Тема Незабравима (Unutulmaz) 180

  • 30 677
  • 745
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 186
Пък едни комшии не дадоха в дома им да влизат или те да ходят някъде... Sad

# 631
  • Мнения: 570
Пък едни комшии не дадоха в дома им да влизат или те да ходят някъде... Sad

A  един път влязоха в дома им , три квачки колкото да им сервират новината , че Харун е кръшнал и във вестника е излязла негова снимка с друга жена. hahaha hahaha hahaha

# 632
  • София
  • Мнения: 832
Превърнаха любовта на Харун и Еда в грях,изкараха ги най-големите грешници,всеки ги обвиняваше и им натякваше колко лошо нещо е случилото между тях.Но никой не ги попита как се случи всичко,не се опита да ги разбере.Не винаги човек си избира в кого да се влюби,просто ни връхлитат чувствата както беше при тях   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Родители,близки ги заплашваха,поставяха ултиматуми,стреляха не веднъж,но никой не попита "как се случи всичко" Затова и те си причиниха толкова болка,хиляди раздели,сълзи,самообвинения че са виновни за случващото се  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Мелда само натякваше на сестра си че тя е виновна-разболяла е майка им,превърнала е баща им в убиец,съсипала е живота на семейството им,откраднала и е любимия  ooooh! ooooh! ooooh! Тюркян би шамари,заплашва с ножове,стреля,препочете щастието на едната си дъщеря,обричайки другата на нещастие,остави едно дете без баща,въпреки че в тази ситуация е много трудно да направиш избор.Феяз плаши сина си че ще се откаже от него,да бъдел чичо на детето си,глупост след глупост.Нещата можеха да са далеч по-прости-да седнат двете семейства и да ги попитат как се запознахте и т.на и при условие че вече имаше едно невинно дете,но не трябваше да минат през ада  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 633
  • Мнения: 186
За мене Джемил е непоправим и се радвам , че напуска сериала ,нито една негова постъпка не ме трогна за 75 епизода , може би единствено когато се появи на несъстоялата се сватба, но само толкова. Peace
В интерес на истината, последните картини, които той видя, преди да падне, ги възприех като закъсняла реакция на това , което е направил - конкретно към Еда, изстрела,протегнатата й ръка , плача на Харун държейки окървавената Яамур. Като възмездие.

Вени, подкрепям  Peace

# 634
  • Стара Загора
  • Мнения: 115
Пък едни комшии не дадоха в дома им да влизат или те да ходят някъде... Sad

A  един път влязоха в дома им , три квачки колкото да им сервират новината , че Харун е кръшнал и във вестника е излязла негова снимка с друга жена. hahaha hahaha hahaha

И никой от съседите не разпозна Еда във вестника, нито Ферда, само Мелда и приятелката на Еда.

# 635
  • Мнения: 33 429
Аз пък най-много не оправдавам Феяз от родителите.
Хайде Джемил си измислил някакви ценности, но освен,че ги изисква ги е и спазвал. Не е кръшкал на жена си.
А Феяз с какви очи съдеше Харун? При положение,че там накъдето беше тръгнал Харун, Феяз се връщаше. Супер тъпо!
Разликата между тях е ,че Харун никога не се отказа от Еда, дори знаейки,че е бременна от друг, докато Феяз се е отказал от Месуде и си е останал със Саадет , та и нея измъчи.. Tired
Да не говорим,че точно когато се появи извънбрачният му син, седна да обяснява на Харун да се прави на чичо на дъщеря си  Tired

# 636
  • Мнения: 570
Права си, Ураганче, всичко което казваш е абсолютно вярно , ама четири години по-късно Феяз се беше осъзнал и съветваше Харун да не крие Ямур от майка и , а от Джемил освен  "не може да живеете в един дом без брак '' друго не чух .

# 637
  • Мнения: 33 429
Права си, Ураганче, всичко което казваш е абсолютно вярно , ама четири години по-късно Феяз се беше осъзнал и съветваше Харун да не крие Ямур от майка и , а от Джемил освен  "не може да живеете в един дом без брак '' друго не чух .
Феяз донякъде си промени мнението , защото тази жена, която той толкова обиди, когато отиде при нея в 51 епизод застана пред куршум за да спаси синът му  Naughty

# 638
  • София
  • Мнения: 832
Права си, Ураганче, всичко което казваш е абсолютно вярно , ама четири години по-късно Феяз се беше осъзнал и съветваше Харун да не крие Ямур от майка и , а от Джемил освен  "не може да живеете в един дом без брак '' друго не чух .
Джемил също се опита донякъде да ги покрепи,не да ги разбере,ето че отиде на сватбата им,но той продължава да живее със собствените си ценности и не може да приеме че те са остарели морално и случващото се в живота им не е само черно и бяло,а има и шарени краски  Peace

