Отговори
# 1 200
  • Мнения: 7 656
Персонала е евакуиран ,сега какво нещата се оставят в ръцете на Бог ли ?

# 1 201
  • Мнения: 3 675
TanyaMG, нали разбра кой е генералният директор на международната агенция за атомна енергия?
Според мен си гледала прекалено много филми за Батман.
При атомните централи е малко по-различно.
Специалисти са заминали за Япония. Японците информират непрекъснато международната агенция за атомна енергия.

Iliana__ , 50 души са останали. В момента едва ли някой би искал да работи в тази централа. Радиацията е много висока и трябва да се справят с минимум хора. 50 души не е никак малко според мен. Въпросът е, че понякога каквото и да се направи е грешно или почти нищо не може да се направи.

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 07:41 от B & C

# 1 202
  • Варна
  • Мнения: 20 224
Персонала е евакуиран ,сега какво нещата се оставят в ръцете на Бог ли ?

Явно няма друг избор.
Относно спускането на експертите със защитини облекла - не ми се вярва, предполагам ,че са по-скоро теоретици.

# 1 203
  • Мнения: 7 656
Абе, как ще пуснеш ядрен физик от самолет при реактора ,все едно да пуснеш пръв военния стратег в боя.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3682331
B & C 50 не са ли от два дни  newsm78 ,има нова евакуация.

# 1 204
  • SA
  • Мнения: 3 481
http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-12307698

В Live- рубриката на ВВС от 3.20 пише, че персоналът на Фукушима се евакуира, поради пик в радиацията.
http://www.dw-world.de/dw/function/0,,82225_cid_14913636,00.html
Май наистина дори и тези 50 служители са изведени.

Това със спускането на чуждестранни специалисти със защитни облекла на мястото на инцидента ...  #Crazy

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 08:04 от kameloth

# 1 205
  • Мнения: 3 675
Не само французите, а всички чужденци е хубаво да напуснат Япония.
Самите японци се опитват да напуснат Япония.
Положението е много сериозно и нещата стават все по сложни.
В темата пишете непрекъснато, че се правели спекулации и ни показвахте разни писания на специалисти, които ни обясняват колко невинно и безопасно е всичко това, което се случва в Япония, но за съжаление нещата не са толкова прости и истината е някъде по средата.

Видяхте ли снимките от централата? Как ви се виждат?

 

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 08:14 от B & C

# 1 206
  • SA
  • Мнения: 3 481
Аз признавам си не съм чела цялата тема, защото късно я открих. Разбира се, че е сериозно положението и малко ме учудва някой да е твърдял, че всичко е невинно и безопасно.
За съжаление няма как толкова милиона хора да напуснат държавата, но на мен също ми се струва разумно тези, които имат възможност да го сторят.
Моля се за всички там .

# 1 207
  • Мнения: 59
Искате да кажете,че това е началото на края ли?Вече никой няма на мястото? Cry
Сега стоим, чакаме и се молим. Praynig

# 1 208
  • Мнения: 4 572
Персонала е евакуиран ,сега какво нещата се оставят в ръцете на Бог ли ?

Явно няма друг избор.

Естествено, че се съобразяват с дозата радиация, с която са облъчени, и като наближи дадена стойност, ги извеждат. Вие какво очаквате, в енергетиката да работят камикадзета ли?

# 1 209
  • Мнения: 7 656
Никой не твърдял ,че положението е наивно и безопасно ,но има ирония към притесненията ни .
Мен пък ме учудва как може да се твърди хем ,че японците не подавали точна информация понеже не знаели какво точно става ,хем да не се паникьоксвали излишно хората там специалистите били най-подготвени и си вършили работата.
Това е просто взаимоизключващо се.
Персонала е евакуиран ,сега какво нещата се оставят в ръцете на Бог ли ?

Явно няма друг избор.

Естествено, че се съобразяват с дозата радиация, с която са облъчени, и като наближи дадена стойност, ги извеждат. Вие какво очаквате, в енергетиката да работят камикадзета ли?

Нищо не искам да кажа ,просто питам от тук нататък какво става?

# 1 210
  • Мнения: 2 575
как да няма никой? нали 50 души са останали? или това е стара информация Thinking освен Дойче Веле някой друг твърди ли го?

това е последно от ВВС - преди 3 минутки:
0623: Workers at the Fukushima plant have returned after being evacuated, CNN is quoting Tokyo Electric Power Company as saying.

Всички експерти от цял свят говорят различни неща - от " нещата са почти под котнрол" до " ситуацията е супер критична" или " втори Чернобил е абсурд да се случи"...........така че , да - истината е НЯКЪДЕ там, но никой не е достатъчно експерт за такова ИЗКЛЮЧИТЕЛНО събитие ....за съжаление Sad

# 1 211
  • Мнения: 7 656
http://www.dw-world.de/dw/function/0,,82225_cid_14913636,00.html
Тук пише ,че и последните 50 работници са евакуирани. По СНН не казват ли нищо?
Как наливат вода в реактора ?

# 1 212
  • Варна
  • Мнения: 2 171
BBC- #
0623: Workers at the Fukushima plant have returned after being evacuated, CNN is quoting Tokyo Electric Power Company as saying.

# 1 213
  • Мнения: 7 656
BBC- #
0623: Workers at the Fukushima plant have returned after being evacuated, CNN is quoting Tokyo Electric Power Company as saying.
Върнати са ,значи .

# 1 214
  • Мнения: 4 189
Това явно е абсолютно неотиграван и непредвиден сценарий и смятам, че няма точна и вярна информация в момента. Така, както не вярвам на инфото за тотален ужас, втори Чернобил и тн, така и не вярвам, че нещата са под контрол Confused
От всичко най - много се притеснявам за хората там, както и всички де, но смятам, че им се струпа повече, отколкото на който и да било народ в последните сигурно 50-на и повече години. И ако само за да не се всява паника, народа се държи в невидение, историята един ден ще го заклейми, но ще е късно. За това се моля, всичко извън Япония да е преувеличено и нещата да не са толкова зле, колкото се опитват да ги изкарат. Никой народ не го заслужава Confused

Общи условия

Активация на акаунт