Пролет пукна, АВГУСТинче към игрите хукна - тема 27

  • 33 126
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Добро утро,кафенце  Hug


Първо Хари  Hug Hug Hug много се радвам,че новините са обнадеждаващи,сигурна съм,че всичко ще се нареди добре и накрая ще си гушкаш принцесата Peace

Честито на всички именници със закъснение,нека свети Георги ви дари само с радост и хубави емоции  bouquet
При нас временцето малко се оправи и вчера направихме една голяяяяма разходка,и Ники се справи без проблеми.
Аз наблягам на картичките,искам да понаправя повече и да ги продавам лятото.А вчера дойде и първата поръчка,плик за парички искаше една позната да и направя,обаче аз нали не мога да се задоволя с обикновен плик,измайсторих ето това...

# 706
  • Мнения: 12
Хари дано всичко върви и занапраед към подобряване и накрая  Hug Hug Hug сте много много щастливи
Диндла дано и при теб всичко е добро от тук нататък.
Мили бременелки визирам всички  Hug вички сме с вас и нека малките ви съкровища ви дават нужната любов  и подкрепа.
Трейси очакваме скоро включване с новината Hug Hug Hug
Бубичка при теб как е предсватбената треска? Бебка, каката вълнуват ли се?Кога е сватбеният ден?
Ганушка честит имен ден на патерици  bouquet  bouquet  bouquet много да си здрава и щастлива с любимите си хора.
   
А нас ни нямаше известно време първо нямах интернет и второ ние също се разписахме с престой в болница за голямо съжаление  Sad. От 28.04-03.05 ни беше престоят. Нашия малчо вдигна висока Т в сряда сутринта в 4 чса дадах нурофен и до 8 неможа да спи докато не я смъкна, зведохме го при педи, а там в болницата обърна коридора с краката на горе и ние се чудехме защо сме там уж болен а луд като хуна бягаше. прибрахме се нищо страшно леко червено гърло, чисто дробчета нищо обезпокояващо, но....... след обед вдигна Т 40,4 градуса като се тресеше 20 мин. преди да я вдигне пак я овладяхме разбира се мн. се притесних, но мъжът ми си беше  в нас и аз бях по спокойна.Изписани педи АБ по телефона, но ние мн. се чудехме и си викаме че ако е вирус няма смисъл от АБ. И така не го купихме спа си цяла вечер без Т даже си стигна Т 36 градуса. На следващата сутрин (четвъртък) вдигна 38,7 пак нурофен дадах, но ми направи впечатление че от толкова нурофен и свещичка която сложихме като беше с 40.4 Т това дете нито веднъж не се изпоти.И като стана от следобеден сън в четвъртък това дете си промени походката. Нямаше Т но нещо залиташе и баща му го мъчи да ходи сам и това дете направи 3-ри крачки и падна на земята Sad .веднага звъннах на педиатърката да ни прати някъде, защото детето неможе да ходи.Отидохме в една часна клиника, добрече ни препратиха от там и ни пратиха в Педиатрията и докато пътуваме това дете весело скача играе, но усните му супер лилави и във фойето му посиня и под нослето целия се тресеше беше с Т 38,4 .направо такова нещо не бях виждала цялата му муцунка беше синьо-лилава.Приеха ни бързо взеха ни кръв имахме 20 000 завишени левкоцити и докато го събличах да го изкъпим там краката му до коленцата и те супер сини.Сложиха ни абокат система с глюкоза, но още незнаеха какво му е. По късно и там вдигна 40.4 Т и ни дадоха аналгин, но още няхме лечение защото нямахме диагноза. По късно ни сложиха венозно и АБ и той започна да се поти което мен ме успокои много. Таткото беше с нас през цялото време в стаята, незнаех , а и не ни интересуваше дали е редно и дали може , но добре че беше при мен , защото щях да откача.диагнозата ни беше 'катарална ангина'(без гной), но защо така ни удари в крачето незнаех. два дни след това никой не ни казваше защо детето продължава да ходи все едно прохожда залита, олюлява се подпираше се по стените сърцето м и се свиваше като го гледам. И накрая денят като ни изписаха най накрая дойде лекар ревматолог да го погледне каза, че 50% от случеите  протичали с инфекции в ставите. и сега пие по половин хапче Волтарен и се мажем като дъртите дядовци в волтаренимул гел. следващия четвъртък сме на контролен преглед и да видим какво ще ни кажат, но вече видимо си оправи походката и намаме проблем с дясното колянце, но ни предстоят още прегледи, за да се успокоим напълно.И така и с наще премеждия. Пишави това не зада се оплача , а да споделя нещо което аз незнаех и за пръв път чувах че може от инфекцията(ангина) да се засегнат ставите.
Хубав ден на всички 1swing  grinning039