# 639
  • Мнения: 0
Страхотно решение Джемил да умре, точно когато е изчезнала и Ямур.
Което разбира се ще доведе до поредните реки от сълзи на Еда.
Изобщо не ми се гледа следващия епизод  hit hit
Разсипаха я тая Еда! smile3555 newsm09 Дали има човек, който да понесе толкова болка и мъка и да остане с разума си! newsm78 ooooh!
 А след тия събития, хепиенда ми се вижда просто някъде толкова невъзможно далечен, че се чудя дали изобщо ще го има! Crossing Arms И кой би могъл да бъде щастлив след така стеклите се събития, кой ще празнува на евентуалната сватба на Харун и Еда?! Thinking Аз вече си мисля, че оня епизод със размяната на халките, никак не беше случаен и май ще замести сватбената церемония- може да си останем само с това и да няма истинска сватба! Crossing Arms Всички са разсипани- и физически, и психически, и емоционално! ooooh! ooooh! ooooh!
Да не би пък детето да се изгуби завинаги- я.....няма да го напиша Naughty, я пострадала и наистина с амнезия, изгубена ooooh! или пък Бату я е дал на някого да се грижи за нея Crossing Arms и това да е нашата незабравима?! #Crazy Щото Ямур е един от главните действащи герои от сериала- още като си я поръчаха Харун и Еда на Ава, та и до ден днешен, цялото действие се върти само и единствено около нея, другото всичко е само фон! Thinking
Лично аз считам, че никой не е разсипвал и измъчвал тази жена - тя живее с мъка и ако няма такава - сама си я създава. Има такива хора, това е начин на живот, имам такава близка, тя живее със смърт и лошотии и ако няма повод да скърби или да се жалва, сама си ги търси поводите. Само едно се чудя, как е възможно мъж като Харун да обича безрезервно такава жена - или той е мазохист или сценаристите са садисти, но си мисля, че аз нещо съм сбъркана, след като цяла година вече търпя и търся да гледам простотии.
Така е , Еда сама си създава мъчнотиите, както в случая с изневярата - направи го супер проблем, от нищото. А това , че гледаш простотии е проблем на почти целия форум тук. Може би си приличаме по това, че не сме свикнали да оставяме нещата недовършени и сме изпълнителни, честни и свикнали да анализираме всичко и да се ядосваме.
Може би трябва да се направи психопортрет на цялата група тук.
За Еда съм съгласна! Приемам, обаче, че не е особено умна и така намирам за себе си някакво обяснение! Има си такива жени! За психопортрета много ми хареса! Но той може да се направи, ако участниците са абсолютно анонимни и честни с форума! Което не е така!
По същество:
Филмът си има качества и не мога да лепна етикета простотия! Имаше невероятни серии, които вдигнаха летвата. Дай за сравнение друг по-добър сериал! Това, че не всички серии са такива, си има обективни обстоятелства! Ако имаш в предвид това, че е тежък за гледане и ние се мъчим, също не съм съгласна! Има и такива филми! Гледай Полет над кукувиче гнездо - 2 часа и ще ти държи влага за цял живот! Тежките филми не ме плашат!
Това  впечатление, че филмът олекна е заради последните серии! Има издънки в сценария! Затова искам скорошен финал, защото ми е кофти да си губя времето и да  гледам филм, който при други обстоятелства не бих гледала! И понеже не мога безкритично да приемам нищо, се ядосвам, но ще го изгледам! И инерцията има значение в случая! И в живота е така!
Нали имаше една мисъл, че навикът е втора природа! Ако утре свърши няма да съжалявам за това!

# 640
  • Мнения: 0
аз от този сериал 90% от реакциите и разбиранията на героите не ги разбирам, незнам какви са им обичаите, но не мога да ги разбера, Джемил си стреля по дъщерята и внучката, Еда си зарязва дъщерята, заради баща си , който е опитал да я убие и т. н.

# 641
  • Мнения: 2
Бату сигурно е проучвал Арас, иначе няма логика да го заплашва точно с Назан. Сигурно ще му изстреля в лицето истината като му каже нещо от сорта "Дъра, дъра, дъра....  ще застрелям майка ти" newsm78

# 642
  • Мнения: 0
аз от този сериал 90% от реакциите и разбиранията на героите не ги разбирам, незнам какви са им обичаите, но не мога да ги разбера, Джемил си стреля по дъщерята и внучката, Еда си зарязва дъщерята, заради баща си , който е опитал да я убие и т. н.
В турското семейство честта е много важна по- важна дори от живота и щастието на децата.

# 643
  • Мнения: 570
аз от този сериал 90% от реакциите и разбиранията на героите не ги разбирам, незнам какви са им обичаите, но не мога да ги разбера, Джемил си стреля по дъщерята и внучката, Еда си зарязва дъщерята, заради баща си , който е опитал да я убие и т. н.
В турското семейство честта е много важна по- важна дори от живота и щастието на децата.
В този ред на мисли едни думи на Тюркян наскоро в сериите по Диема ме потресоха, имайки в пред вид Еда , каза нещо от рода на ''човек, който избира любовта пред семейството е винаги нещастен...'' #Crazy #Crazy #Crazy

# 644
  • Мнения: 0
....жалко за джемил  Sad човек винаги искаше за децата си  най доброто а те си съсипаха живота
С това не съм съгласна. При тоз човек имаше радикално разминаване между думи и дела.
Освен това с дебелата си глава и остарели разбирания, съсипа живота на децата си.
Вярно, че родител трудно приема ситуацията на Еда и Мелда от първия сезон,
но Тюркян и Джемил имаха огромна роля в кашата дето се забърка тогава.
Тюркян разбра децата си и виждаше, че Джемил няма да ги приеме лесно с грешките им,
затова продължи да бърка в торбата с лъжите.
Да жалко за Джемил, но той стана жертва на собствените си разбирания за живота,
които остро се разминаваха с това, което му се сервираше.
Евала на издръжливостта на Тюркян. Джемил просто рухна,
докато тя се държи въпреки всичко и всички.


За мен образът на Джемил е абсолютно логичен и последователен! Той  беше предсказуем във всяко отношение! Проблемите му  са проблемите на генерацията от неговото поколение в турската действителност! И смъртта му е символична - старите порядки и ценности се рушат и отиват в историята!

Общи условия

Активация на акаунт