Киноа и амарант

  • 18 695
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 991
Явно в София има две вериги Фантастико Wink В най-новият им и доста голям магзинв Дружба-2 няма киноа и амарант, момчето, което подреждаше даже повика началничката си, да й кажа какво търся, като никой от тях не беше ги чувал.

# 16
  • Мнения: 1 313
Стандартният начин за правене на пуканки е следният: в тенджерата сипваш олио, едва да покрива дъното. Като се нагорещи, а може и по-рано, слагаш пуканките да покрият и те дъното, не повече със сол колкото ги обичате.
Теорията я знам, но на практика изобщо не мисе получават - не пукат и ми загарят... Както и да е, благодаря, че се опита да помогнеш Simple Smile

evhen, една е веригата, но магазините не са съвсем еднакви. По принцип тези продукти са на щандовете със здравословни и био продукти. В младост има със сигурност. От Слънце Луна, пък можеш да си поръчаш по интернет, но за поръчка  под 50 лв. май има такса за доставката.

# 17
  • Мнения: 14
Стандартният начин за правене на пуканки е следният: в тенджерата сипваш олио, едва да покрива дъното. Като се нагорещи, а може и по-рано, слагаш пуканките да покрият и те дъното, не повече със сол колкото ги обичате.
Теорията я знам, но на практика изобщо не мисе получават - не пукат и ми загарят... Както и да е, благодаря, че се опита да помогнеш Simple Smile

evhen, една е веригата, но магазините не са съвсем еднакви. По принцип тези продукти са на щандовете със здравословни и био продукти. В младост има със сигурност. От Слънце Луна, пък можеш да си поръчаш по интернет, но за поръчка  под 50 лв. май има такса за доставката.
Може да ти помогне и това, че държа пуканките във фризера и веднага ги пускам в загрятото олио. Така почти всички изпукват. Пак стара народна рецепта.   chef

# 18
  • Мнения: 1 313
За фризера не знаех, може пък да пробвам да видим Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 708
И на мен обаче не ми се получи домашното пукане на амарант. Загаря, не се пукват много, а ми се видя, че пукания амарант в магазина изглеждаше по беличък и по-големичък от моя. Голяма борба и мъка падна. Спомням си, че май ми беше много силен котлона като чели, може пък и да трябва да е по-ниска т, но не пък много ниска newsm78 Абе не я уцелих и едва това догарах
(
Това го пробвах преди около година, айде по-малко и от тогава нямам никакъв ищах да повторя упражнението с пуканките  hahaha

# 20
  • Мнения: 660
Тъкмо вчера си купих киноа и още я гледам с неразбиране  Thinking. Полезна темичка .

# 21
  • Мнения: 14
Варена, киноата спокойно може да замести ориза в някои ястия, напр. пълнени чушки, салати. Покълнала седи доста ситна, но пак е вкусна (освен ако не ти заседне между зъбите  Wink).
Само амарантът още не ми е ясен.

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз съм пукала амарант, става на по-дребни пуканки от тези в магазина.
малко е по-сложно, отколкото пукането на царевица, защото зрънцата са дребни.

загрява тенджерка без мазнина на котлона. когато вече е загрята сипвам малко амарант - 1-2 с.л. и махам тенджерката от котлона, държа я във въздуха и постоянно разклащям да не стоят зрънцата на едно място. капак също се слага отгоре.
зрънцата почват да пукат. ако останат много неопукани, слагам тенджерката отново за малко на котлона, като непрекъснато разклащам, за да не загорят зрънцата... после пак я вдигам над котлона и така докато се опукат...

абе пипкаво е... Tired

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 576
Пуканките от амарант ги продават и готови. Аз лично ги ям с кисело мляко, а дъщеря ми с прясно.

# 24
  • Мнения: 14
Хей, PresiN, моите деца също се казват Калоян и Косара!
Ама че съвпадение...

# 25
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Явно в София има две вериги Фантастико Wink В най-новият им и доста голям магзинв Дружба-2 няма киноа и амарант, момчето, което подреждаше даже повика началничката си, да й кажа какво търся, като никой от тях не беше ги чувал.
Преди малко видях Амарант в магазина им в Х.Димитър. Забелязала съм, че служителите не мвинаги знаят целия асортимент Simple Smile Три лв. и нещо беше, но не помня грамажа.

# 26
  • Мнения: 234
Simple Smile ето малко рецепти с киноа

Последна редакция: сб, 09 апр 2011, 23:32 от lux

Общи условия

Активация на акаунт