все пак хората са си с едно име по документи Simple Smile Даже единият беше точно Енчо, ама не помня другото му име, нито кое му е "официалното" Simple Smile

А номерът с Добра-Добрина при вадене на СЛЕДВАЩ документ, се случи на мъжа ми, само че с фамилното му име. Не ми се спомня... ама минахме без съд Wink

# 43
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Eдна позната, така след 30 и кусур години установи, че в дълбокия държавен архив е Станчова, а не Станчева.
Познавам няколко жени, които са махнали "к"-то от личното име.
Една Красимира от Кунка.
И една Елеонора от Дешка.

# 44
  • Мнения: 4 569
Една Красимира от Кунка.
И една Елеонора от Дешка.
Тия жени с право са си сменили името. Peace

Общи условия

Активация на акаунт