# 707
  • Мнения: 1 569
Лили, много, много мъчно ми стана като те прочетох!  Cry Надявам се все така да прдължаваш да се повлияваш от лечението! Добре, че има кой да ти помага! Моля се за теб, за бебка и за цялото ви семейство всичко да е наред и след няколко месеца всички да се гушкате с малката принцеса!  Praynig Hug

Дундла, и за теб продължавам да се моля!  Praynig

Скайпетя, ужасно преживяване! Силно стискам палци да не се повтаря и вече да сте добре!  Praynig

Между другото се оказа, че племенницата ми е изкарала бронхо пневмония на крак тук и в Турция. Като са отпътували от Истанбул, веднага са отишли в спешен к-т във Франкфурт, стояли са там до 3 сутринта. Абе много кофти, много често се разболява и никога няма време напълно да се оправи. На милото детенце хич не му е леко, както и на родителите й! Sad

Честит имен ден на Ганушка! Жижин, а ти не беше ли на цветница?  newsm78 Ако ли не, честит празник и на теб! Да сте живи и здрави и двечките Герита!  Hug

Ние сме в Казанлък до утре (моята свеки също беше именничка). Вчера пристигнахме, оставихме свеки и Анди, а ние с мъжо продължихме до Бургас, тъй като той си имаше малко работа. Магаре, писах ти смс, не знам дали си го видяла. Така или иначе се поразходих само час и после обратно в Казанлък. Доста път ни се събра, но и беше много приятно само двамата с мъжо да се "поразходим" до любимо място. Simple Smile Сега с новата работа съм му казла, че ще можем петък да палим колата за 2 дни до морето и в понеделник отново да съм на линия. Много яко. Simple Smile Стискайте ми палци в понеделник, че ме чака генерална репетиция в работата и ми е страшно притеснено. Ще трябва да стана в 4.50 и да съм там най-късно в 5.30!  Confused Но няма как. Хубава седмица на всички!  Hug

Последна редакция: сб, 07 май 2011, 13:04 от ♥МамаНаПанда♥

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 341
Оле Петя, много лошо така  Hug  чувала съм и преди , че удря в ставите високата Т., жалко, че е трябвало и ти да разбереш какво е , дано всичко е наред вече и остане само един лош кошмар  Hug

Янче, писах ти ЛС  Peace Много жалко, че не успяхме да се видим , и един час е достатъчно  Hug

Дани, страхотен е пликът за пари, много идейно, браво  smile3521

Разходихме се ние доволно в морската градина и ще слагам вече Десата да спи, че укъсняхме. Много лошо това време - пече, пече, та като духне изведнъъъъж  #Crazy

Последна редакция: сб, 07 май 2011, 16:00 от magare

# 709
  • Мнения: 72
Привет момичета,

Скайпетя-ужасно преживяване сте имали,добре направи че сподели,хем да ти олекне, а и тези като мен който не знаят, ще си имат едно наум вече.Пожелавам ви в най-скоро време напълно да се възстанови малкият сладур Hug

Янче-благодаря за поздравите,ами аз празнувам и на двата празника понеже на доста места съм чела и ми има името и на двата.По принцип харесвам повече Гергьовден,защото преди няколко години пишеха цветето с "и" Гиргина,също съм питала поп на кой празник ми е  именният ден и той ми каза че съм кръстена на "Герги" не точно на това име де но на баба ми и би трябвало да съм на Гергьовден,а и повече съм свикнала на този ден да се чувствам празнично.От няколко години взеха вече да пишат цветето с "е" - Гергина и затова вече съм раздвоена и приемам поздрави и подаръци и на двата Mr. Green.
Милото Лекси,как е изкарало на крак пневмонията,бързо да се оправя и дано не боледува повече Praynig
Стискам ти палци в понеделник всичко да мине по мед и масло,да бъдеш силна и уверена в себе си Grinning.Тук сигурно няма да успеем да се видим,дано да не се появи някоя пречка и да дойдете на Трявна да се видим там поне  Wink

Дани-еее ти си голяма майсторка,браво,да изкараш много парички с таланта си Grinning

И ние днес направихме една хубава разходка в парка,на мен много не ми беше до разходки,че снощи към 12 и 30 Али като се събуди с рев,не иска да се успокой,с триста зора млъкна,легнахме и след 20 мин.пак същото.Така 3 пъти подред,доста пръцкаше,ръцете и все бяха в устата,така и не разбрах коремчето ли я болеше,че доста неща хапна от празничната трапеза, или зъбките я тормозиха,но сме заспали чак след 2 и 30 та се чувствам днес като ударен самолет.

