Майчинството счетоводно - 39

  • 31 725
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,

налага ми се да си прекратя майчинството след 1 та година, но детето ми все още не ходи на ясла.

Искам да попитам какви са възможностите които имам след връщане на работа (на трудов договор),
за да мога да удължа с няколко месеца периода  до даване на детето на детска ясла ?

Имам и платен отпуск, но нямам представа дали мога да се възползвам от него непосредствено след връщане на работа?
Ако е неплатен отпуск за гледане на дете също не ми е ясно, получавам ли изобщо някакви доходи?

Предварително Ви благодаря за всички отговори !

искаш да прекратиш майчинството си,но и да не се връщаш на работа,така ли???каква целта

пусни си натрупаната платена отпуска като не е нужно да отработваш дни преди нея
или болничен.ще получаваш и 120 лв до 2 г на детето
неплатен за гл на дете до 8 г не може
обикновен неплатен-да,като само 30 дни от него в годината се признават за стаж

# 691
  • Мнения: 7
Здравейте,

налага ми се да си прекратя майчинството след 1 та година, но детето ми все още не ходи на ясла.

Искам да попитам какви са възможностите които имам след връщане на работа (на трудов договор),
за да мога да удължа с няколко месеца периода  до даване на детето на детска ясла ?

Имам и платен отпуск, но нямам представа дали мога да се възползвам от него непосредствено след връщане на работа?
Ако е неплатен отпуск за гледане на дете също не ми е ясно, получавам ли изобщо някакви доходи?

Предварително Ви благодаря за всички отговори !

искаш да прекратиш майчинството си,но и да не се връщаш на работа,така ли???каква целта

пусни си натрупаната платена отпуска като не е нужно да отработваш дни преди нея
или болничен.ще получаваш и 120 лв до 2 г на детето
неплатен за гл на дете до 8 г не може
обикновен неплатен-да,като само 30 дни от него в годината се признават за стаж

Здравей,
налага ми се да се върна заради самата работа, а също и  поради финансови причини, (тоест 240 те лв на месец, които се изплащат през 2 та година), заради това питам какви са възможностите които имам, за да удължа периода до даване на детето на ясла, след като вече съм започнала и се водя на работа, а не в майчинство?

# 692
  • Мнения: 738
И аз искам да попитам като се върна на работа след изтичане на отпуска за гледане на дете до 2 години мисля да напусна. Въпросният отпуск,който ми се полага (може да ползвам или да ми изплатят)как се определя? Като се гледат последните заплати или минималната работна заплата от 240 лв, които съм вземала 1 година? Благодаря за вниманието. Сега се сетих, че може да ми изплатят доста по-малко от колкото си мислех. Като заплата получавах около 700 лв  Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 178
Здравейте моми4ета,аз вече родих и излязох в болнични и пак имам нужда от вашата помощ  Hug.
Искам да попитам,водя се на 2 трудови договора/основен на 8ч и допълнителен на 4ч/
1/Кога мога да прекратя единия/предполагам допълнителния/ договор,без това да се отрази на майчинските?
2/Ако остана на основния трудов договор и фирмата обяви фалит/след като са ми подадени и трите болнични листа и съм в майчински/какво става с мен?Ще получавам ли майчинските и как?Трябва ли и имам ли право да се преместя в друга фирма и да си продължа майчинството ?
  bouquet

Никой ли неможе да ми помогне??
Elfitka ?

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
не се включвам,за да не те заблудя
Здравейте моми4ета,аз вече родих и излязох в болнични и пак имам нужда от вашата помощ  Hug.
Искам да попитам,водя се на 2 трудови договора/основен на 8ч и допълнителен на 4ч/
1/Кога мога да прекратя единия/предполагам допълнителния/ договор,без това да се отрази на майчинските?-втория ТД е трябвало да го прекратиш преди 45 дневния ти.следващото е след като ти изтекат 410 те дни.дали може преди това-не съм сигурна.колегите ще се включат

2/Ако остана на основния трудов договор и фирмата обяви фалит/след като са ми подадени и трите болнични листа и съм в майчински/какво става с мен?получаваш си обезщетението докрая на 410 те дни без проблем.но няма да имаш право на отпуска за гл на дете до 2 г,защото нямаш работа.като ти изтекат 410 те дни започни във фирма,отработваш един ден и излизаш в майчинство Ще получавам ли майчинските и как?Трябва ли и имам ли право да се преместя в друга фирма и да си продължа майчинството ?



какви са възможностите които имам, за да удължа периода до даване на детето на ясла, след като вече съм започнала и се водя на работа, а не в майчинство?

пл отпуск или болничен


И аз искам да попитам като се върна на работа след изтичане на отпуска за гледане на дете до 2 години мисля да напусна. Въпросният отпуск,който ми се полага (може да ползвам или да ми изплатят)как се определя? Като се гледат последните заплати или минималната работна заплата от 240 лв, които съм вземала 1 година? Благодаря за вниманието. Сега се сетих, че може да ми изплатят доста по-малко от колкото си мислех. Като заплата получавах около 700 лв  Rolling Eyes

пл отпуск ще ти го изплатят въз основа на последния ти месец,в който имаш 10 отработени дни т.е на заплатата ти от преди майчинството
не на 240 те лв от майчинството

# 695
  • Мнения: 178
Elfitka,blagodarq.
Ако фалира фирмата от Нои ли ще получавам парите/до 410 дни/ и те същата сума ли ще са,колкото сега?

