Юлски деца-Тема 43

  • 33 306
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 635
Драга, гледам подпалила си "хормоналния" фитил. Joy И аз на твое място щях да реагирам така. Я пък някой ще ми казва как да си гледам детето в собствения дом. Май изглеждам много зла, защото и навън никой не смее да предложи нещо на Калина без да съм одобрила.

Гале, ушите мисля да дупчим след две-три години. Да заприлича малко на госпожица Калина, че сега ще ме питат по улиците защо съм сложила обици на "момченце" hahaha

Ще си умра от смях - снимам си аз детето днес и какво мислите... на всички снимки е с червен нос. Абе, върнах се назад в албумите, на почти всички снимки е същото. Дали да не я прекръстя на Рудолф или пък да заключа шкафа с алкохола. Joy

# 31
  • Мнения: 140
Ще си умра от смях - снимам си аз детето днес и какво мислите... на всички снимки е с червен нос. Абе, върнах се назад в албумите, на почти всички снимки е същото. Дали да не я прекръстя на Рудолф или пък да заключа шкафа с алкохола. Joy
Смешно е  Joy
Аманита, Драга, и моето Алексче така прави, но не от инат ами за развлечение, което го научи от кака си (на 5г.) а тя се прави на куче уж че яде от паничка на пода

# 32
  • Мнения: 1 054
Преслава одеве откри новия "бос" сезон  Crazy Новата мода у нас освен ходенето боса е да седне на пода и да си гали краката, пее им, гушка ги и ги целува /задължително от към стъпалото, обаче!/  Joy

Уши аз няма да дупча.. Като порасне достатъчно, за да си го поиска сама ще я заведа Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 291
Гале, този манастир е повече от чудесен! Поздравявам ви за избора. Simple Smile

Аманитка, у нас е същото. Като ми прави такива номера излизам от стаята, нека си пореве, да се потръшка. Чакам да премине пикът и предлагам да прави нещо, което знам, че харесва. Понякога върши работа, но не винаги. Имам чувството, че си експериментира докъде ще го търпя. А има и случаи, когато и той не знае какво иска. Реве за нещо, дам му го, почва да вика "Не!" и да иска друго, давам, пак не ще, продължава да реве. Накрая го понашляпам по дупето и той се успокойва и се заиграва.

Момичета, я кажете има ли някоя от вас, която да е в района на Люлин (може Красна поляна, околни на Люлин квартали) и е доволна от педиатъра си? Нашата кума си търси добър лекар за тяхното бебче. Имаше някакъв платен доктор, който прави домашни посещения. Дайте координати и за него. Само пишете на лични, че имам подготвителни контракции, та не знам дали ще мога да ви следя.

Мише, честита втора бременност! Много се радвам, че се увеличаваме.

# 34
  • Мнения: 65
Пак среднощно включване, това пълнолудие ще ме довърши.
Ха, Мама Барба, "виждам" те, кажи как си и при тебе малко остана.
Аманита, не го мисли, ще се справиш. А сестра ти как е, ще може ли майка ти да удря по едно рамо? За Габ не знам какво да те посъветвам, Божидар ми се е тръшкал няколко пъти и просто го оставям, защото в такива моменти ни приема, ни предава, а като види, че не ми прави впечатление и сам си спира.
Драга, не е от хормоните, права си да реагираш така. Явно и аз бая лошо гледам и рядко някой ми дава съвети за детето. А за храненето направо ги отрязвам докато си поемат въздух. Предпоследния път като бяхме на село натъпкаха Божидар с кашкавалени солети, направо подскочих и сега като бяхме ме пита на моя майка му може ли след като се навечеря да му дадяла солети или зрънчо да си дояде, че какво ще дояда, нали е вечерял, то затова племенницата е по-лесно да я прескочиш отколкото да я заобиколиш, то не може след вечеря да си дояда с една от големите кутии бонбони Линдор.

