Филтри за вода - какви?

  • 15 656
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 4

Здравей Ябълков цвят,аз вчера закупих същия ,американски са от 1975г.Официалния вносител е в гр.Пловдив ,ето линк на фирмата
http://www.vista-sm.bg/index.php?option=com_content&view=art … =24&Itemid=21
В с доставка с еконт с пощенска услуга е 3лв до 1кг,може да си поръчате ,няколко бройки .В американския амазон също ги има ,но гледах ,че цените почти се покриват,ако имате някои да ви ги донесе може и от там.Поздрави и Весели Празници !

# 16
  • Мнения: 161

Здравей Ябълков цвят,аз вчера закупих същия ,американски са от 1975г.Официалния вносител е в гр.Пловдив ,ето линк на фирмата
http://www.vista-sm.bg/index.php?option=com_content&view=art … =24&Itemid=21
В с доставка с еконт с пощенска услуга е 3лв до 1кг,може да си поръчате ,няколко бройки .В американския амазон също ги има ,но гледах ,че цените почти се покриват,ако имате някои да ви ги донесе може и от там.Поздрави и Весели Празници !

Много благодаря за информацията, ще си поръчам от пловдивската фирма Simple Smile

# 17
  • гр.София
  • Мнения: 4
моля,моля радвам се ,че мога да помогна.

# 18
  • Мнения: 1
И при нас водата е... ужасна. Искам да си вземем система за пречистване с обратна осмоза и сме се спряли на някои, но къщата ни е на два етажа (съответно и две домакинства) и хич не ми се дават двойно повече пари...
иначе намерих системи които да са хубави, ама....и цената им е хубава - това например http://www.crystalblue.bg/page.php?n=182971&SiteID=890
някой ползвал ли е подобни??? мнения и отзиви чакам Simple Smile

# 19
  • Мнения: 309
Колко струва тази система?
Имам система за обратна осмоза и естествено съм доволна. Разгледах тази, която ти предлагат. В сравнение с моята тази няма минерализатор. Моята има минерализатор и чешмичка с две врътки. С отваряне на едната водата е минерализирана, при другата не. По желание може да се пие от двете, а тази неминерализирана я ползвам за ютия. Синтрата   има помпа за случаи, когато налягането във водопровода е ниско. При мене не се наложи да слагам помпа, но ако има нужда може да се закупи отделно. Иначе тази система е доста компактна и в красива кутия. Ако се слага под мивката кутията не е толкова важна. И при двете системи мембраните са еднакви: на Filmtec. Питай колко струват консумативите. При мене филтрите ги сменям през 6 месеца, като едната смяна е около 14лв, а другата ок.40. Мембраната още не съм сменяла, но също не била скъпа - около 60 лева.
Това с двата етажа наистина е неудобно, но водата може да се налива и пренася. Пак е по-удобно отколкото да се купува от магазина.
Моята система е от тук: http://pavirani.com/index.php/cleanWater/osmosis
Цената е 400 лева.
Ако искаш може и сами да си я монтирате, има подробна инструкция за монтаж:
http://pavirani.com/skin/frontend/pavirani/blank/content/instruk … osmoza.doc%20.pdf

# 20
  • Мнения: 1
Хмммм... това с пренасянето на вода става, можее и да вземем по-малката, аз се спрях на тази, защото дава уж двойно повече пречистена вода... но със сигурност трябва да вземем със помпа, защото налягането е доста ниско. Пък навсякъде чета, че не минава нищо през мембраната без помпа...
Както и да е - ремонта на кухнята ще е чак на пролет Simple Smile

# 21
  • Мнения: 309
При мене работи без помпа. На нисък етаж съм, може би затова. Помпата може да се купи допълнително.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 902
Здравейте,аз съм с малко странен въпрос и моля за идеи...Работя малко извън София,водата е негодна за пиене и всички пием вода от автомати-тези пласмасовите с големите бутилки...сигурна съм,че тази вода е ужасно вредна,но никак не ми хрумва каква вода да пия освен тази..

# 23
  • Мнения: 309
Да водата при тези автомати е застояла, при което се създават прекрасни условия за развъждане на всякакви микроорганизми. Доколкото си спомням, в един вестник имаше статия на тази тема. Изследвали водата от такава машина и се оказа, че там гъмжи от бактерии. Всичко направо било зеленясало. Опитайте поне да разглобите машината и да я почистите.

Ако имате мини кухня с мивка може да монтирате филтри за пречистване на водата от водопровода. При тях водата постоянно тече, активният въглен не допуска развитие на бактерии. Само филтрите трябва своевременно да бъдат подменяни.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 902
Да,имаме кухня,но водата не идва от водопровод и е негодна за пиене....
някакви други идеи newsm78

# 25
  • Мнения: 309
Водата сондажна ли е? Ако е такава, трябва първо да се изследва. При сондажните води проблемът е, че могат да бъдат замърсени с бактерии. В този случай първо трябва да се обеззаразят. На пазара има стерилизатори с UV лъчи, които унищожават микроорганизмите във водата. След това една система с мембраната за обратна осмоза ще пречисти водата така, че  да стане годна за пиене.

# 26
  • Мнения: 309
Здравейте, филтрите за вода стават все по-актуални.
Смятам, че тази система от филтри е доста добра.
Няма резервоар за вода. Не заема много място. И цената е почти тройно по-ниска от моята система за обратна осмоза.

Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 19:01 от pavlinka1

# 27
# 28
  • Мнения: 0
След дълго проучване си взехме и ние система за пречистване на вода - казва се графит и е немска. За сега сме много доволни и изглежда доста надеждна. Не е много евтина, но вкъщи сме се убедили от опит, че приказката "евтиното винаги излиза по-скъпо" е много вярна и винаги гледаме да си вземем нещо по-добро.

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте,аз съм с малко странен въпрос и моля за идеи...Работя малко извън София,водата е негодна за пиене и всички пием вода от автомати-тези пласмасовите с големите бутилки...сигурна съм,че тази вода е ужасно вредна,но никак не ми хрумва каква вода да пия освен тази..

Здравей k@li,

има евтини преносими филтри за вода, които се завиват на едно шише от 0,5 л. и директно си пиеш от него. Пречистват водата от всякакви бактерии, които могат да се въдят в машините за вода...

За Sawyer MINI говоря, практически е с доживотна гаранция ако го използваш в домашни условия, не се изхабява/сменя самия филтър и може да пречисти 380 000 литра вода от бактерии и други микроорганизми.

Произведен е в САЩ за разлика от китайските боклуци и е най-доброто като качество в момента.

Може да го видиш тук: Sawyer MINI

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 12:11 от Димитър_

Общи условия

Активация на акаунт