Приятен ден на всички,че от утре пак дъждове ни чакат  Rolling Eyes

П.П. Момичета да ви питам-на някоя от вас ли е регистрацията във ФБ на "Мариса стил",гледам че доста от вас са приятели с тази фирма ли е или нещо друго,та отдавна се каня да ви питам ако някоя от вас си е направила такава фирма. От доста време ми стои в поканите за приятели,а аз не давам на всеки потвърждение,че всякакви ги има.

Последна редакция: сб, 07 май 2011, 16:48 от Jijin

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Здравейте, момичета!

Честит имен ден и тук на Ганушка и Жижин!   bouquet   bouquet   bouquet

Жижи, направо ми изкара сълзи в очите, миличка!  Hug Няма кой да ти се засмее, че си ни запалила свещичка за здраве, тук всички сме майки и можем да си представим какво чувства една майка в подобен, като моя момент. Благодаря за милите и хубави думи! Трогна ме!  Hug

Трейси, леко, ама много леко раждане ти пожелавам!  newsm10

Скайпетя, и при вас ужасии...  #Cussing out Как се хваща тази катарална ангина? Леле, добре че детенцето се е подобрило вече, представям си какво си преживяла и ти ... Hug  Hug  Hug

Дани, ненадмината си, мила!  smile3501 Мога само да ти ръкопляскам за майсторството, за идеите и за бликащата ти креативност!  smile3521

МамаНаПанда, успех и от мен в понеделник!  newsm10 Е как така Лекси е изкарала бронхопневмония на крак, та това звучи ужасно...  Shocked Леле сестра ти как не се побърква от ужас... Трябва много да я пазят мъничката, да не си навлекат някоя голяма беля.

Мъжо и Софийка се върнаха от разходка и вече спят и двамата изморени, а мама вече я боли гърба от лежане, ама ще лежа и ще стискам.

# 711
  • Мнения: 738
И аз да се включа.

Хари - стискаме ти всички възможни палци. дано всичко мине безпроблемно и да се радваш на здраво бебенце накрая.  Praynig Praynig Незнам какво успокоително да кажа. Ти си знаеш, че всички сме с теб  Hug.

Скайпетия - направо настръхнах...Между другото предния път, когато Теди имаше Т и му дадох Нурофен ми направи впечатление, че почна да залита. И беше някак неадекватен. Тогава повече не му дадох, минах пак на Панадола. Сега обаче много трудно му действа и гледам да го редувам....
Ние също имахме висока Т. Вдигна я четвъртък след съня следобед. Беше 38, после 38.5. Дадох нурофен падна, после пак се качи. През нощта стигна 40 градуса...Оцет, панадол...спада и така.

Между другото направих голям гаф с моите четения в нета, пише да се изкъпе с хладна вода....и аз шматката го направих. Водата даже не беше хладна, но за дете с Т сигурно е била. ТАкъв стрес му причиних, че ми идеше да се гръмна. Тресеше се след това като лист. И много плака. Умрях си.....
Пиша го за да не го правите, ако имате проблем с Т  Rolling Eyes.
Така...изкарахме до вчера следобяд и накрая говорих с мама и тя пак ми повтаря за нейния изпитан метод за ракииката  Mr. Green.

Разтрих го следобяд, дадох панадол (Т беше 38.7) и той заспа. Изпоти се и всичко почти приключи. Вечерта се повтори процедурата и от тогава....няма да се хваля.

Та за мен най-важното пак си остава да се изпоти детето. Както и Скайпетия каза. Иначе и при нас посиняват ръцете и краката, но от студ и малко след това вдига много висока Т.
Днес даже бяхме на консултация - 14.400кл и 91см.
На мама мечето!!!
Доки го прослуша и каза, че всичко е ОК.
А, забравих да спомена и всички илачи, които мисля, че помогнаха, но всички ги знаете - чай с мед и лимон, пилешка супа, много вода и мнооого плодове.
Мисля, че успя да се пребори и много се надявам.

