Отговори
# 4 620
  • Мнения: 1
Цитат
Авторитетная международная организация Европейский комитет по радиационному риску (ECRR) предала огласке шокирующие прогнозы относительно последствий аварии на японской АЭС, пишет «Собеседник». По данным ученых, радиоактивные выбросы из аварийных реакторов «Фукусимы-1» спровоцируют небывалый всплеск онкологических заболеваний.

Согласно расчетам экспертов, из трех миллионов человек, проживающих в радиусе 100 км от атомной станции, смертельное заболевание поразит около 200 тысяч. А среди семи миллионов человек, живущих на территории в радиусе от 100 до 200 км от «Фукусимы-1», будет диагностировано еще 220 тыс. случаев заболевания.

от тук - http://news.rambler.ru/9487673/

# 4 621
  • Мнения: 9
Цитат
Авторитетная международная организация Европейский комитет по радиационному риску (ECRR) предала огласке шокирующие прогнозы относительно последствий аварии на японской АЭС, пишет «Собеседник». По данным ученых, радиоактивные выбросы из аварийных реакторов «Фукусимы-1» спровоцируют небывалый всплеск онкологических заболеваний.

Согласно расчетам экспертов, из трех миллионов человек, проживающих в радиусе 100 км от атомной станции, смертельное заболевание поразит около 200 тысяч. А среди семи миллионов человек, живущих на территории в радиусе от 100 до 200 км от «Фукусимы-1», будет диагностировано еще 220 тыс. случаев заболевания.

от тук - http://news.rambler.ru/9487673/

           Толкова безобидно нещо като радиацията, пък такива ужасни неща да пишат. Crossing Arms
           Не може да бъде вярно  Naughty

# 4 622
  • Мнения: 1
на този сайт има интересни преводи и коментарии на японски издания от Ruiko Suzuki

http://lang-8.com/135884

# 4 623
  • Мнения: 2 652
Мернах днес по BBC, че вече имало работници, влезли вътре в някой от блоковете. Вярно ли е това? Отивам да търся инфо.

По БНТ - в АЕЦ Козлодуй при плановия ремонт на 5-ти блок били установени пукнатини в 37 от тръбите в системата за защита и управление на реактора. Щяли да бъдат подменени всички тръби.

Репортаж от НЦРРЗ - изследвания на мляко, треви, чесън, марули, вода и т.н. Количествата били ню-ню.

http://bnt.bg/bg/videos/news

Последна редакция: чт, 05 май 2011, 23:00 от I see you

# 4 624
  • Мнения: 9
Двама работници /с всичките му атрибути/ влезли за първи път в Централата. Но, за колко и как...потърси.  Peace
       За другото, Зелената Енергия /АЕЦ/, няма алтернатива, това е.
       Ще се адаптираме към радиацията /може и да е кратък живот, важното е как живееш/  Mr. Green

# 4 625
  • Мнения: 3 675
       За другото, Зелената Енергия /АЕЦ/, няма алтернатива, това е.
       Ще се адаптираме към радиацията /може и да е кратък живот, важното е как живееш/  Mr. Green

   Наистина няма алтернатива.  Това е истината.  Икономическите интереси са си икономически, но алтернатива на АЕЦ н-я-м-а. Електроенергията от възобновяемите източници е много хубаво нещо, но за съжаление крайно недостатъчна.
Разгледайте различните товарови диаграми в зависимост от сезоните, дневните и нощните. Запознайте се с функциите на различните централи в електроенергийната система и сами ще се убедите. Проучите какво количество електроенергия е необходимо на една държава и какво количество електроенергия може да се произведе в една ВЕЦ или вятърен парк. Помислете освен за предимствата на този начин за добиване на електроенергия и за недостатъците.
Запознайте се и с електропреносната система и нейните възможности.
И отново ще напиша....оставете електроенергийната система в ръцете на електроенергетиците и се занимавайте с нещата от които разбирате и сте наясно.

# 4 626
  • Мнения: 1
       За другото, Зелената Енергия /АЕЦ/, няма алтернатива, това е.
       Ще се адаптираме към радиацията /може и да е кратък живот, важното е как живееш/  Mr. Green

   Наистина няма алтернатива.  Това е истината.  Икономическите интереси са си икономически, но алтернатива на АЕЦ н-я-м-а. Електроенергията от възобновяемите източници е много хубаво нещо, но за съжаление крайно недостатъчна.
Разгледайте различните товарови диаграми в зависимост от сезоните, дневните и нощните. Запознайте се с функциите на различните централи в електроенергийната система и сами ще се убедите. Проучите какво количество електроенергия е необходимо на една държава и какво количество електроенергия може да се произведе в една ВЕЦ или вятърен парк. Помислете освен за предимствата на този начин за добиване на електроенергия и за недостатъците.
Запознайте се и с електропреносната система и нейните възможности.
И отново ще напиша....оставете електроенергийната система в ръцете на електроенергетиците и се занимавайте с нещата от които разбирате и сте наясно.


Съгласен съм с теб  Peace

Имам само една малка забележка. Когато нещата са направени, организирани  "for profit" повечето са склонни към лъжи, когато има проблеми - случайте Чернобил и Фукушима го доказват.
Този който не е ОТГОВОРЕН и не е способен да се справи с проблемите, когато възникнат, не заслужава да разполага с тези технологии.

