Контракции, оргазъм?!

  • 52 900
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Имам едно такова питане, понеже съм бременна в 28 г.с. /първа бременност/, имам често подготвителни контракции и пия Магнерич, но ме интересува следното нямам забрана за секс, не че не е спрян от 2 месеца, разбира се, НО от време на време с мъжа ми се заиграваме и аз стигам до оргазъм, после нямам проблеми, нито болки нищо, но имам чувството, че контракциите ми зачестяват, дали това има отношение към техния интензитет или аз си внушавам?! Само уточнявам контракциите ми се без болка, само втвърдяване на горната част на корема, нямам чувствителна матка и т.н., разкритие или скъсяване на шийката на матката.

Ще се радвам да споделите вашите впечатления!!!

# 1
  • Мнения: 90
Със сигурност оргазмът има отношение към контракциите.... по - добре не се заигравайте, а изчакайте да родиш, за да няма неприятни изненади!

Успех!  Wink

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Марева е абсолютно права- оргазма засилва контракциите.

# 3
  • Мнения: 532
По време на оргазъм матката контрахира, било то с или без бременност. В този смисъл опасно е не толкова проникването, колкото самия оргазъм. И аз съм спряла секса, но сънувам и като се събудя, мн неприятно ме стяга.

# 4
  • Мнения: 8
Ако успеете да правите секс, без да стигаш до оргазъм, например ако е по-кратко, хем пак ще ти е приятно и ще запазите интимността, хем ще се предпазиш от контракции. Нали и без това жената не всеки път стига до оргазъм.

# 5
  • Мнения: 720
Неприятно   Cry, но ще трябва да се лишиш от оргазъм! Твърде рано са започнали контракциите ти. Пий си магнезия и успех!

# 6
  • Мнения: 4
ДА   но пък аз съм правила секс и винаги стигам до оргазъм и след тожа се полу4ават леки контракции но ако имате проблемна бременност е по добре въздържание

# 7
  • Мнения: 54 041
По време на оргазъм матката контрахира, било то с или без бременност. В този смисъл опасно е не толкова проникването, колкото самия оргазъм. И аз съм спряла секса, но сънувам и като се събудя, мн неприятно ме стяга.

 Peace

# 8
  • Мнения: 506
Със сигурност оргазмът има отношение към контракциите....
Успех!  Wink
Така си е за съжаление.

# 9
  • София
  • Мнения: 865
1. Матката контрахира цял живот. Просто вие не я усещате винаги

2. Да правиш секс бе да стигнеш до оргазъм (щом можеш да стигаш до такъв), Е, това е истинско кощунство.

3. Моя док ме кара да правя секс, а повярвай ми аз карам в пъти по - рискова бременност от теб, едно, че съм след инвитро, друго, че съм с близнаци и трето, че по нормален път деца не мога да имам (лирични отклонения)

4. Контракциите са налице при мен от около 12 г.с. и да ти кажа магнезия е слаба ракия. Други работи пия за контракциите, ама и те не помагат особено.

5. Контракциите не вредят на бебето ти. Те пречат на шийката.

Ако слушам доктора си, секс трябва да се прави!

# 10
  • Мнения: 2 980
+1 към всичко, което е писала Киара.

Контракциите по време на бременност могат да станат осезаеми доста рано и това не ги прави опасни, има си други признаци за опасност. Това, че пък не усещате контракции, изобщо не означава, че ги нямате. Контракциите при оргазъм, без значение дали има проникване или не, са практически неминуеми, но на бебето не му пречат изобщо (приспиват го). За да предизвикате раждане със секс, трябва да е, ъм, мнооого активен този секс и в гигантски количества.

Безболезнени, неритмични, единични контракции са нормално явление и не правят бременността рискова, нито пък матката - чувствителна. За да започне родов процес и да се повлияе шийката, контракциите трябва да са силни, ритмични, с нарастващ интензитет (за бременност без усложнения говоря, не за такава с цервикална недостатъчност и други фактори). Една-две-три контракции след секс или вечер след натоварен ден нищичко няма да направят в това отношение. Защо се налага магнезий и сексуално въздържание при нормална бременност в трети триместър е загадка за мен, ма вие си имате лекари, те си знаят.  Peace

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 20:48 от ianajar

# 11
  • Мнения: 494
Киара, кога си позволихте да започнете след ин витрото?
При мен след като минаха болките от стимулацията все още не ми се е появило силно желание (не съм питала док и ме е страх), ама то си е човещинка.... На много места чета, че поне до 3-тия месец е добре да се въздържам, в официални статии обаче си пише, че няма никакъв проблем още няколко дни след трансфера  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 865
Киара, кога си позволихте да започнете след ин витрото?
При мен след като минаха болките от стимулацията все още не ми се е появило силно желание (не съм питала док и ме е страх), ама то си е човещинка.... На много места чета, че поне до 3-тия месец е добре да се въздържам, в официални статии обаче си пише, че няма никакъв проблем още няколко дни след трансфера  newsm78

Никъде не съм казвала, че правя секс  Simple Smile Боли ме и не правя. Само разясних какво ме подстрекава док.

# 13
  • Мнения: 494
Киара, благодаря все пак  Hug

# 14
  • Мнения: 54 041
Киара, кога си позволихте да започнете след ин витрото?
При мен след като минаха болките от стимулацията все още не ми се е появило силно желание (не съм питала док и ме е страх), ама то си е човещинка.... На много места чета, че поне до 3-тия месец е добре да се въздържам, в официални статии обаче си пише, че няма никакъв проблем още няколко дни след трансфера  newsm78

Никъде не съм казвала, че правя секс  Simple Smile Боли ме и не правя. Само разясних какво ме подстрекава док.

 А с каква цел те подстрекава доктора ?
Чисто любопитство . Wink

Общи условия

Активация на акаунт