# 712
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Петя тъкмо за теб си мислех тези дни,че не се разписваш,а ти си имала ужасни преживявания Rolling Eyes Вече сте добре предполагам,горкия Кубрат,а и вие,кой знае какъв ужас е било Confused
Янче и твоята племенница ,и тя милата, сериозна болест на крак е изкарала,сигурно хич не им е било до разходки тогава.Стискам палци за утре  Praynigвсичко да мине като по вода Hug
Жижин,Магаре,Хари благодаря ви за комплиментите,много ми е присърце вече и само това правя и сънувам даже Mr. GreenЧакам с нетърпение някой слънчев ден да си накупя много материали и да се развихря както му е реда Peace
Хари днес като че ли "звучиш"по-бодро Wink Само хубави мисли да ти минават през главата,сигурна съм,че всичко ще е наред  и в понеделник ще те зарадва док с още по-хубави новини Hug Hug
 Алегория изпотяването винаги е предпоставка за подобряване на състоянието,старите баби така съветват.Хубаво е,че Тедо е добре и жалко,че сте преживяли тежко къпането със хладка вода.Аз май не бих посмяла,а и то май се прави постепенно охлаждане на водата newsm78

# 713
  • Мнения: 2 382
Алегория, номерът с водата ми го казаха двама педиатри и за това си позволявам да пиша по-подробно. Аз също съм го изпробвала веднъж, когато Белослава беше с ангина и 39*. Водата трябва да е с температура, почти колкото тази на детето. Аз не посмях да я направя чак 39*, но 38-38,5* определено беше. И детето се оставя по-дълго време във ваничката. Температурата пада едновременно с изстиването на водата. Дано не ви се налага скоро да го ползвате.
Скайпетя, направо сте си изкарали ангелите.Благодаря, че сподели Hug!
Янче, много стиснати палци за другата седмица Hug!
Харче, да пазиш леглото Hug! Форумът е абсолютно спасение в такъв момент. Докато прегледаш всички подфоруми и денят се изнизва. Аз по цял ден четях рецепти в готварския Joy
Дани, пликчето е уникално!  Hug

Жижин, Гануши, честит имен ден със закъснение Hug! Извинявайче, че вчера ви пропуснах Hug.

Аз забравих да ви се похваля, че Белослава вече е 11 кг и 84см.Още не сме сложили последния пентаксим, че и превенар ни чака.

# 714
  • Мнения: 738
Момичета, за мое огромно съжаление, ще се наложи да се откажем от ходенето Трявна  Rolling Eyes.
А толкооова много го чаках (винаги така става, като се глася от далече).
Излезе непредвиден и голям разход. Мъжлето е охрана и се налага да си презавери разрешителното...за целта трябва да са платени всички актове, данъци, и всякакви други гадости. И за жалост това трябва да стане точно сега  ooooh!. Колкото и да го въртях и суках, сърдех се...няма как да стане. Много ме е яд. Ама много. Съжалявам, че ще изпусна това страхотно събиране, но...
Ще трябва утре да се обадя да я отменя.

# 715
  • София
  • Мнения: 791
Здравейте и от нас!
Лили  Hug Радвам се ,че си по-добре. Писах ти, трих после, защото ти си знаеш какво ти е сега! Обаче най-важното е да намериш сили да удържиш положението, ето имаш повлияване от лечението, имаш и доверие на клиниката и лекаря си,значи всичко е вече ОК. Успех утре и дано нещата са още по-добри от предния преглед!  Praynig
Диндла ти къде ходиш, в смисъл как така няма лекари от обяд нататък? Ми ако иде някой събота или в 21 вечерта с проблем? Стискай и ти положението, дано и при вас се поуспокят още нещата!  Hug
За пентаксима ние сложихме и последния прием, нашето педи имаше ваксината и по ЗК ни я поставиха.
Яна ох, горката ти племенница. Имам чувството ,че болестите все като не сме си вкъщи се случват, писна ми да търся спешни кабинети по непознати градове. Дано се възстанови бързо болното детенце, а сестра ти много да се пази и да взема укрепващи средства според положението си, да не се зарази от малката!
Алегория жалко ,че отпадате от Трявна!
Скайпетя как сте? Страшни неща разказваш! Дано никога вече не ви се случват!
Шайн какво стана с втората урина, за тази седмица ли беше?  Ние ходихме на детското влакче, но не се возихме, че разписанието му е доста рехаво, другият път! Силвия не се впечатли много , като я мушнах в купето  newsm78
Болничките да оздравяват по-скоро и дечицата и възрастните!
Ние сме почти здрави  Praynig Силвия вече няма кашлица! Лошото е че мен ме повтори и си кашлюкам, било грип според спешния лекар ,но утре ще си ида на моето джи пи, да чуя и неговата версия!
Хайде ставам,че има работа за вършене.

