Отговори
# 2 295
  • Мнения: 2 652
Не знам нищо за тази от 1979, но настоящата определено не е Чернобил, нито степен под Чернобил. Разбира се, не бих искала да съм в грешка....

Ами прецени сама. Там има частично разтапяне на ядрото на 1 реактор и всичко е приключило за по-малко от 24 часа. Тук имаме повредени 3 реактора + хранилище с радиоактивни отпадъци, взривове и цяла седмица борба за овладяване на ситуацията. Някак си не мога да ги поставя в една категория двата инцидента.

Там какво е станало - успяли са да го охладят за 24 часа ли?

# 2 296
  • Мнения: 4 275
Ако от БТВ са допуснали такава грешка ...  ooooh!
Да вземат да прочетат в темата и да се извинят на хората за подвеждането!

# 2 297
  • Мнения: 190
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%B … D1%82%D0%B8%D1%8F
 Това е международната скала,всеки може да прецени къде ще бъде Фукушима.

# 2 298
  • Мнения: 1 749
Не знам нищо за тази от 1979, но настоящата определено не е Чернобил, нито степен под Чернобил. Разбира се, не бих искала да съм в грешка....

Ами прецени сама. Там има частично разтапяне на ядрото на 1 реактор и всичко е приключило за по-малко от 24 часа. Тук имаме повредени 3 реактора + хранилище с радиоактивни отпадъци, взривове и цяла седмица борба за овладяване на ситуацията. Някак си не мога да ги поставя в една категория двата инцидента.
Confused
Добре. Не разбирам много, но... има ли някой, който да може да каже кое е най-лошото нещо, което може да се случи, при положение 1. че нямаме наличие на избухнал реактор 2. че това въпросното нещо не се е случвало вече във Фукушима ? не знам дали изобщо се изразих правилно.
Уморена съм, ще прощавате.
Каква площ може да бъде сериозно засегната? Някой в минала тема чел, че става въпрос за 470 км около централата.

# 2 299
  • Мнения: 1 252

Цитат

Е кажи какво е казал де.

Не искам да всявам паника , но завърши така: "В Чернобил гръмна един реактор , а във Фукушима - -4 ...."

Без коментар.

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 23:53 от Рòса

# 2 300
  • Мнения: 3 675
Там какво е станало - успяли са да го охладят за 24 часа ли?
http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_and_radiation_accidents

# 2 301
  • Мнения: 6 894
Там какво е станало - успяли са да го охладят за 24 часа ли?

Цитат на: flambe в Пет., 18 Март 2011, 23:38
Цитат
The_Third, разкажи за тази авария, не намерип материали на български, а английския ми е доста слаб.Доколкото разбрах тя е по-близка кото ситуация от Чернобил.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8 … D0%B5%D0%BD%D0%B4

# 2 302
  • Мнения: 1 749
Интересно... 11 март (забележка: на тази дата е започнала аварията, реактори още не са гърмяли......), 28 март, 26 април...

# 2 303
  • Мнения: 3 675
Цитат
The_Third, разкажи за тази авария, не намерип материали на български, а английския ми е доста слаб.Доколкото разбрах тя е по-близка кото ситуация от Чернобил.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B4%D0%B … D1%80%D0%BE%D0%B2

Не е много, но е на български

# 2 304
  • Мнения: 398
Ако от БТВ са допуснали такава грешка ...  ooooh!
Да вземат да прочетат в темата и да се извинят на хората за подвеждането!

Определено четат и тук.

Аз нещо не разбрах от тази скала

За 5-та степен пише:

Ограничено изпускане на радиоактивен материал което вероятно ще наложи извършването на някои планирани контрамерки.(това за население и околна среда)

Изпускане на големи количества радиоактивен материал в инсталация с голяма вероятност за значително облъчване на населението.( това за Радиологически бариери и контрол )

# 2 305
  • Мнения: 2 652
Хм. От линка на The Third - при аварията в Three Mile Island санитарната зоне е била 8 км!! И то само за бременни и деца.

А сега имаме 20 км +10 км - почти като при Чернобил. Тогава е била 30 км. Айде сега определете коя степен е Фукушима.

# 2 306
  • Мнения: 4 473
Сега гледам СНН, критикуват МААЕ. Имаше интересно интервю с руски експерт от времето Чернобил, който направи паралел между двете, че се предлага помощ от вън, но и в двата случая няма желание от ръководството на страните. Каза нещо много интересно - при такива събития не трябва да се оставят опериращите специалисти да се справят, нужни са хора грубо казано специализирани в работата при екстремни сутиации. Нещо като ликвидатори, креативни и силни личности.

# 2 307
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Това тема за ядрената енергетика ли е или за Япония?

Това е уникална нация! Възхищавам се на алтруизма, дисциплината и чувството им за отговорност. Останах изумена, докато в един репортаж се виждаха хора - наредени на безкрайна опашка пред почти изпразнен магазин. Никой не се буташе, нямаше полиция, а един служител на магазина с поклони и усмивка извинително затваряше вратата.
Имам братовчед в Токио. Един ден след земетресението отиваше на работа. Коментарът му беше: "Японците никога не спират"

# 2 308
  • Мнения: 1 749
Това тема за ядрената енергетика ли е или за Япония?

Това е уникална нация! Възхищавам се на алтруизма, дисциплината и чувството им за отговорност. Останах изумена, докато в един репортаж се виждаха хора наредени на безкрайна опашка пред почти изпразнен магазин. Никой не се буташе, нямаше полиция, а един служител на магазина с поклони и усмивка извинително затваряше вратата.
Имам братовчед в Токио. Един ден след земетресението отиваше на работа. Коментарът му беше: "Японците никога не спират"

За заплахата от ядрена катастрофа, която произлиза от ядрената криза в Япония.

Каква е тази Авария в ядрен комплекс Маяк, 1957? Само дата ме интересува засега. Някой има ли представа?

# 2 309
  • Мнения: 4 585
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%8F%D0%BA_%28%D0%BA% … B5%D0%BA%D1%81%29

Не пише датата, но мама е била трудна с мен Това може ли да послужи като смекчаващо обстоятелство за форумското ми поведение?

Общи условия

Активация на акаунт