# 4 627
  • Мнения: 3 922
Авария в най-голямата японска АЕЦ "Кашивадзаки-Карива" в централната префектура Ниигата.
Уж било малко вероятно да има изтичане на радиация, ама......
http://www.dnes.bg/world/2011/05/06/avariia-v-nai-goliamata-iapo … a-centrala.118036

# 4 628
  • Мнения: 2 652
Двама работници /с всичките му атрибути/ влезли за първи път в Централата. Но, за колко и как...потърси.  Peace
       

Не били влезли, а щяли да влизат. Това според NHK http://www3.nhk.or.jp/daily/english/07_16.html

Кан наредил да бъде спряна най-голямата централа Хамаока, близо до Токио, поради риска от земетресения http://www3.nhk.or.jp/daily/english/07_18.html.

От 26 април насам не са засичани радионуклиди във въздуха, НЦРРЗ са разредили честотата на измерванията през няколко дни.

# 4 629
  • Мнения: 5 949
Всъщност влезнаха, работиха на смени от по 10 мин.няколко екипа, за да монтират вентилационна система в блок 1, която трябваше да снижи нивото на радиация. Тези снимки пуснаха от работите:
Това е дозиметрист
http://www.tepco.co.jp/en/news/110311/images/110506_1.jpg
това е оборудването и монтираните тръби
http://www.tepco.co.jp/en/news/110311/images/110505_1.jpg
http://www.tepco.co.jp/en/news/110311/images/110506_2.jpg
Днес след като са отчели намаляване на фона, днес смятат да влизат и да започнат монтажа на затворения цикъл на охлаждане, която обявиха в плана си от края на април. Имат някакви страхове, че това може да е свъзано с изхвърляне на радиация във въздуха, но няма как трябва да го направят. Да се надяваме, че всичко ще премине гладко, все пак това се смята за най- малко проблемния реактор. Същата процедура трябва после да направят и за 2-ри и 3-ти, а там има подозрения за пукнатини, който ще трябва предварително да залепват.

Не съм срещала тия дни инфо за нивото на водата в тунелите, предполагам, че положението не се е подобрило. Явно са опитали да намалят подаваната вода на 3-ти, но резултата е, че е започнал да вдига температурата и са увеличили водата. http://www3.nhk.or.jp/daily/english/06_07.html.

За нивата на радиация в океана също няма новини освен това, че са открили нива до 1000 пъти над нормата в океанското дъно, на дълбочина от 20 до 30 метра. По стара тяхна привичка дават замерване на друго място та да е трудно да следиш някаква тенденция. Допускат, че има изтичане от дренажната система дето събира подпочвените води.
Грийнпийс са взели проби от риби и водата около централата http://www.greenpeace.org/international/en/news/Blogs/makingwave … ment-b/blog/34607, но японското правителство им е наложило рестрикции да мерят извън териториалните води. Все пак това ще си е някаква независима информация.

Една тема дето тече от дълго време и мен лично ме възмущава е отношението към ликвидаторите. След обещанията в началото, че ще им подобрят условита, минаха няколко материала, че се хранят една идея по-добре с полуфабрикати, нямат възможност да се къпят и спят на земята. Тепко пак е обащало да им подобри условията на хранене,почивка и медицински грижи. Всъщност им се все по-трудно да набират нови работници, а от тях се изисква не да ринат с лопати като в Чернобил, а да извършват различни дейности по монтаж на новите системи. Така че ми е непонятно това отношение към тези хора, които със сигурност си рискуват здравето и живота. http://www.asahi.com/english/TKY201105050093.html.

Едно от нещата, които ми се изясниха тази седмица е защо с толкова усукване се случват нещата в Япония. Правителството им на практика може да препоръчва на местните власти. Прочетох, че от 12 префектури, от които правителството е поискало да направи измервания за замърсявания на хр.продукти, 40% от общините не са ги извършили. Нямало законно основание да ги задължат. Днес прочетох и това http://www.asahi.com/english/TKY201105050093.html. Министерството на образованието е направило замервания в 13 училищата и детски градини в префектура Фукушима, в 11 нивата са спаднали, само в едно се е вдигнало от предишното замерване.

Само че, не мога да разбера, с какво им помага нежеланието да правят постоянен мониторинг. По-добре истината дори да е не особено приятна, отколкото замълчаването. Дес прочетох, че губернатора на префектура Чиба е ходил да яде миди, за да убеди обществеността, че няма проблем със замърсяване в префектурата. Имали спад на туристите през Златната им седмица с повече от 80% спрямо миналата година, който се дължал на необосновани слухове. http://mdn.mainichi.jp/mdnnews/news/20110507p2a00m0na017000c.html.
По тоя начин последствията от ядрената криза обхваща не само пряко засегнатите.

# 4 630
  • Мнения: 2 222
Какъв туризъм очакват не мога да си обясня. Трябва ли хората да си рискуват здравето, за да може да изпълнят туристическите им квоти и очаквания. Ако ще и цялото правителство да яде морски обитатели всеки ден, това достатъчно успокоение ли е, не знам как го мислят.

# 4 631
  • Мнения: 7 656
Нещо ново ?

# 4 632
  • Мнения: 9

      Нищо ново няма.
      Новото - след 10-тина години най-рано/като резултати от безвредната радиация/, тогава ще разберем  Peace

      пп Извинявай, за мене е ново например /онези дни видях по телевизията/, че вече не само доматите са безвредни, но и ягодите /ядем ги демонстративно/....

        

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 19:34 от inna-bubulina

# 4 633
  • Варна
  • Мнения: 20 224

По Нова споменаха за някакъв тайфун, който наближавал централата. Rolling Eyes

# 4 634
  • Мнения: 7 656
Аз мернах ,че шефа на ТЕПКО подал оставка заради огромните финансови загуби на компанията.Народопсихология  парите на първо място.
И да не били готови за този наближаващ тайфун.

Общи условия

Активация на акаунт