За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 24

  • 20 393
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 935
Моя пъп е доста хлътнал и малко трудно се чисти.
(успявах да си разгледам пъпа единствено в последните месеци на бременността Simple Smile)

Според мен е трудно на това място да се спука капиляр.

# 46
  • Мнения: 15 379
Блонди, а да е бенчица/бенчици?
Трудно ми е да си представя, че там може да има, но пък не е невероятно.
Огледай добре, аз и с лупа бих доогледала Blush.

# 47
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Въпрос на физиология, или поне аз така си го обяснявам. Пъпа на мъжа ми има такива тъмни точици, но изглежда по-различно от моя, мястото е почти гладко с лека изпъкналост на мястото на зарастването и му е много чувствителен на допир. Моят си е вдлъбнат, и както AnMary, писа когато бях бременна тогава си го разгледах  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 27 524
Ще огледам, ама той не е много склонен да ми даде тази възможност  Tired Дава ми да метна един светкавичен и далечен поглед и това е  Crazy Не са бенки, като кал са петънцата.

# 49
  • Мнения: 679
Колко време може да излиза кътник?
Знам, че ще кажете, че при всяко дете е различно, това е така, но вече продължава 5 дни и е доста изнервящо.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 357
ми може и месец...сигурно и повече ако расте по малко по малко... може и за седмица предполагам...
така е със зъбите болят и изнервят, предимно този на който му растът.

# 51
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не знам точно, за сега Михаела има един, но колко време е расъл идея си нямам. Видях го добре поникнал и малко пораснал, и ми стана ясно защо не дава да четкаме предкътниците а само предните  зъбки при миене Confused Аз се питам пък колко още ще ни мъчат кучешките. В тази връзка давам Дентокинд, колко продължително мога да им го давам? При предни зъбки го давах само дни преди поникването (тогава бяха кисели) а сега по 1-2 на ден може би от около 2 седмици (тогава станаха много кисели и изнервени) иначе си мрънкат и чешат на моменти от около 3 месеца.

# 52
  • Мнения: 679
Той да мрънка, да не спи, ама не яде нищо, което е най-лошото.  Sad

# 53
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Нашата лекарка ни предписа витаминчета (сиропче) те им повишиха апетита, та си решихме за сега проблема с липсата на апетит. Не че ядат много, но ядат. След година мисля че може, аз исках по време на грипа малко да се подсилим и така повлияха и на двете въпреки зъбоникненето  Peace

# 54
  • Мнения: 679
Витамини пие - Мултисаностол, но голям ефект не забелязвам.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 357
Той да мрънка, да не спи, ама не яде нищо, което е най-лошото.  Sad

това е нормално...боли го.
моят син със всеки един зъб оставаше по  една седмица САМО на мляко.

# 56
  • BG
  • Мнения: 2 458

Привет, момичета! Дайте малко акълец, моля ви!  Praynig
От вчера педиатърката ни изписа Деавит сутрин и вечер по две капки ( на 3 месеца е детето ми, с размекнати черепни кости, което не искам да коментирам, че още съм бясна!). Обаче опитах два начина , по които да му ги давам, но не ми се струват удачни. С лъжичка - половината остана по лъжичката. Директно в устичката - не е сигурно, че съм му накапала точно колкото трябва, защото доста мърдаше. В млякото да ги сложа - не е гаранция, че ще го изпие цялото. Някой ако се сеща за друг начин да му ги давам, моля да сподели!


# 57
  • Мнения: 679
Benisima,
Аз лично винаги капвам в устата лекарствените препарати, които са под форма на капки. Хващаш здраво главата и накапваш смело и внимателно. Ще свикнеш, в началото и аз се шашках.  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 44 357
в лъжичка, но върху малко течност капнати.

# 59
  • София
  • Мнения: 39 935
Benisima, Вигантола и аз давах направо в устата.
Направете консултация със специалист.

Общи условия

Активация на акаунт