Отговори
# 480
  • Мнения: 3 082
.

Последна редакция: нд, 13 мар 2011, 18:42 от Arizona

# 481
  • Мнения: 7 656
Нали сега прогнозират нови земетресения те в тези зони където са централите ли са?

# 482
  • Мнения: 3 675
Arizona, не си много наясно с нещата и това което пишеш не е вярно.
Реакторът не е бил изключен, а се е изключил заради земетресението. Това, че един реактор е изключен, не означава, че не трябва да бъде охлаждан повече.

# 483
  • Мнения: 2 653
Мисис Т. , откъде си сигурна какво точно се е случило и какво са правили?
Вчера го чух от превода на новините на яп телевизия.Та имат система за известяване, която има дава много малко време за реакция.
В момента казаха, че в двата реактора се опитват да допълват вода, защото тя се изпарява непрекъснато.

# 484
  • София
  • Мнения: 4 412
мууу, солената вода поврежда металните части и на практика я затриват централта ( тя м/у другото била вече в края на дните си, от 70та е май).

Аз също чух, че централите са от 70 год.  и съответно най-ненадеждни. И се чудя защо не са ги модернизирали като са в най-сеизмична зона.

А колко е времете, за което ще се разбере дали реакцията е контролируема (намалява и друг термин., не знам точната дума),  за сега разбирам, че нещата не са под контрол. Това състояние колко време се очаква да продължи 3-4 дни или повече...

# 485
  • Мнения: 5 710
мууу, солената вода поврежда металните части и на практика я затриват централта ( тя м/у другото била вече в края на дните си, от 70та е май).

Аз също чух, че централите са от 70 год.  и съответно най-ненадеждни. И се чудя защо не са ги модернизирали като са в най-сеизмична зона.

От къде знаеш, че не са ги модернизирали?



http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/03/12/japan.nuclear.qu … index.html?hpt=C2
заради видеото

Последна редакция: нд, 13 мар 2011, 18:03 от 10 c's

# 486
  • Мнения: 2 185
В момента казаха, че в двата реактора се опитват да допълват вода, защото тя се изпарява непрекъснато.

Да, също така казаха, че  корпусите, в които се съхранява уранът са около 4 метра високи/дълги всеки. За съжаление не успяват да ги покриват целите с вода и всеки от корпусите е във вода до около половината. Ако не успеят да смъкнат температурата до определен период от време, ще се наложи ново изпускане на пара. За сега няма изтичане на радиация. Извинете, ако имам грешки в терминологията.
Официално потвърдени смъртни случаи от 9пм японско време 19917  Confused .

# 487
  • Мнения: 9 070
Ако е напълно изключен реактора, т.е. спряна е реакцията, откъде ще се нагрява? Нещо ме съмнява.

За Чернобил, те умишлено са извадили пръчките, защото е щяла да угасне реакцията, след това излиза от контрол.

Представи си го като кола. Имаш гориво и двигателя работи като подадеш газ двигателя вдига обороти. В случая е същото с тия контролни пръчки. Като ги извадиш все едно подаваш газ. Като отпуснеш газта колата продължава да работи на празни обороти и ще работи докато свърши горивото или докато завъртиш ключа. Само че при атомните централи няма такъв ключ и за да я спреш напълно трябва да извадиш горивото. Тези пръчки абсорбират неутроните, но неутроните продължават да се отделят и урана продължава да се разпада от което се отделя енергия.
А за Чернобил не разбрах какво искаш да кажеш.

# 488
  • Мнения: 3 886
а колко дни е необходимо , за да почне да спада температурата и да не избухне ?

# 489
  • Мнения: 2 575
а колко дни е необходимо , за да почне да спада температурата и да не избухне ?

едва ли някой може да прогнозира с точност подобно нещо в момента  Thinking

# 490
  • София
  • Мнения: 4 412
мууу, солената вода поврежда металните части и на практика я затриват централта ( тя м/у другото била вече в края на дните си, от 70та е май).

Аз също чух, че централите са от 70 год.  и съответно най-ненадеждни. И се чудя защо не са ги модернизирали като са в най-сеизмична зона.

От къде знаеш, че не са ги модернизирали?



http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/03/12/japan.nuclear.qu … index.html?hpt=C2


Така казаха по българската ТВ. Не ми се търси линк, но се интересувам дали в тази сеизмична зона са се правили редовно модернизации, за да е мах защитено населението по света.
Думите бяха, че нашите блокове са с 40 години по-модерни от японската, имали 2 защитни корпуса и не чух добре какви други подобрения...

# 491
  • Мнения: 2 653
2/3 от Япония са добре.С изключение на Тойота и няколко др по-малки завода, които спират производството си- останалите утре са си на работа.

# 492
  • Мнения: 5 710
Най-старият реактор във Фукушима е от 71ва.
Не знам какво искат да кажат с това, че 'нашите реактори са с 40 години" по-модерни от японските, чак смях ме напушва, но аз лично безкрайно се съмнявам, че а/ такава ситуация не може да настъпи в Козлодуй и б/ няма да изливат Дунава в корпусите, за да ги охлаждат.
Мисля, че търсиш под вола-теле, честно казано...

Моя приятелка, която е в Япония писа, че животът при яях тече нормално, непрекъснато им се обяснява по телевизията ситуацията докъде е, възстановили са бейзболни програми, реклами и мода и животът не се предава, въпреки това, което ги сполетя

# 493
  • Мнения: 2 652
А пожарът не е ли вследствие на аварията?  Thinking
авария => пожар - поне така си мисля аз.

Що се отнася до облаците......по немската, швейцарската и австрийската телевизия казаха, че няма опасност за Европа.


Авария с реакторите имам предвид. Т.е. в Онагава няма такава авария с реакторите, както във Фукушима.

I see you, не знам, ще разберем в последствие явно какво са имали предвид

Да. Ще разберем.

Франция днес е призовала всички свои съграждани в района около Токио да напуснат.

# 494
  • Мнения: 2 575
ТЕРСО са опитали да възстановят захранването на помпите, но неуспешно днес.
Следващата стъпка е:
TEPCO says it will try to restore the cooling systems by replacing the pump motors overnight.
Да видим какво ще се получи с този ход Praynig

Общи условия

Активация на акаунт