# 716
  • Кърджали
  • Мнения: 10 249
Хари...Много се радвам, че новините от теб са добри. Сега стискам палци и все по - добри да стават!
Алегория, дано зетчето е вече добре.
Ние се върнахме от село. Сега си се мотаем из вкъщи, докато дойде време на дребната да спи.

# 717
  • Мнения: 105
Привет и от мен!
И ние днес се завърнахме от три дневно гости.По принцип и аз празнувам на 6 ти май и решихме за празника да отидем при нашите,въпреки,че Поморие има голям панайр тогава.То тук си е винаги панайр Laughing
Ох,аз нещо съм се вкиснала днес.Нещо финансовата криза ни е застигнала и аз много се депресирах от това.Добре,че знаех от самото начало,че няма да идвам до Трявна,че допълнително щях да се скапя Sad.....но всеки с дертовете си....
Трейси,не си писала скоро дано скоро се похвалиш с едно малко бебече Hug
Хари едно голямо гуш от мен Hug
Дундла  Hug
Всичко болни да оздравяват Heart Eyes
Успех на всикчи в новите начинания!

# 718
  • Мнения: 325
Здравейте муцки....Тия дни не съм се вясвала, ама нещо ни беше прецакан компа, та 4ак днес го оправихме
Хар4е , силни прегръдки  Hug Радвам се, 4е ве4е си по -добре , вярвам , 4е вси4ко ще е наред, ти само си лежи и по4ивай, щом има кой да гледа Софи.
При нас нищо интересно, освен , 4е тая седмица беше ужасна...По4наха да го мъ4ат много кътниците, единя май се е надул ве4е.2 дни бяхме с температура, незнам дали беше от зъбите...отидохме в поликлиниката в Несебър следобяда и кво се оказва, от 3 детски лекърки- няма нито една, вси4ките били до обяд  #2gunfire , а тази дето го водя при него 4астната хомеопатката, даже работи само понеделник сряда и петък.....ужас направо.То това се слу4и в понеделник, и бях решила в сряда да го заведа, ама той в сряда ве4е нямаше температура и не съм го водила, дано да е било от зъбите.После се обрина 3 дни имаше пъпки по гърдите, корема и гърба, които не знам от какво бяха, но подозирам , 4е може да са от Нурофена,/на някой друг да са се появявали от него?/защото нищо ново не е ял уж, та така.2 нощи по4ти не съм спала, будене през 10-15 минути, около 300 пъти на нощ и направо....от няколко дни по4ти не иска да яде супа и манджа,с 1000 зора се лъжем, сега манията са му солети, зрън4о и корнфлейкс.Корнфлейкса го яде сух, без мляко, без нищо Shocked ,ама щом му харесва, кво да го правя. И така при нас общо взето това е, дано утре седмицата да ни запо4не по-добре.

И аз да ви питам нещо
:Сега този Пентаксим , който трябва да се бие, 4 прием, нали се бие една година след последната имунизация, но има ли горна граница?В смисъл до кога трябва да се бие.Аз понеже не съм си сменяла лекарката в Несебър, а се разбрахме с нашата в София да я бием като се приберем през октомври- Ради тогава ще е на около 2,2 години , а една приятелка ми каза, 4е Пектаксима се биел до втората годинка?И сега незнам кой да питам,ако звънна на педи , тя ще каже нали се разбрахме за октомври...направо незнам какво да правя, а ако наистина трябва преди навършени 2 г. , да не закъснеем....

Айде стига , 4е т стана един ферман
Лека и целувки

# 719
  • Мнения: 105
Аси,ние бихме 4-тия Пентаксим на 1 и 4(защото Митко си беше редовен с имунизациите ),тогава сестрата каза,че до втората годинка трябва да се бие и след това чак на 6 години(ако не греша).
Ние бяхме на разходка и времето беше супер и тъкмо се прибрахме и реши да се скрие слънцето,явно пак ще вали. Sad
Ама,къде сте всички,хайде пишете нещо,че тая тема все на 48 стр.си стой вече 4 ден!
Чао за сега довечера ще ви проверя колко сте писали,след Стъклен дом Laughing Чао Hug

Общи условия

Активация на акаунт