# 696
  • Varna
  • Мнения: 155
Здравейте, момичета! Искам да попитам следното: От 03.03 , когато ми изтече последния от 3те болнични след раждане 135 дни не съм получила досега майчински за месец март, някой може ли да ми каже дали по принцип има такова забавяне или ??? Подала съм необходимата декларация към работодателя в срок когато трябваше, но вече е 18.04 а няма превод.
Благодаря предварително!

# 697
  • София
  • Мнения: 742
Момичета, първият ми болничен за майчинство е от 8 март, досега нямам постъпили пари, знаете ли кога превеждат обезщетенията?

# 698
  • Мнения: 738
Елфита - златна си   bouquet. Много благодаря  Hug

# 699
  • Мнения: 24
И аз искам нещо да попитам, ще се радвам за бързичък отговор! Изтече ми вече платеното майчинство средата на март- детенце навърши 2 годинки и съответно го пуснах на ясла.Сега обаче, като искам да си ползвам полагаемия ми се неплатен отпуск 6 месеца общо до навършване на 18 години на детето ,които би трябвало да ми се водят стаж, за който се дължат само здравни осигуровки от работодателя, счетоводителят се възпротиви и каза, че не мога, щом детето ми посещава детско заведение-ясла. Има ли такова нещо?

# 700
  • Русе
  • Мнения: 530
Elfitka,blagodarq.
Ако фалира фирмата от Нои ли ще получавам парите/до 410 дни/ и те същата сума ли ще са,колкото сега?- Получаваш парите от НОИ, но пак се подава декларация пр. 2 от работодателя (той едва ли ще обяви фалит толкова скоро). Ако все пак ти е прекратено правоотношенито, поради ликвидация на осигурителя, си представяш сама декларацията в НОИ- това е приложение 11. Сумата е същата като тази, която получаваш сега.
Здравейте, момичета! Искам да попитам следното: От 03.03 , когато ми изтече последния от 3те болнични след раждане 135 дни не съм получила досега майчински за месец март, някой може ли да ми каже дали по принцип има такова забавяне или ??? Подала съм необходимата декларация към работодателя в срок когато трябваше, но вече е 18.04 а няма превод.- Обезщетенията се изплащат след като работодателят изплати заплати за месец март, внесе осигуровки и подаде информацията е регистъра на осигурените лица. За месец март, срокът е до края на април. Така че зависи кога работодателят ти си внася осигуровките. За март ще имаш забавяне и най-вероятно ще ти се изплати накуп за март и април. Веднъж тръгне ли плащането обаче, всеки месец си очаквай парите до 5 число на месеца. Това важи за обезщетението, което получаваш до 410 дни на детето.
Благодаря предварително!


Момичета, първият ми болничен за майчинство е от 8 март, досега нямам постъпили пари, знаете ли кога превеждат обезщетенията?-За теб важи същото същото, което съм написала по-горе за ниа_123.
И аз искам нещо да попитам, ще се радвам за бързичък отговор! Изтече ми вече платеното майчинство средата на март- детенце навърши 2 годинки и съответно го пуснах на ясла.Сега обаче, като искам да си ползвам полагаемия ми се неплатен отпуск 6 месеца общо до навършване на 18 години на детето ,които би трябвало да ми се водят стаж, за който се дължат само здравни осигуровки от работодателя, счетоводителят се възпротиви и каза, че не мога, щом детето ми посещава детско заведение-ясла. Има ли такова нещо?- Няма такова нещо.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 902
И аз искам нещо да попитам, ще се радвам за бързичък отговор! Изтече ми вече платеното майчинство средата на март- детенце навърши 2 годинки и съответно го пуснах на ясла.Сега обаче, като искам да си ползвам полагаемия ми се неплатен отпуск 6 месеца общо до навършване на 18 години на детето ,които би трябвало да ми се водят стаж, за който се дължат само здравни осигуровки от работодателя, счетоводителят се възпротиви и каза, че не мога, щом детето ми посещава детско заведение-ясла. Има ли такова нещо?

аз не съм много веча,но съм питала тук  и момичетата ми отговориха,че неможе да ти го откажат,няма значение детето къде е Peace

# 702
  • Мнения: 178
Silviq1980,благодаря за отговора.А не е ли възможно да се преместя в друга фирма,преди изтичането на 410 дни?

# 703
  • Мнения: 539
Здравейте, момичета! Искам да попитам следното: От 03.03 , когато ми изтече последния от 3те болнични след раждане 135 дни не съм получила досега майчински за месец март...Веднъж тръгне ли плащането обаче, всеки месец си очаквай парите до 5 число на месеца. Това важи за обезщетението, което получаваш до 410 дни на детето


Това грешка ли е или аз съм в грешка? Не са ли 410 дни цялата продължителност на отпуска за бременност, раждане и отглеждане на малко дете, който стартира 45 дни преди датата на термина?
В този случай, обезщетението ще се получава приблизително до 1 година на детето. Така ли е?

# 704
  • Мнения: 776
  Искам да ви попитам детските с месец назад ли се превеждат или месец за  месец?
  Имам заповеди от социалните, на които пише, че във ведомост за м. Март трябва да фигурира една сума, а все още нищо не ми е преведено. Някой знае ли кога горе- долу трябва да се преведът тези пари?
  Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт