Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 79
момичета вижте на какво попаднах http://www.blitz.bg/article/134 преди малко
Направо се стъписах -миналата седмица четох, че някакво момиченце родило на пет годинки а сега и това  Shocked

# 16
  • Мнения: 7
Хайде и аз в новата прекрасна темичка:)
Аз също съм ЗА кърменето.
Честит Имен Ден Галче - да си зива и здрава и много щастлива   bouquet

# 17
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
За малкият бюст - и аз съм с малки цици. Преди 5 години една моя съученичка роди - гърдите й бяха като на Памела Андерсън, ама истински. И тая мацка хич кърма нямаше. Така, че си е до цици и до човек явно  Mr. Green

# 18
  • Варна
  • Мнения: 741
Здравейте, мамчета!

Мадленка, уау - пак невероятно оформление! smile3501 Благодаря  Hug

Предложението на Мадленка да не спорим за кърменето ми се трува много разумно. Нека всеки сам си реши. Само ще помоля всички да се въздържаме от коментари от сорта "кърменето е глупост и не е най-добро за бебето" особено когато не са обосновани и се базират на наблюдения върху 1 или 2 познати деца. Има достатъчно научна информация в книги и в интернет и който иска може да я прочете.  Peace
 Все пак аз мисля да кърмя и ако някой се интересува миналата година си купих страхотна книжка на Гру Нюландер, "Азбука на кърменето". Мисля. че е много полезна. Приключвам тази взривоопасна тема Simple Smile.
Да се изкажа и по темата за количките (нали трябва да съм на всяко гърне мерудия  Rolling Eyes  Party ). Миналата година бях харесала един, два модела на Hauck, , четох и доста положителни отзиви във форумите. Определено обаче мисля да не давам много пари за количка, защото доколкото мога искам да нося бебето със слинг. Все пак ще трябва и количка, когато бабите ще го разхождат. Laughing
Исках да пиша на Леа 1983, че ако се чувства добре, няма причина да не пътува. Може профилактично да си вземе но-шпа. Ако ще правиш застраховка за пътуване - имай предвид, че повечето застраховки не важат ако възникнат проблеми по бременността (знам го от горчив опит). Ако ще пътуваш в ЕС, задължително си изкарай европейската здравна карта - ще ти е по-полезна. Hug
Хубава вечер! Hug

# 19
  • софия
  • Мнения: 2 140
Галче,Честит имен ден!С гордост да си носиш името!

Темата е страхотна,адмирации за оформлението!  bouquet
Хайде и аз да се включа малко за кърменето.Ицко е кърмен 10 месеца.В началото бях много ентусиазирана и исках да го кърмя поне до година,но ентусиазмът ми се изпари бързо.
До 3 месец беше със зверски колики,ама зверски,по едно време се хранех само с картофи и ориз,уви.
Първите 2-3 месеца сучеше по 30-40 минути,след това пък започна с разни кърмачески стачки и т.н.
И така в един момент зверски ми писна и приключихме с кърменето.

# 20
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Благодарности за красиво оформената темичка.  love001ГАЛЧЕ честит имен ден.Бъди жива и здрава и много обичана.Аз не смятам,че се е заформил лют спор относно кърменето,просто всеки си каза мнението.Никой не съм забелязала да си е налагал мнението.Мъжът ми тази вечер ме изненада,като попита няма ли снимка от ехографа от снощи.

# 21
  • Мнения: 767
Запис и аз в новата темичка страхотна е поздравления  bouquet  bouquet  bouquet
Стана ми много мило като се видях сред списъка Heart Eyes
Моля ви за съвет днес от изследванията които ми пуснаха фибриногена ми излезе 6.3 при норма 4 малко се притесних,аз си спрях фраксипарина заради зацапването което имах не смея да го започна от страх защото другата седмица ми е серклажа.Тука в Търговище  казаха  че е нормално за беменност но на мен ми е притеснено, с доки от Плевен не успях да се свържа Sad.Моля ако някоя знае нещо да сподели

# 22
  • Мнения: 0
Нека всеки да прецени кое е най-добро за него и за детето му , единственото което се надявам е решението на всеки да е взето съпътствано със сериозни доводи, а не че бюста ще ти се развали и вече няма да си красива. Все пак може да имаш най-невероятния бюст/естествен или не/ и пак да не приличаш на нищо.От всяка от нас зависи една бременност дали ще и повлияе негативно или пък ще стане още по-женствена ....по-красива.