# 35
  • София
  • Мнения: 15
Роси   Hug За мононуклеозата знам, че е остро заразно заболяване (предева се предимно чрез слюнка), протича с подуване на лимфните възли, тежки ангини и други вирусни инфекции, при усложнение е възможно да се увредят черният дроб и далака, изобщо неприятна работа, ама кажи какво да направя като няма съобразителност.
И ние продължаваме да си се тръшкаме, но гледам да не й обръщам особено внимание. Като видя, че нама някакви физиологични нужди и не спира каквото и да й подам просто излизам от стаята и я оставям да си пореве порядъчно.
Драга набрала си нещо скорост те виждам, но имай предвид, че такива несъобразителни хора ще си има винага (най-пресният ми пример съм го написала малко по-горе), така че си отстоявай позициите. Да ти кажа аз вече в такива случаи оставям толерантноста малко настрани и реагирам доста остро, ами то явно с тях по друг начин не става пък да си мисли кой каквото иска.

# 36
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте!
Роси, честит рожден ден! Бъди здрава, щастлива и много късмет!
Чочи, мерси за хубавата темичка!
Юлско бебе, много добре си реагирала и не е от бременността. Някои хора наистина са много нетактични, а пък " професори" колкото искаш. Съгласна съм с теб за храната, Стейси като не е опитвала шоколад , няма как да знае колко е вкусен и да го иска. Шоколадът ми е винаги в хладилника, Стейси редовно го отваря, вижда го, но винаги посяга към нейните си храни. В магазините е същата работа, като види нещо, което съм й давала, го иска.
Цветен прашец, дано не прихванете от тази болест! Аман от такива хора.
Галето, ако пробивате ушичките на Цвети, внимавай какви обици взимате, по-скоро закопчаването им. На Стейси вече почти всеки ден търсим обиците. Тази седмица 3 пъти ги губи. Добре, че вкъщи, та ги намираме. 4-5 зъба растат наведнъж и пада голямо дърпане на ушите.
Денива, да, като бяхме на гости нямаше руси какички и май от там тръгна всичко. Не иска да си играе с чернокоси или пък по-малки. Ама къде да й ги търся руси. Повече не ни поканиха, но и ако някое дете така удряше моето и истерично пищеше, и аз  нямаше да искам да ги събера повече заедно.

Май доста деца се тръшкат, аз обаче още не мога да свикна на това. Може би, защото стана изведнъж. Тези дни малко се кротна, засега успявам да я разсея бързо, но да видим по-нататък.

Стейси не е нахална, но ако й вземат нещо, ходи и си го иска и посяга да си го вземе. Като я накарам да даде, го дава. Уча я да си дели играчките с децата и се надявам да успея.

Тези дни си мисля дали да не взема детски батут за Стейси. Ето  такъв например. Иска ми се някак си да изразходва повече енергия като сме си вкъщи. Някой имал ли е за по-голямото си дете?

# 37
  • Мнения: 250
Добро утро!


cveten prashec, наистина е кофти това заболяване...Ето една статия за него: Инфекциозна мононуклеоза

# 38
  • Мнения: 223
Абе чудя се аз защо никой не пише в темата, а то ... забравила съм да се запиша.
Драгич, само така! Само ти можеш да решаваш какво и кога да яде детето ти. Аз и бабите съм стреснала, никой не и дава нищо, без да ме попита. Външни хора ако настояват да и дадат нещо, което не искам, казвам, че е алергична, ако видя, че не мога да изляза на глава с тях.
Честит рожден ден, Роси, здраве и любов ти желаем.   bouquet

# 39
  • Мнения: 7 263
Преслава одеве откри новия "бос" сезон  Crazy Новата мода у нас освен ходенето боса е да седне на пода и да си гали краката, пее им, гушка ги и ги целува /задължително от към стъпалото, обаче!/  Joy

Ха!
Мислех си, че само Влади ги прилага тези мурафети  Mr. Green големите не са ми ги правили, но той само ме дебне да се обърна и веднага се е събул, а да не ви казвам и с какъв замах си маха чорапите  hahaha hahaha hahaha
Аманитич, стискам палци да мине леко и бързо раждането и да се възстановиш добре  Hug, колкото до тръшкането Влади се тръшка невероятно. Онзи ден се видях в градинката с една приятелка - направо не спря да лежи по земята, в поликлиниката вчера умрях от срам - легна на земята и взе да рита, да си удря главата и да реве с пълно гърло, защото го свалих от столчето да не стъпва с обувки - накрай посегна и да ме удря и аз г нашамарих въпреки протестите на публиката  Twisted Evil Rolling Eyes Outta Joint ooooh!....
Та мисълта ми е, че това е период и той ще отмине - само дано има кой да ти помага поне извастно време с бебонко като се върнете.

Драга, гледам подпалила си "хормоналния" фитил. Joy И аз на твое място щях да реагирам така. Я пък някой ще ми казва как да си гледам детето в собствения дом. Май изглеждам много зла, защото и навън никой не смее да предложи нещо на Калина без да съм одобрила.

Ще си умра от смях - снимам си аз детето днес и какво мислите... на всички снимки е с червен нос. Абе, върнах се назад в албумите, на почти всички снимки е същото. Дали да не я прекръстя на Рудолф или пък да заключа шкафа с алкохола. Joy

Джилко  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha умрях си от смях с Калинката  Mr. Green Mr. Green Joy Joy hahaha hahaha
А иначе потвърждавам и аз дето вече не съм бременна бих избесняла и хич не си мълча като някой дойде да ми обяснява как се гледат моите деца!!!
А Драге, ти сега си имаш и оправдание - хич не се прави на тактична ми директно им го реквай!

# 40
  • Мнения: 232
а да не ви казвам и с какъв замах си маха чорапите  hahaha hahaha hahaha
........... накрай посегна и да ме удря и аз г нашамарих въпреки протестите на публиката  Twisted Evil Rolling Eyes Outta Joint ooooh!....

 Joy Joy Joy

И Изабел искаше вчера да си целува стъпалата Simple Smile

Драга, аз не бих й се вързала, явно нещо не е добре тази че чак толкова да се прави на знаеща, просто най-демонстративно ще ида и ще го сменя колкото и да си говори  Laughing Абе кво се правя и аз, ако цяла вечер ми пили нервите не се знае накрая колко ще викам Laughing

Джил да и аз съм забелязала  Wink

Маймунче, тя и Изабел така не посягаше към нищо дето не знае кво е докато изведнъж не започна да се ориентира точно към тези храни и да иска да опита всичко - суджуци, бисквити с шоколад, от всичко по малко е опитвала, че и с шоколад се беше самозахранила беше го близнала де, и цяла маслина беше изакала  Mr. Green.

# 41
# 42
  • Мнения: 24
А пък ние пак бяхме в Пирогов и днес ни пуснаха. Първият път го понесох добре, защото знам че се налагаше операция и някак си бях подготвена, но този път ми се видя кошмар, едвам изкарах, карах се с педиатърката на отделението да ни пуска на моя отговорност, абе изобщо брррр. Повече никога, ама никога не искам в болница tantrum
Най-големият ни проблем сега е храната. Общо взето освен ориз и кисело мляко, друго не може да яде, а той повече от всякога е гладен и като види храна откача. Сега съм скрила всичката храна вкъщи и си блъскам главата какво да готвя, за да може да яде по 4 пъти на ден. Ще ми се разкаже играта от готвене, трябва да забравя за детската кухня.

Аманита, избрала си най-хубавата дата - на първия  ден на пролетта. И аз съм тогава рожденичка и винаги съм си я харесвала тази дата, защото всяка година ми се случва хора, които не знаят, че имам рожден ден да ми честитят първата пролет и така настроението е още по-празнично. Стискам палци и да цункаш малкото овне.

Сега настроението отново е приповдигнато. Организирам си парти за РД. Поръчах си торти и други подобни за празника. Утре отивам да си ангажирам и ресторант, абе смятам да се повеселя. Предупредила съм Виктор, никакви болници до вторник вкл. Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 423
Гале, що на 23-ти  newsm78, нали на 25-ти Благовещение се дупчеха? Аз се глася по принцип, разучавах за кабинети, но май в крайна сметка ще я водя в козметичен салон. Има едни много бебешки обици от леля и от погачата, докато и ги сложим ще и умалеят.

# 44
  • Мнения: 223
Сиско 75, това е линк към онези занимания, които посещаваме: http://www.estestveni-idei.com/prod/center/playgroup.html
Днес ми е малко мъчно, дали от времето?
Малката хала заспа в 17.30ч чак, доста поскача и потича.

Общи условия

Активация на акаунт