Филтри за вода - какви?

  • 15 658
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 309
"Sawyer MINI не е направен с активен въглен и поради тази причина НЕ премахва химични съединения на желязо, сяра или други химикали и прости съединения." - Това прочетох в сайта.

Доколкото разбрах този филтър представлява капилярна мембрана, която може да се изплаква и премахва микроорганизми. Все пак не бих пробвала да пия вода от езеро, река или поток.

# 31
  • Мнения: 0
"Sawyer MINI не е направен с активен въглен и поради тази причина НЕ премахва химични съединения на желязо, сяра или други химикали и прости съединения." - Това прочетох в сайта.

Доколкото разбрах този филтър представлява капилярна мембрана, която може да се изплаква и премахва микроорганизми. Все пак не бих пробвала да пия вода от езеро, река или поток.


Само, че филтъра е точно за това Simple Smile Разни благотворителни кампании го използват в Африка за да дадат на местните чиста вода. Основното му предназначение е да се използва в планината и да се пие от реки и езера без да те е страх от микробите и паразитите и техните яйца...

# 32
  • по морето
  • Мнения: 203
От 2011г ползвам система от омекотител ( водата във Варна е ужасна ) + обратна осмоза + минерализатор + йонизатор, всичко 2800лв. Осмозата смяна на 2 години, пре-филтър и пост-филтър смяна на 1г, йонизатора и минерализатора смяна на 3-6 месеца, зависи от потреблението, има опция за тест на входа и изхода, но още не съм монтирал тестера, чакам да го внесат, около 100лв ще излезе. Само осмоза не е добре да се монтира, трябва водата да се обогати след осмозата, а както е случая с нашата вода се налага и омекотител, иначе е грозна картинка с перални, бойлери, съдомиялни, баните (2 бр), душ кабината е от стъкло, представете си какво ще е с варовитата вода.  Омекотителя иска соли, 25 кг са 21 лв, един чувал отива за около 5 седмици при 4 човека, зависи от потреблението. Системи има всякакви, производители много, човек може да се загуби направо, консултирайте се със специалист за конкретното място (къща, апартамент), гледайте цената на консумативите, това си е перо през годините. Не давам линк към нещата които аз съм пазарил за да не се третира като реклама.

# 33
  • Мнения: 0
здравейте, Искам да ви споделя нещо много лесно,удобно и полезно.Вместо да си слагате филтри на чешмата, има кани, които пречистват водата с такъв фитър.Каната изглеж съвсем нормална на вид и размери.Моята е 1.5 литра и е с магнезиев филтър.Моят филтър се сменява на над 200 литра(има различни кани и филтри)

# 34
  • по морето
  • Мнения: 203
Доста години съм ползвал брита, не може да се сравни със система, а и филтри на чешмата се избягва да се слагат защото заемат място. Осмозата е изведена на батерия, ползва се и за готвене, кафе машина и т.н.

# 35
  • Мнения: 5 613
В смисъл системата е по-качествена,нали?

# 36
  • по морето
  • Мнения: 203
Естествено, със система каквато съм описал водата е омекотена, пречистена и обогатена.

# 37
  • Мнения: 0
не става въпрос за брита, а много по-качествена фирма !!! Водата не е варовита(или поне не се усеща) не мирише, когато престои, както чешмяната и има магнезий в нея.Съшо така имам и уред за сребърна вода, който е много добър и много неща лекувм с него(грипо, пупки рани и т.н

# 38
  • по морето
  • Мнения: 203
По принцип със жена и радио не се спори, а и не съм искал да ви обиждам каната само споменах аз какво съм ползвал Simple Smile

1. Водата се омекотява от омекотителя, т.е. изчезва варовика (това само за район с твърда вода), цената на омекотителя е половината от цената на цялата система.
2. Пре-филтър (активен въглен и т.н.) преди осмозата
3. С осмоза се прави трапезна вода, навсякъде по света се ползва, за предпочитане по-голяма, без разширителен съд, реално на размер идва по-малка от размера на малка осмоза с разширителен съд.
4. Пост-филтър след осмозата.
5. Минерализатор.
6. Йонизатор.

Няма кана която да постигне тези резултати. Има тестери, може да си купите един и да мерите каква е водата на чешмата и каква е от каната ви или си пуснете един пълен анализ в лаборатория да видите реално какво пиете, така ще сте сигурни за какво плащате.

# 39
  • Мнения: 86
Аз преди година си купих кана на Брита,и да ви кажа доволна съм.Преди това издирвах такива пречистващи системи за чешмата и ако не се лъжа в бриколаж имаше само филтри,но нещо не ми  вдъхваше доверие и това,че трябва да издирвам след това консумативи ме побутна към по лесния вариант-Каната.Може сега да има на повече места,но не съм търсила.

# 40
  • по морето
  • Мнения: 203
И Брита има такива системи, и Цептер има, мои приятели са с такива и са доволни. Доста други предлагат такива системи. Аз ползвах дълго време брита кана, но с твърдата вода ми писна да се занимавам, омекотителя е отличен, няма го варовика, вижда се и по душ кабина, по уредите се усеща, водата е като софииската, мека. А осмозата ме спаси от мъкненето на вода за пиене, голяма хамалогия беше, все пак едно семейство от 4 човека си консумира вода. Консумативи има, пазара се разработи, не е като преди няколко години.

# 41
  • Мнения: 0
След дълго проучване си взехме и ние система за пречистване на вода - казва се графит и е немска. За сега сме много доволни и изглежда доста надеждна. Не е много евтина, но вкъщи сме се убедили от опит, че приказката "евтиното винаги излиза по-скъпо" е много вярна и винаги гледаме да си вземем нещо по-добро.

Между другото, и на нас ни направиха демонстрация на тази система от блуфилтърс. Направо не ми се вярваше колко огромна е разликата между чешмяната вода, пречистената с кана вода (бях се подготвил предварително Grinning ) и системата графит. Със сигурност препоръчвам да се види най-малко, а пък и е доста по-изгодно от цептер. Това им е сайта.

Общи условия

Активация на акаунт