160та Немска тема

  • 30 494
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 049
Да се запиша и аз да не ви изгубя.  Wink Утре заминаваме за Италия за една седмица, дано да случим на хубаво време.  Laughing

В Япония имам толкова много познати от студентските години, че направо не ми се мисли... от някои имам вече отговор, че са живи и здрави. От други още чакам, от Токио и Фукушима. Голяма трагедия. Но те са невероятно сплотен народ и ще се преборят рамо до рамо с трагедията. Praynig

# 31
  • Мнения: 57
...

Последна редакция: вт, 15 мар 2011, 21:26 от myran

# 32
  • Мнения: 1 584
Ние имаме днес и утре по цял ден ивенти от фирмата. Днес откирха сесиите в тяхна памет. Имаме и офиси там. Осигурили са поне на 500 семейства дом в хотели. Пак е нещо де.

Последна редакция: вт, 15 мар 2011, 22:43 от Ирката

# 33
  • Мнения: 166
Да се запиша, че да не ви изгубя, пък утре ще коментирам Япония.

# 34
  • Deutschland
  • Мнения: 186
И аз да се запиша.
Някой по назад пита дали майчинството се зачита за стаж за пенсия.Да зачита се .Даже някой беше писал за един формуляр,който се попълва и се праща на Deutsche Rentenversicherung.
Antrag auf Feststellung von Kindererziehungszeiten/Berücksichtigungszeiten wegen Kindererziehung
Мaй това беше формуляра.На мен не са ми пратили такова нещо,но пък нищо не ми прече да си го дръпна от нета, да го попълня и да им го пратя.

# 35
  • Мнения: 301
И аз да се запиша.
Някой по назад пита дали майчинството се зачита за стаж за пенсия.Да зачита се .Даже някой беше писал за един формуляр,който се попълва и се праща на Deutsche Rentenversicherung.
Antrag auf Feststellung von Kindererziehungszeiten/Berücksichtigungszeiten wegen Kindererziehung
Мaй това беше формуляра.На мен не са ми пратили такова нещо,но пък нищо не ми прече да си го дръпна от нета, да го попълня и да им го пратя.
Аз питах, мерси много за информацията. Сега  даже си погледнах в дебелата папка и се оказа, че тоя формуляр и той ми седи от половин година за попълване, въобще събрала съм ги цяла колекция.

Излиза, че този въпрос вече съм си го задала веднъж, хората от пенсионното са ми отговорили, аз съм се успокоила, прибрала съм си формулярчето и половин година по-късно пак се присещам и почвам да питам по форума: ку ку

# 36
  • Мнения: 9 052
за руснаците на корилите,които са на един поглед от япоия, никой нищо не казва.

# 37
  • Мнения: 11 336
Жабче, руснаците точно там все още не са измерили повишена радиация, иначе щяха да гърмят по новините. Няма паника на островите, нито на континенталната част.

# 38
  • Мнения: 3 521
Много силно се съмнявам, че руснаците ще съобщят нещо по новините преди да достигне Москва. Ама много. Не знам защо Thinking

Алоха!

# 39
  • Мнения: 166
Аз до колкото чух тази сутрин по радиото ситуцията е доста по-различна от Чернобил. Там си е било взрив. Тук има изтичане на радиация, но тя нямало да се вдигне много на високо и намало да е с такава голяма площ както при Чернобил.
И аз не мисля, че има защо да се всява паника тук. Много ми е мъчно за японците, никога не съм си представяла, че в такава напреднала държава може да останат без храна, ток, бензин и подобни. Но ми направи впечатление как хората си стоят на километричната опашк пред магазина и нито някой се бута, нито се прирежда или изпада в истерии. Това са силни хора.
Но да се спекулира, че видиш ли облакът щял да дойде до Германия и подобни според мен е несериозно. Това е доста огромно разстояние. Все някъде по пътя ще се извали, което нада ли  го прави по-добре за хората, които живеят там.
Аз лично се притеснявам, че вземе да врътне към континента, ще порази Киттай и тма както винаги никой нищо няма да каже и като се има предвид колко стоки се импортират от там ми става лошо  Sick Но не може да се мисли за всичко.  Confused

# 40
  • Мнения: 3 880
Японците са невероятно силен и дисциплиниран народ, шапка им свалям. Смеехме им се, че още от майчината утроба започват да ги действат и да всяват ред и дисциплина и така до края на живота, но в такива случай това явно оказва положително влияние. Ако всичкото това нещастие се беше струпало тук, отдавна щеше да има паника и само паника. А те се редят на опашки, милите, чакат си, че даже и място има между чакащите. Вярвам и се надявам, че бьрзо ще си стьпят отново на краката, кой друг ако не те.

# 41
  • Мнения: 230
Здравейте! Отдавна не съм чела и писала във форума, надявам се да не съм пропуснала много. Гледам, че бистрите Япония - аз имам приятелка, която живее на около 30 км от Сендай и на около 50 по въздух от атомната централа. Нямам представа дали е добре, ние поддържаме връзка само чрез писма, чудя се дори и да и пратя картичка или писмо какъв е шанса въобще да ги получи? Би трябвало къщата и да е сравнена със земята след такова опустошително земетресение Sad,
...
Искам да попитам и нещо друго - видях, че валидността на паспорта ми изтича това лято, а ние не планираме пътуване към България. Някой знае ли дали мога да си удължа срока на паспорта за около година напред? Някой правил ли го е вече чрез консулската служба тук? Ще съм благодарна на някаква информация по въпроса.
Лек ден от мен и до включване!  Wink

# 42
  • Мнения: 3 521
Приятелче, можеш да го удължиш еднократно за 6 месеца, но при положение, че имаш толкова време можеш директно да си го извадиш нов от тук - отиваш на място, снимат те, плащаш към 40 евро и след 3 м. (макс.) си с нов паспорт. Като си го получиш си предаваш на място старият и всичко е ОК. Няма опашки, няма блъскане, няма нацупени полицеси като в БГ... Peace

# 43
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Детето на моята приятека в Токио има Рота вирус, в тая ситуация и това да й се стовари е направо кошмар!!!!!!!  Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 44
  • Мнения: 7 605
Милите!  Sad  В болница ли са?

Общи условия

Активация на акаунт