Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 34

  • 51 338
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 0
Да питам за новата тема дали имате идеи за анкета и знаете ли кога ще го дават Да сменя часа на първа страница
Аз имам идея за анкета."Трябва ли Аднан да покаже явното си неодобрение за възможната връзка между Нихал и Бехлюл?"
   Много добро,подкрепям напълно  Peace
 
 
  Ама и вие пък сте едни-как не разпознахте Бихтер в горецитираната статия  Laughing

Не съм се и опитвала, то "писанията" и рядко имат връзка с нещо..............  Tired

Но да, прилича на Бихтер, но и за Нихал се отнасят повечето................  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
   Тя и Нихалчето не изостава от кака  Mr. Green И аз си го помислих същото   Rolling Eyes

# 646
  • Бургас
  • Мнения: 364
Здравейте! Simple Smile Съжалявам за спама, който ще последва.  Rolling Eyes
Безспорно и на мен ми направи впечатление играта на Гьокче Бахадър - много е добра, поне това е мнението ми на база изпълнението в "Листопад". Като казах за Фахрие Евджен, имах предвид чисто външно - много би и прилягала ролята на Бихтер. Но Фахрие е висока - ако не се лъжа около 170 см, не би стояла удачно до Селчук Йонтем. Докато Берен отива както на Селчук, така и на Къванч. А и аз се съмнявам как би се справила Фахрие в пресъздаването на образа на Бихтер. Ролята и в "Листопад" не е толковаа представителна като тази на Гьокче Бахадър, за да си правим изводи. Образът на Лейля е по-сложен от този на Неджля. Лично аз нямам впечатления за уменията и. Не мога да кажа дали сковаността идва от актрисата или от самия образ - Неджля е затворена и саможива, старае се всячески да потисне емоции, които биха били по някакъв начин опасни за нея, тъй че може и самият образ да изисква изиграването на известна скованост. Не съм гледала интервюта с актрисата, за да добия впечатление за жестовете и излъчването на самата Фахрие.
А Берен Саат гледах за малко в ролята на Фатмагюл. Честно казано, точно така си представям актрисата - хубаво момиче от народа. Също и като жена от средната класа. За висшето общество ми изглежда твърде обикновена. Нур Айсан, например, както и Небахат Чехре на външен вид  са много подходящи за роли на дами от висшето общество. Говоря изцяло за външния вид и излъчването на актрисите, не коментирам актьорските им качества - мисля, че е повече от ясно, че ги имат, и то на високо ниво, щом в толкова теми чоплим героините им.  Crazy

Яааа, докато пишех, е станало весело в темата.  Laughing

# 647
  • Мнения: 26
Добро Утро и от мен!

Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 9 нови отговора.

Браво!   bouquet

# 648
  • Мнения: 3
Трябваше да се уточни кой да не чете.........Ако си на 14 и 25 годишните  ще ти се струват лели...............  ooooh!

И изобщо , това какво общо имаше с филма-че нещо не разбрах................   Tired

Аман от клишета и празни приказки.........  Sick

Има лели  и на 22
 и
 такива ,които не са лели и на 70  bouquet  bouquet

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 35 774
Трябваше да се уточни кой да не чете.........Ако си на 14 и 25 годишните  ще ти се струват лели...............  ooooh!

И изобщо , това какво общо имаше с филма-че нещо не разбрах................   Tired

Аман от клишета и празни приказки.........  Sick

Има лели  и на 22
 и
 такива ,които не са лели и на 70  bouquet  bouquet
И от мен аман. Не я чета, но заема място за по смислени размишления.

# 650
  • Мнения: 0
  Хайде сега да видим коя  е леля  и коя не  Joy Laughing Скоро ще ме заболи коремът от смях. Предлагам да има и критерии,че да сме по-обективни   Joy
  Юличка -за външността на Фахрие си права,би й подхождала такава роля,но само до там.
  Според мен Берен Саат се справя много добре като жена от висшето общество с високомерието,лицемерието и стойките,които прави,когато това се изисква и очаква от нея.
   Небахат Чехре има осанка,която не притежава нито една друга   актриса в ЗП.От младите,които аз съм гледала, точно Фахрие е със същото излъчване,но е крайно студена и хладна за мен.

# 651
  • Мнения: 12 093
Добър ден и от мен!

Баланс, душевен покой и доброта
Социална активност и стилен живот
    Блясък и вдъхновение всеки ден

Това е изкуството да си жена!

                                  Кимбърли Уилсън

Бихтер да има нещо общо с това newsm78

Харесвами идята за анкета Wink

# 652
  • Мнения: 31
Да питам за новата тема дали имате идеи за анкета и знаете ли кога ще го дават Да сменя часа на първа страница
Аз имам идея за анкета."Трябва ли Аднан да покаже явното си неодобрение за възможната връзка между Нихал и Бехлюл?"
   Много добро,подкрепям напълно  Peace

Чудесна идея за анкета.
Но трябва и отговори да се измислят и предложат  Thinking

Обаче сега като се замислих защо пък 'явно неодобрение'...Не е ясна още позицията му сякаш.

# 653
  • Мнения: 0
Добър ден и от мен!

Баланс, душевен покой и доброта
Социална активност и стилен живот
    Блясък и вдъхновение всеки ден

Това е изкуството да си жена!

                                  Кимбърли Уилсън

Бихтер да има нещо общо с това newsm78

Харесвами идята за анкета Wink

  Аз лично никоя героиня не виждам да има нещо общо,може би Пейкер донякъде  newsm78
   Баба Ферди покрива всичко освен цялото първо изречение ,особено частта с добротата  Mr. Green
    Сега като се замисля ,това важи в най-голяма степен за Мадмоазел,като че ли  Wink
    Аднан,ако одобряваше,нямаше така да се разгневи и да съди Елиф за твърденията й  Wink

Последна редакция: вт, 15 мар 2011, 11:58 от charovnica

# 654
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Тези часовници са доста симпатични и като фен на oversize тиктакащите , с радост бих сдобила един. Още по-добре гравиран с автограф на Къванча  Mr. Green

Часовниците на TW Steel могат да се намерят и в България. Инфото е тук.

Връщам се да чета.... и по-бавничко, моля  Laughing

Последна редакция: вт, 15 мар 2011, 16:08 от tara_lezhka

# 655
  • БГ
  • Мнения: 78
За основният въпрос на анкета - чудесен е!
Хубаво ще е да напаснем и отговори към него newsm78

# 656
  • Мнения: 0
  Отговори за анкетата:
  а/ да,защото тази връзка е нередна;
  б/да,защото Бех не е подходящ за Нихал;
  в/не,трябва да даде съгласието си заради щастието на дъщеря си;
  г/трябва да намери баланса и да разбере какво става с двамата като говори открито  с тях;
  д/друго
  Ако някой има други предложения,моля  Peace
  Еmely,ти какво мислиш  за тези отговори?

# 657
  • Мнения: 417
charovnica,отговорите са чудесни.Изчерпателни. Peace

Чантата на Бихтер е Burberry.Цената и варира между 500-650 Евро

# 658
  • Мнения: 12 093



Дано с тази статия не досадя,но като се разрових из архивите си я изнамерих и реших да я споделя с вас.Посочила съм и автора,защото ще бъде много недостойно от моя страна да я представя за моя,но това припокрива и моето мнение за Забраненана любов-тема толкова много разисквана.



По-сладка ли е забранената любов?
По неписан закон всичко забранено е някак по-сладко, включително и любовта. Затова и Ева е откъснала забранения плод, затова съществуват понятия като любовник и извънбрачна връзка, затова са и изневерите.

Е, относно изневярата, причините са много, а понякога и строго индивидуални, но самият факт, че е забранена, според общественото мнение, я прави още по-сладка.
По-сладка ли е забранената любов?
Всъщност нека първо уточним какво е забранена любов. Под „забранена“ може да се разбира любовта, която не може да бъде изживява и е останала неосъществена поради ред причини - поради несподелени чувства, неодобрение на родителите (особено в миналото, когато сватбите са се уреждали от родителите, това е била една съществена причина за превръщането на любовта между двама души в забранена). Според много хора неизживяната любов е особено силна и трудно се забравя заради често спохождащите ви мисли какво би се случило, ако тази любов се беше случила.

Забранената любов може да бъдеПо-сладка ли е забранената любов? и само в мечтите ви, когато мислите  ви водят към един идеализиран образ на вашия любовник, с когото искате да сте само миг поне. Въображението ви рисува красиви сцени с този човек, но разсъдъкът ви казва, че е по-добре всичко да си остане мечта. Някои жени са родени мечтателки, бягат в мечтите си, когато имат конфликт с половинката си, в мечтите намират утеха, но после отново се връщат в реалността при мъжа, когото обичат и с когото съвсем нормално понякога спорят, но все пак обичат.

Не всички жени обаче успяват да устоят на изкушението и предпочитат да превърнат мечтите си в реалност. Изневярата е най-болезненият вид забранена любов, но и най-сладкия според много хора. 

Под забранена любов може да се разбира и любовта към семеен мъж. Не пожелавай жената на ближния си“ гласи една от десетте Божи заповеди. Но сякаш точно защото обектът на желанията ви е нечие друго притежание, го прави още по-привлекателен за вас.

Коя забранена любов обаче е по-сладка и всъщност по-сладка ли е забранената любов? Сякаш повечето хора са устроени така, че да искат това, което нямат и да не могат да оценят това, което имат. Така е и в любовта за някои хора – приемат половинката си за даденост, която им е в кърпа вързана. Той не представлява предизвикателство, а е нещо сигурно, а сигурното е скучно. Забраненото според обществените разбирания обаче е интересно и привлекателно. Така разсъждават много хора и именно този начин на мислене ги водят към забранената любов.

 aвтор: Ели Йорданова

# 659
  • Мнения: 12 093



ЛюБОВ ЛИ БЕ ДА Я ОПИШЕШ  smile3506



МАААЛЕЕЕ! #Shocked


Общи условия

Активация на акаунт