# 23
  • Мнения: 1 056
Мадленка, поздравления за новата тема smile3525 .Мамите  са прави ,че от нея лъха на пролет!
И аз да кажа за кърменето Аз лично ще кърмя.Предния път се цедях около 30 дни и изцеждах по 1000 мл  на ден Shocked и то с ръчна  помпа.Всички смятаха ,че няма нужда ,но синът  ми бе недоносено дете  и това беше най доброто за него.С много малък бюст съм и знам,че и сега ще кърмя и ще се цедя ако трябва,но повярвайте ми, няма по голяма благодат от кърмата.

Бенито,въпросите са ти твърде специфични и ако тук някоя мама не успее да ти даде съвет, пробвай в рискова бременност ,там със сигурност има мами,които ще ти помогнат Peace

# 24
  • Мнения: 270
Момичета аз съм с най големия неуспех в кърменето -10 дена.И сега гледам да не се настройвам ,че да не стане пак същото.

# 25
  • София
  • Мнения: 71
момичета вижте на какво попаднах http://www.blitz.bg/article/134 преди малко
Направо се стъписах -миналата седмица четох, че някакво момиченце родило на пет годинки а сега и това  Shocked

Маринела, е по-голям абсурд не бях чела, леле смяла съм се с глас, е тая от ушите е захванала хахахахахахахах, побърках се от смях...на мъж ми го прочетох и той гледа две минути безмълвно:-))))
Мадленка, за пореден път много благодаря за времето и усилията, които полагаш за да ни е приятен престоя във форума, чуднен скин дето се вика:-)))
Темата с кърменето умишлено я пропускам, пак избързвате.........толкова ли си нямате за какво да си мислите само се чудя?

Поздрави от мен............

# 26
  • София
  • Мнения: 79
Evita и аз така -чета и се заливам от смях и след всеки прочетен ред все по -големи безумия ,ама тази статия е публикувана в ежедневен вестник и е подкрепена от лекари направо се чудя кво става ,някак акълът ми не го побира как е въможно подобно нещо .Ама знам ли може и да аз съм изостанала с методите и технологиите .То ако така ставали нещата ние за кво тогава се мъчим по стария начин  newsm12

# 27
  • София
  • Мнения: 9
Да се отчета и аз в товата темичка  Grinning Аз смятам да кърмя... На 20г съм и мисля, че няма да се отрази много добре на бюста ми, а съм много самокритична към себе си по принцип, но най-доброто нещо за бебето е да е кърмено... така знам аз от майка ми, която е акушер и има три дъщери... А не  само тя ми влияе относно темата... Но все пак си мисля, че е рано да ги мислим тези работи... Имаме още тооооолкова време докато се родят нашите сладури... На мен даже още не е почнало да ми личи коремчето, а за колички и кърмене мисля хахаах
 
Мадленка - страхотно оформление наистина браво  Hug
Галче - честит имен ден!!! Много усмивки и хубаво настроение ти желая!!!

# 28
  • Мнения: 21
Направо сте надминали себе си откъм оформление този път  newsm51 Разкошотия Simple Smile

Аз не мога да мисля още нито за колички, нито за креватчета, нито за нищо - прекалено рано ми се вижда... А и сме новодомци и непрекъснато купуваме по нещо за къщата и може би вниманието ми е ангажирано преди всичко в тази посока...

По повод на кърменето и аз подкрепям Галче - струва ми се естествено и някак... "природно".
Хубав празник, Галче, дано имаш само поводи за усмивки и много сили и здраве Simple Smile

# 29
  • Мнения: 68
цоп и аз в новата темичка,страхотно заглавие,до после че сега ще се успуваме Hug

Общи условия

Активация на акаунт